Zbiory Roślin Marihuany

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Jak przeprowadzić zbiory roślin marihuany?

Odliczając dni do zbiorów, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii związanych z przygotowaniami. Znajomość daty zbioru, różnych metod przycinania i tego, na co należy zwrócić uwagę przed pocięciem, pozwoli uzyskać najlepszy możliwy produkt końcowy.

Jeśli dopiero zaczynasz uprawiać nasiona konopi, prawdopodobnie wyobrażasz sobie czas żniw jako okres, w którym cała praca zaczyna się kończyć. Ciężko pracowałeś przez cały cykl uprawy, aby zapewnić roślinom odżywienie i nawodnienie, a także zrobiłeś wszystko, co możliwe, aby zminimalizować ryzyko szkodników i chorób. Do licha, poświęcasz nawet czas na szkolenie roślin, aby maksymalizowały plony i pielęgnację gleby, aby zapewnić zdrową sieć pokarmową pożytecznych drobnoustrojów. Zatem teraz prawdopodobnie masz nadzieję po prostu cieszyć się owocami (lub pąkami) swojej pracy i zrelaksować się. Cóż, jesteś blisko mety, ale na pewno jej nie przekroczyłeś. W rzeczywistości czas zbiorów jest najważniejszą częścią całego procesu uprawy.

1. Okno zbiorów.

Okno zbiorów oznacza ramy czasowe, w których można zbierać rośliny konopi indyjskich. Przed zbiorami w ustalonym terminie należy przemyśleć pewne punkty kontrolne. Jednym ze sposobów oceny okna zbiorów jest przestrzeganie zalecanej liczby tygodni podanej przez bank nasion.

Po bliższym przyjrzeniu się kolor włosków będzie wskazywał stopień dojrzałości rośliny. Wygląd wierzchołków żywicy będzie przezroczysty, półprzezroczysty, mleczny, srebrny, żółty lub bursztynowy. Im bardziej żółty i bursztynowy jest trichom pod mikroskopem lub mocną soczewką, tym będzie świadczyć o tym, że kwiat będzie miał bardziej narkotyczne działanie. Zdecyduj z góry, jaki rodzaj efektu wolisz.

Zostaw pąki, aż wszystkie trichomy będą jak najbliżej bursztynu. To wtedy roślina daje najbardziej pożądane rezultaty. W ciągu ostatnich kilku tygodni kwitnienia i zazwyczaj podczas przepłukiwania roślin, rozmiar i wygląd kielicha przyczepionego do brązowych słupków spuchną. Kiedy to nastąpi, pąki zaczną nabierać gęstego, zwartego i trudnego do wyciśnięcia wyglądu. Jeśli nie jesteś zadowolony z postępów swoich pąków, zostaw je w pomieszczeniu na dodatkowe 5-7 dni, aby dać im czas. Zbyt wczesne zbiory roślin mogą być jednym z największych sposobów utraty końcowej suchej masy, a w niektórych przypadkach nawet produkcji żywicy.

Z biegiem czasu, gdy białe słupki staną się bordowe i brązowe, zaczną owijać się wokół kielichów. Nigdy nie należy oceniać dojrzałości i dojrzałości rośliny konopi indyjskich na podstawie odsetka brązowych włosów.

2. Zanieczyszczone kwiaty.

Nie zawsze łatwo jest sprawdzić każdą roślinę w pomieszczeniu do uprawy, a zwłaszcza dowiedzieć się, że pąki zostały później zaatakowane przez patogen. Istnieje wiele form skażenia, począwszy od pestycydów, kurzu i botrytisu. Jeśli chodzi o zbiór świeżych roślin, warto sprawdzić zewnętrzną i wewnętrzną część kwiatów, szczególnie jeśli masz gęste i zwarte pąki.

W przypadku użycia pestycydów lub szkodliwych chemikaliów naprawdę powinieneś pomyśleć dwa razy, zanim w ogóle będziesz chciał palić kwiat, robić z niego haszysz lub ekstrakt. Używając rękawiczek i sterylnych nożyczek, ostrożnie odetnij zainfekowane pąki i wyrzuć je do kosza na śmieci. Choć porzucenie największych pąków może być trudne, palenie ich spowoduje jedynie większe uszkodzenia płuc i poważnie wpłynie na twoje zdrowie.

3. Przycinanie na sucho czy na mokro?

Po pocięciu roślin gotowych do zbioru musisz zdecydować, jaką metodę przycinania wolisz. Można to zrobić na dwa sposoby, nazywane przycinaniem na mokro i na sucho.

• Przycinanie na mokro.

Termin ten zasadniczo oznacza, że rośliny zostały świeżo ścięte i są mokre. Proces przycinania faktycznie ma miejsce, zanim pąki zdążą wyschnąć. Hodowca będzie potrzebował siatki suszącej lub siatki siatkowej, aby świeże pąki mogły się wywietrzyć i wyschnąć. Pąki zostaną przycięte do jednakowego rozmiaru i rozłożone na siatce.

Niektórzy hodowcy wolą przycinać na mokro, ponieważ pomaga to zmniejszyć ryzyko pojawienia się pleśni. Podczas procesu suszenia nieprzycięte liście cukrowe mogą zwinąć się i przylegać do boku samego pąka. W niektórych przypadkach może to powodować powstawanie kieszeni beztlenowych, które są atrakcyjnym siedliskiem dla grzybów – szczególnie jeśli masz do czynienia z raczej wilgotnymi pąkami. Przycinanie na mokro również całkowicie przyspiesza proces suszenia, umożliwiając szybsze odpływ wody z pąków. Ponadto oznacza to, że przejście bezpośrednio do etapu utwardzania przebiega bezproblemowo, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności pomiędzy nimi.

• Przycinanie na sucho.

Wykonywane po pozostawieniu całej rośliny do całkowitego wyschnięcia. Oznacza to, że wszystkie liście wiatrakowe są kruche w dotyku. Hodowcy komercyjni preferują tę metodę, ponieważ ręczne przycinanie świeżo zebranych roślin może być niepraktyczne i logistycznie koszmarne.

Pamiętaj, że przed powieszeniem najlepiej usunąć wszystkie liście wiatrakowe z roślin. Jedynymi liśćmi, które należy pozostawić do wyschnięcia, są żywiczne liście owinięte wokół pąków. Niezależnie od tego, czy planujesz przycinanie na mokro, czy na sucho, jest kilka ważnych narzędzi, w które powinieneś w 100% rozważyć inwestycję. Wielu początkujących hodowców nie docenia tego, ile czasu zajmie przycięcie plonów, ale musimy przyznać, że często jest to nie lada wyzwanie.

Podsumowanie

Podczas zbioru roślin należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wytyczne. Jeśli nie jesteś pewien, daj roślinom dodatkowy tydzień. Zbyt wczesny zbiór roślin może być bardzo niekorzystny i poważnie wpłynąć na efekt, produkcję terpenów, trichomów i ogólną suchą masę.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl