Czy Kaszel Wzmacnia Efekty Marihuany?

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Prawda czy mit: czy kaszel wzmacnia efekty marihuany?

Niezależnie od tego, o jakim temacie mówimy, gdy tylko zaczniemy zagłębiać się w temat, okazuje się, że wokół niego zawsze krąży kilka miejskich mitów. Jednak mity i legendy na temat marihuany są znacznie mniej dramatyczne. Istnieje mit, który głosi, że dobrej jakości marihuana wytwarza popiół przejrzysty, a nie ciemnoszary. Jest też typowa sytuacja, w której jeśli po zaciągnięciu się mocno kaszlesz, twoje efekty będą mocniejsze. Czy jednak w tym miejskim micie jest ziarno prawdy? Cóż, chociaż kaszel trawką niekoniecznie oznacza, że poczujesz się lepiej, istnieją pewne czynniki powiązane z kaszlem, które rzeczywiście mogą nasilić Twój haj, a mianowicie wielkość zaciągnięcia się!

1. Dlaczego palenie marihuany powoduje kaszel?

Zanim przejdziemy do głównego pytania, czy kaszel po zażyciu trawki wzmacnia efekty czy nie, powinniśmy zrozumieć, dlaczego trawa w ogóle powoduje u nas kaszel. Istnieje kilka powodów, dla których zażycie konopi indyjskich może wywołać u nas kaszel, są to:

• Fakt, że wdychasz dym,
• Ciepło zawarte w tym dymie,
• I wielkość zaciągnięcia.

• Wdychanie dymu

Dym spalony oznacza, że dym, który wciągasz do płuc, osiągnął poziom ciepła wystarczająco wysoki, aby materia roślinna uległa spaleniu. W ten sposób uwalniane są nie tylko te kannabinoidy, których szukamy, ale także mnóstwo dodatkowych składników, które, cóż, niezbyt są dobre dla organizmu, w tym pół tuzina znanych WWA (wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych).

Jednak wapowanie może również powodować kaszel, nawet silniejszy niż palenie jointa, a para nie zawiera nawet jednej czwartej ilości WWA, jaką zawiera dym z konopi indyjskich. To prowadzi nas do następnego powodu.

• Ciepło zawarte w dymie

W jaki sposób para może sprawić, że zaczniemy kaszlać, skoro wiemy, że ten niebiański dym zawiera niewiele lub wcale szkodliwych substancji zanieczyszczających? Cóż, odpowiedzią jest ciepło! Ciepło zawarte w dymie lub oparach może być drażniące dla wrażliwego gardła i może prowadzić do typowego kaszlu. Tym bardziej, jeśli połączysz to z wielkim zaciągnięciem się.

• Zbyt duże zaciągnięcia

Rzecz w tym, że chociaż dym jest rzeczywiście chłodniejszy, kiedy palimy bongo o jednak mamy też tendencję do brania dużo większych zaciągnięć niż w przypadku jointów. Jeśli chcesz uniknąć kaszlu spróbuj przyjmować więcej, ale mniejszych porcji, zamiast jednej dużej.

2. Czy kaszel spowoduje, że doświadczysz mocniejszych efektów marihuany?

Cóż, nie ma zbyt wielu naukowców chcących sprawdzić, czy kaszel po paleniu marihuany powoduje mocniejsze efekty czy nie. Nie osiągnęliśmy jeszcze takiej akceptacji dla marihuany. Jednak eksperymenty mogą pomóc nam w samodzielnym znalezieniu odpowiedzi.

• Im większe zaciągnięcia tym mocniejsze efekty

Płuca człowieka mają maksymalną pojemność odpowiadającą ilości tlenu, jaką mogą wciągnąć w danym momencie. Jest to w przybliżeniu i w zależności od każdej osoby od pięciu do sześciu mililitrów na minutę. Ale kiedy palimy marihuanę, w pierwszych chwilach zażycia wchłania się 95% THC.

Oznacza to, że kiedy zaciągniemy się mocniej niż zwykle, warto wyciągnąć wniosek, że poczujemy mocniejsze efekty. Jednocześnie płuca będą podrażnione z powodu dużej ilości dymu, co powoduje kaszel. Potrzeba kaszlu powstaje, gdy zachodzi potrzeba wypuszczenia powietrza w dużej ilości.

• Nie czujesz mocniejszych efektów, po prostu brakuje ci tlenu

Innym wyjaśnieniem, dlaczego uważa się, że kaszel wzmacnia efekty, są skutki wywoływane przez fizyczny akt kaszlu. Kiedy kaszlemy, powoduje to brak tlenu, gdy prychamy, płuca się ściskają, a ciśnienie krwi spada. Podczas tego braku tlenu i spadku ciśnienia krwi mózg może zacząć odczuwać uczucie haju z powodu normalnego zawrotów głowy i zawrotów głowy wywoływanych przez kaszel. Dodanie tych reakcji fizjologicznych i THC przedostającego się do organizmu może sprawić, że konsumenci poczują bardziej intensywny haj.

Oznacza to, że to nie sam kaszel intensyfikuje haj, ale raczej skutki uboczne kaszlu, w połączeniu z ogromnym rozmiarem rozdarć. Oczywiście jeśli zażyjesz ogromne bongo, poczujesz się jak w kosmosie. Ale dzieje się tak tylko dlatego, że wciągnąłeś znacznie więcej THC niż zwykle.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl