Wskazówki Uprawy Marihuany z Winogron Część 1

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

W dzisiejszym artykule podzielimy się wszystkimi obowiązującymi informacjami dotyczącej zdrowej uprawie twojej ulubionej odmianie. Szereg podpunktów, dokładnie składający się z ośmiu bardzo istotnych wskazówek mające na celu prawidłowego przeprowadzenia Cię przez tą drogę załączając szczęśliwie z owocnymi zbiorami.

1 – Przegląd szczepów i efekty

Jeżeli masz jakiekolwiek obawy co do uprawy szczepu Grape Ape, w poniższym artykule będziesz móc zasięgnąć wszelkich informacji dotyczące jej uprawy.

Grape Ape jest to hybryda praktycznie zniewolony przez indicę (90%) z THC, która waha się od 15% do 23%. Został opracowany przez Apothecary Genetics i jest krzyżówką bardzo znanych dla wszystkich Afghani, Skunk i Mendocino Purps. Cała ta nazwa wzięła się od cudownego winogronowego smaku i aromatu.

Bardzo ważne jest by nie zapominać o tym, że Grape Ape to prawie czysta indica, dlatego też jej działanie jest w stanie doprowadzić Cię do totalnego odcięcia w ciągu dnia. Zatem osoby, które miały z nią do czynienie polecają jej stosowanie późnym wieczorem lub w nocy, ponieważ zaszczepia uczucie głębokiego relaksu i uspokojenia co naprawdę może Nas zaskoczyć. Uczucie konkretnego odpływu pojawi się szybko i z pewnością powali Cię na kanapę oczywiście wszystko, gdy spożyjesz za dużo. Wszyscy pasjonaci Grape Ape twierdzą, że to najlepszy wybór po stresującym dniu.

2 – Trudność w uprawie

Wykwalifikowani hodowcy tej odmiany oceniają trudność wzrostu za znośny. Inaczej mówiąc, potrzebne będzie troszkę umiejętności i spokoju ducha, ale amatorom uda się uniknąć jednego lub dwóch błędów. Głównym z problemów, na które trzeba zwrócić uwagę, jest zgnilizna pąków, rodzaj pleśni, która rozwija się w rdzeniu pąków marihuany. Choroba zaczyna się na łodydze wewnątrz pąka i rozprzestrzenia się. W następstwie jest bardzo trudno go wypatrzeć we wczesnym stadiach. Wiedz, że zanim zgnilizna stanie się szara, jest już za późno. Jak już się wydarzy coś takiego musisz koniecznie usunąć pączek i ewentualnie zniszczyć roślinę, jeśli jest poważnie zainfekowana. Przy odmianie Grape Ape, nadmierna wilgotność i słaba wentylacja są największym wrogiem i przyczyniają się gnicia pąków. Gdy twoje rośliny zaczną rosnąć na dobre, zauważysz, jak gęste są liście. Konieczne jest przycięcie dolnego baldachimu, aby zapewnić dobrą cyrkulację w całej roślinie. Zrób to i postępuj zgodnie ze wskazówką nr 8, która omawia wilgotność, a znacznie zmniejszysz ryzyko gnicia pąków.

3 –Metody uprawy winorośli

Jeżeli już miałeś do czynienie z uprawą marihuany i osiągnołeś jakieś doświadczenia choćby minimalne być może warto spróbować hydroponicznej uprawy Grape Ape. Ta metoda polega na użyciu roztworu wody odżywczej i obojętnego podłoża uprawowego, takiego jak Rockwool, zamiast gleby. Na początku warto zacząć od podstawowej konfiguracji, która umożliwia ręczne podlewanie doniczek. Jeżeli masz pokaźny ogród, to w tym wypadku będzie Ci potrzebne, lepsze rozwiązanie i bardziej złożony system z zegarami, pompami i zbiornikami.

Pewnie nie jedna osoba sobie myśl cóż to za kombinacje gdyż hodowcy konopi używali gleby przez tysiące lat; więc po co to wszystko zmieniać? To pytanie jest strzałem w dziesiątkę. Mimo to, że gleba jest naturalnym podłożem do uprawy marihuany, wiążą się z nią pewne problemy podczas uprawy w zamkniętych pomieszczeniach:

-Ryzyko problemów ze szkodnikami
-Potencjalna niezdolność do recyklingu gleby
-Konieczność ścisłego monitorowania pH
-Trudność w określeniu ilości składników odżywczych w glebie
-Zalety hydroponicznej uprawy konopi

Podczas uprawy hydroponicznej, jest dozwolone używanie niewielkich ilości podłoża uprawowego. Co, dla niektórych jest świetną opcją. Wymienia się tu szczególnie kokos, którego można poddać recyklingowi. Masz również całkowitą kontrolę nad przyjmowaniem składników odżywczych i poziomem pH. Mając nad wszystkim kontrolę pozwala zdecydowanie na produkcję
większe i mocniejsze plony ale oczywiście gdy posiadasz dużo doświadczenia. Co więcej, możesz używać hydroponiki w pomieszczeniu do uprawy o dowolnej wielkości.

4 – W jaki sposób zwiększyć wydajność winogron?

Nie wątpliwie ta technika nawadniania jest jednym z najgorszą przeszkodą z jaką borykają się hodowcy neofitów. Chociaż różne względy środowiskowe zmieniają harmonogram nawadniania między ustawieniami wewnątrz, na zewnątrz i w szklarni, podstawowe zasady nawadniania mają zastosowanie do wszystkich trzech. Głównie to porządkujący są winni przelewanie swoich roślin.
Przelewanie powoduje ogrom problemy z kluczowymi funkcjami roślin, takimi jak zgnilizna korzeni co w konsekwencji doprowadza do zmniejszenia pobierania składników odżywczych. Rujnuje całą Twoją uprawę niszcząc wszystkie plony. Podczas uprawy Grape Ape upewnij się, że strefy korzeniowe roślin wysychają między sesjami podlewania. Sprawdzonym i godnym zaufania sposobem sprawdzenia, czy prawidłowo podlewasz rośliny, jest podniesienie doniczki i wyczucie jej wagi. W najgorszym wypadku pozostaje jeszcze kupno miernika wilgotności, która pomorze dokładnie określić poziom wody w strefie korzeniowej. Można znaleźć na rynku coś w stylu zindywidualizowane czujniki gleby, które oferują cyfrowe odczyty w czasie rzeczywistym poziomu wody w strefie korzeniowe.

W części drugiej dowiesz się o kolejnych podpunktach zawierających ważne informatce dotyczące „Uprawy Marihuany z Winogron” do której serdecznie Was Zapraszamy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl