Więcej Informacji Na Temat THC

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Tetrahydrokannabinol jest jednym z ponad 100 kannabinoidów występujących w roślinach i nasionach marihuany. Większość ludzi zna THC jako związek chemiczny zawarty w konopiach indyjskich odpowiedzialny za osiągnięcie haju, ale co jeszcze warto wiedzieć o tym słynnym kannabinoidzie? THC nie powoduje odurzenia nie tylko przez przypadek. Działa w bardzo skomplikowany sposób w organizmie człowieka. Mechanizm ten nie tylko leży u podstaw charakterystycznego haju po marihuanie, ale także określa, w jaki sposób THC działa jako cząsteczka lecznicza.

Co ciekawe, THC działa jak klucz, a określone receptory w naszym organizmie są jak zamek do tego klucza. Naśladując związki wytwarzane przez nasz organizm, ta cząsteczka pochodząca z konopi indyjskich zasadniczo „hakuje” jeden z najbardziej skomplikowanych układów w naszym organizmie, powodując zmiany w wielu różnych typach komórek.

Czym są kannabinoidy?

Kannabinoidy są znane jako wtórny produkt końcowy wytwarzany w procesie metabolizmu roślin konopi indyjskich, co oznacza, że te substancje chemiczne nie odgrywają podstawowej roli w rozwoju rośliny. Pełnią jednak funkcję układu odpornościowego rośliny, chroniąc ją przed drapieżnikami, pasożytami i szkodnikami. Związki te są wytwarzane przez kwiaty marihuany i mogą przynosić ulgę w różnych objawach, takich jak ból, nudności, lęk i stany zapalne. Kannabinoidy imitują związki, które nasz organizm naturalnie wytwarza (zwane endokannabinoidami), gdy występuje wewnętrzny niedobór lub problem.

Te endokannabinoidy stanowią część większej sieci sygnalizacyjnej zwanej układem endokannabinoidowym. Sieć ta, znana jako uniwersalny regulator ludzkiego ciała, pojawia się niemal wszędzie. Naukowcy odkryli jego składniki w układzie nerwowym, układzie trawiennym, szkielecie, mięśniach, skórze, tkance łącznej i innych miejscach. Ale co to robi we wszystkich tych miejscach? Cóż, układ endokannabinoidowy pomaga wszystkim układom w organizmie pozostać w miejscu równowagi biologicznej, znanej również jako homeostaza. Weźmy na przykład mózg. Większość neuroprzekaźników przemieszcza się z jednego neuronu do drugiego, przechodząc od neuronu presynaptycznego do neuronu postsynaptycznego. W tym modelu neurony znajdujące się za innymi wytwarzają substancję chemiczną, aby wysłać wiadomość i zmienić sposób zachowania sąsiednich neuronów. Jednakże endokannabinoidy są w stanie przemieszczać się do tyłu przez synapsę i zmieniać przychodzące sygnały. Ostatecznie są w stanie dyktować chemię naszego mózgu, a tym samym nasz nastrój.

Odgrywają kluczową rolę w innych częściach ciała, na przykład w przebudowie kości i produkcji komórek skóry. Ale układ endokannabinoidowy składa się ze znacznie więcej niż tylko naszych endokannabinoidów. Zawiera także receptory, z którymi wiążą się te cząsteczki, a także enzymy, które je budują i rozkładają. Naukowcy odkryli również, że układ endokannabinoidowy stanowi jedynie część znacznie większej sieci sygnalizacyjnej znanej jako endokannabinoidom. Niektóre kannabinoidy, w tym THC, są w stanie oddziaływać z receptorami tworzącymi ten większy układ. Kiedy konopie indyjskie są spożywane, kannabinoidy wchodzą w interakcję z receptorami kannabinoidowymi w naszym mózgu i w zależności od kannabinoidu będą miały różny wpływ na nasz organizm. Na przykład THC wiąże się z receptorami w naszym mózgu (dlatego ma działanie psychoaktywne), podczas gdy CBN (odmiana CBD) wiąże się z receptorami rozproszonymi po całym organizmie (dlatego działa łagodząco na ból i bardziej przypominający kanapę) efekt).

Czym jest THC?

Delta-9-tetrahydrokannabinol (inaczej THC), podobnie jak wszystkie inne kannabinoidy, jest chemicznym produktem metabolizmu roślin marihuany. Występuje w dużych dawkach na kwiatach marihuany i obszarach wokół nich.

Jak spożywać THC?

Nieważne, w jaki sposób będziesz spożywać THC, wszystko zaczyna się od dekarboksylacji. Żywe rośliny marihuany zawierają THCA, nieaktywną wersję tego związku. Kiedy konopie indyjskie ulegają dekarboksylacji, cząsteczka kwasu odpada, a THC ulega aktywacji, co skutkuje znanymi nam efektami. Oznacza to, że THC w świeżych konopiach nie jest jeszcze aktywny. Konopie indyjskie można spożywać paląc je w formie jointa ((najpopularniejsza metoda), waporyzując je w waporyzatorach elektrycznych lub w postaci artykułów spożywczych. Produkty spożywcze to sposób spożywania konopi indyjskich bez potrzeby podgrzewania (wcześniej będziesz musiał dokonać dekarboksylacji marihuany). Po dekarboksylacji możesz dodawać aktywną marihuanę do dowolnego rodzaju żywności. W przeciwieństwie do palenia lub waporyzacji, podczas spożywania produktów spożywczych kannabinoidy będą uwalniane powoli, a haj może trwać do 6 godzin. Ta metoda jest zwykle zalecana osobom stosującym leki na bazie marihuany.

Wpływ THC na nasz organizm

THC stymuluje komórki mózgu do uwalniania dopaminy, wywołując euforię. Zaburza także sposób przetwarzania informacji w części mózgu odpowiedzialnej za tworzenie nowych wspomnień. THC może wywoływać halucynacje, zmieniać sposób myślenia i powodować urojenia. Podczas palenia lub waporyzacji efekty utrzymują się około dwóch godzin i mogą pojawić się 2-10 minut później, jeśli zdecydujesz się na spożycie produktów spożywczych, efekt może utrzymywać się do 8 godzin, a haj może zająć do 1 godziny. THC powoduje haj po marihuanie poprzez przyczepienie się do receptorów CB1 znajdujących się w naszym mózgu. Działanie to powoduje gwałtowny, przejściowy wzrost poziomu dopaminy – neuroprzekaźnika dobrego samopoczucia odpowiedzialnego za poczucie motywacji i nagrody. Co ciekawe, THC naśladuje endokannabinoid wytwarzany przez nasz organizm, zwany anandamidem. Ten endogenny związek jest uwalniany podczas ćwiczeń i prawdopodobnie wzmacnia euforyczne odczucia związane z tak zwanym „hajem biegacza”.

Medyczne zastosowania THC

THC można ekstrahować z konopi indyjskich lub syntetyzować. Przy właściwym stosowaniu THC może mieć wiele właściwości leczniczych. Stosowany jest w leczeniu lub zapobieganiu nudnościom i wymiotom związanym z lekami przeciwnowotworowymi, zwiększa apetyt u osób chorych na AIDS, a nawet może poprawiać pamięć, gdy jest przyjmowany w małych dawkach.

Główne korzyści stosowania medycznej marihuany:

1. Działanie przeciwbólowe.

W zdecydowanej większości krajów, w których wprowadzono marihuanę medyczną, łagodzenie przewlekłego bólu jest głównym powodem przepisywania jej na receptę. Niedawne badanie wykazało, że aż 40% pacjentów doświadczających przewlekłego bólu odczuwało jakąś ulgę po zażywaniu konopi indyjskich. Konopie indyjskie są również skutecznym zamiennikiem znacznie silniejszych i bardzo uzależniających leków przeciwbólowych, takich jak opiaty i benzodiazepiny (Valium i Xanax). Jedna z przychodni w Michigan podała, że aż 64% ich pacjentów było w stanie ograniczyć lub całkowicie zrezygnować ze stosowania opioidowych leków przeciwbólowych, zastępując je leczniczą marihuaną.

2. Redukcja nudności i zwiększanie apetytu.

Jednym ze skutków ubocznych chemioterapii, który może być najbardziej dokuczliwy dla pacjentów chorych na raka, są silne nudności i brak apetytu. Te skutki uboczne mają ogromny wpływ na jakość życia tych pacjentów, ale dzięki marihuanie leczniczej można uzyskać pewną ulgę. Nabilone i dronabinol to dwa popularne leki zawierające THC, które są stosowane od ponad trzydziestu lat, aby pomóc pacjentom po chemioterapii zwiększyć apetyt i leczyć nudności.

3. Poprawa snu.

W przypadku osób cierpiących na bezsenność i inne zaburzenia snu marihuana lecznicza może mieć ogromne znaczenie. Nie tylko pomaga niektórym pacjentom znacznie szybciej zasnąć, ale może również pomóc w utrzymaniu ich w stanie snu przez dłuższy czas. Istnieją pewne dowody wskazujące, że używanie THC może mieć negatywny wpływ na sen REM, ale pozytywne czynniki mogą przeważyć nad tym negatywnym wpływem, w zależności od potrzeb pacjenta.

4. Redukcja napięcia mięśni.

Pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane i paraplegicy często mają problemy ze skurczami mięśni. Te skurcze mogą trwać godzinami i mogą sprawić, że życie będzie niezwykle niewygodne. Niedawne badania wykazały, że stosowanie THC może drastycznie zmniejszyć te skurcze, co może przynieść ogromną ulgę tym pacjentom.

Jak długo THC pozostaje w naszym organizmie?

To naprawdę zależy od tego, jak często spożywasz konopie indyjskie lub inne produkty zawierające THC i jaki rodzaj testów jest przeprowadzany. W przypadku sporadycznych zastosowań okres wykrywania nie powinien być dłuższy niż około 3 dni (chyba że badane są włosy). W przypadku intensywnych użytkowników liczba ta może zostać przesunięta aż do 30 dni.

• Badanie krwi: 1 do 3 dni w przypadku lekkich użytkowników, 7 do 10 dni w przypadku częstych użytkowników.
• Badanie moczu: 1 do 3 dni w przypadku lekkich użytkowników, 30 do 50 dni w przypadku częstych użytkowników.
• Badanie śliny: od 24 do 48 godzin w przypadku lekkich użytkowników. 48 do 72 godzin w przypadku częstych użytkowników.
Testowanie włosów: 90 dni dla użytkowników zarówno lekkich jak i częstych.

Podsumowanie

Jeśli szukasz odmian bogatych w THC, mamy dla Ciebie coś odpowiedniego. Gelato Auto ma szalony poziom THC wynoszący 26% i jest jedną z najsilniejszych dostępnych odmian automatycznie kwitnących. Zapewnia podnoszący na duchu i energetyczny haj, doskonały dla kreatywnego umysłu. Jeśli nie jesteś zagorzałym palaczem marihuany, polecamy Orange Sherbet Auto z 24% THC lub Zkittlez Auto z 23% THC. Są to również bardzo mocne odmiany, które zapewnią podnoszący na duchu i porywający haj, ale stopniowo doprowadzą do relaksujących efektów całego ciała.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl