Badania Nad Marihuaną i Płodnością

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Najnowsze badania nad marihuaną i płodnością.

Jeśli chodzi o marihuanę i płodność, poprzednie badania oceniające wpływ marihuany na hormony reprodukcyjne i jakość nasienia dały sprzeczne wyniki, w tym często cytowane badanie, że marihuana spowalnia ruchliwość plemników, zmniejszając prawdopodobieństwo, że dotrze do komórki jajowej, aby wykonać swoje rzecz.

Przestań się martwić, ponieważ nowe badanie zatytułowane Marijuana Use and Fecundability in a North American Preconception Cohort Study, opublikowane przez naukowców z Boston University’s School of Public Health, wykazało, że używanie marihuany – zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety – nie zmniejsza szans par na zajście w ciążę.

Opublikowane w Journal of Epidemiology and Community Health badanie oceniało związek między używaniem marihuany przez kobiety i mężczyzn a płodnością (prawdopodobieństwo poczęcia) u 1125 par w okresie czterech lat. Główna autorka badania, Lauren Wise, stwierdziła znaczenie tego badania w następujący sposób:

„Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę stanów legalizujących rekreacyjną marihuanę w całym kraju, pomyśleliśmy, że to odpowiedni moment, aby zbadać związek między używaniem marihuany a płodnością”.

Temat marihuany i płodności jest wart zbadania.

Około 15 procent par doświadcza niepłodności, co kosztuje amerykański system opieki zdrowotnej ponad 5 miliardów dolarów rocznie. Identyfikacja modyfikowalnych czynników ryzyka niepłodności, w tym rekreacyjnego używania narkotyków, ma znaczenie dla zdrowia publicznego.

Marihuana jest jednym z najczęściej używanych narkotyków rekreacyjnych wśród osób w wieku rozrodczym, więc ludzie muszą wiedzieć, czy używanie marihuany może zmniejszyć ich szanse na poczęcie.

Najważniejsze było to, że prawdopodobieństwo poczęcia nie różniło się między parami, które używały marihuany, a tymi, które tego nie robiły. Autorzy podsumowali: „W tym badaniu kohortowym przed poczęciem, ogólny związek między używaniem marihuany przez kobiety lub mężczyzn a płodnością był niewielki”.

Jeśli uznasz, że marihuana do seksu jest ekscytująca, erotyczna i przyjemna, nie przestawaj być podekscytowany, erotyzowany i sprawiający przyjemność. Jeśli nie używałeś marihuany do seksu, już dawno powinieneś spróbować. Założym się, że nie zrobisz tego tylko raz.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl