Uprawa Marihuany w Suchym Klimacie

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Uprawa konopi indyjskich w większości regionów świata jest stosunkowo łatwa, ale na suchych, robi się trudniej.

Konopie potrzebują wilgotnych, nieco chłodnych warunków z odpowiednimi cyklami światła i ciemności oraz wody. Niestety, te same warunki nie są dostępne w suchym klimacie, co utrudnia uprawę.

Właśnie z tego powodu wielu hodowców waha się przed uprawą konopi w domu. Jeśli przede wszystkim klimat nie jest kompatybilny, jak u licha możesz myśleć o uprawie?

Cóż, nie jest to niemożliwe. Gdzie jest wola, znajdzie się sposób!

Tak długo, jak jesteś gotowy stawić czoła wyzwaniom związanym z uprawą konopi w suchym klimacie, możesz uprawiać wspaniałe rośliny konopi. Jeśli nie, najprawdopodobniej skończysz z zwiędłymi roślinami konopi.

W rzeczywistości niektóre z naszych ulubionych szczepów kwitły w suchym klimacie przez setki lat, na przykład regionalne szczepy z Afganistanu i Afryki Równikowej.

Jak przygotować się do uprawy w suchym klimacie? Wspierając roślinę w radzeniu sobie z upałem i słońcem oraz oferując wystarczającą ilość cienia, wilgoci i wody do rozkwitu. Całkiem proste, co?

W tym artykule pokażemy, jak uprawiać konopie indyjskie w suchym klimacie.

Charakterystyka klimatów suchych

Regiony o suchym klimacie charakteryzują się niską wilgotnością i wysokimi temperaturami, a każdego roku spada poniżej metra opadów. Tak więc obszary takie jak Egipt, Meksyk, Chile i inne pustynie są uważane za suche. Pojawia się tutaj poważny brak wody!

Jednak rozwiązaniem nie jest po prostu regularne podlewanie rośliny. Ze względu na ekstremalne warunki, twoja roślina konopi może nadal mieć problemy ze wzrostem, nawet jeśli będziesz regularnie podlewać, ponieważ ciepło wysusza górne warstwy gleby, spalając korzenie, a następnie niszcząc roślinę.

Innymi słowy, roślina czuje się jak na gorącej patelni!

Parowanie to kolejny aspekt, który hamuje wzrost rośliny. Woda paruje szybciej niż wytrąca się w suchym klimacie, pozostawiając glebę suchą i popękaną.

Innym powodem, dla którego rośliny konopi mogą nie kwitnąć w suchym klimacie, jest cykl świetlny. W suchych warunkach, zwłaszcza na pustyniach, dni są długie, a noce trwają tylko kilka godzin. Podczas gdy jasne światło słoneczne jest dobre dla wzrostu, zbyt dużo światła może być szkodliwe dla roślin.

Zgodzisz się na to, zwłaszcza jeśli spaliłeś swoje rośliny mocnym światłem w pomieszczeniu do uprawy. Niektóre odmiany konopi doświadczają lekkich oparzeń, jeśli cykl światła przekracza 18 godzin w fazie wegetatywnej i 12 godzin w fazie kwitnienia. W wielu przypadkach roślina kończy się spalonymi końcami, a nawet wyblakłymi białymi pąkami.

Są to czynniki, które wpływają na wzrost rośliny w suchych warunkach. Naprawianie ich może wydawać się skomplikowane, ale może całkiem dobrze się rozwijać, jeśli podejmiesz odpowiednie kroki w celu przygotowania rośliny.

Wskazówki do uprawy konopi w suchych warunkach

Uprawa marihuany w suchych warunkach wiąże się z wyjątkowymi wyzwaniami, ale nadal możesz uprawiać tam swoją roślinę, jeśli masz pod ręką odpowiednie techniki. Możesz nawet wyhodować najwyższej jakości pąki konopi lepiej niż zwykłe pąki, o ile wiesz, co robisz.

Kluczem do uprawy konopi w tak ekstremalnych warunkach jest przygotowanie rośliny i zwalczanie problemów jeden po drugim.

Oto kilka sposobów na przygotowanie rośliny do takich suchych warunków.

Wybierz odmiany Sativa

Odmiany konopi Sativa zwykle dobrze sobie radzą w suchych warunkach, ponieważ pochodzą z tropikalnych regionów o wysokich temperaturach. Mają genetyczne nagromadzenie, aby radzić sobie z takimi warunkami. Ponadto chłodniejsze noce, w których występują suche obszary, sprawiają, że te odmiany Sativa stają się fioletowe — coś, co wielu palaczy lubi w swoich pąkach!

Innym powodem, dla którego odmiany Sativa dobrze radzą sobie w suchych warunkach, jest to, że z czasem dobrze dostosowują się do naturalnego światła. Jeśli wybierzesz rośliny automatycznie kwitnące, możesz spodziewać się jeszcze lepszych rezultatów. Autokwitnące, jak zapewne już wiesz, zaczynają kwitnąć automatycznie po określonym czasie, bez konieczności zmiany cyklu światła z 18/6 na 12/12.

Jest to pierwszy krok do przygotowania rośliny na suche warunki.

Naucz się kontrolować żywioły

Po wybraniu odpowiedniego szczepu następnym krokiem jest rozwiązanie problemów związanych z żywiołami lub środowiskiem, które mogą utrudniać wzrost rośliny.

Tutaj ciepło i brak wilgoci to podstawowe warunki, z którymi musisz się najpierw uporać.

Głównymi przyczynami zbyt dużej ilości ciepła i braku wilgoci są długie cykle światła i gorąca gleba. Musisz więc sadzić sadzonkę konopi w półcieniu, aby roślina nie doznała oparzenia światłem lub ciepłem.

W ten sposób wydłuża się również cykl ciemności, ponieważ cień utrzymywałby roślinę z dala od światła na dłużej, zapewniając prawidłowy wzrost rośliny.

Zapewnij odpowiednią rutynę nawadniania

Brak wody to kolejny poważny problem, z którym trzeba się uporać. Pamiętaj, że marihuana jest rośliną spragnioną, więc potrzebuje dużo wody w ciągu dnia. Dlatego upewnij się, że roślina jest często i obficie podlewana.

Podlewanie rośliny często utrzymuje glebę w wystarczającym chłodzie, chroniąc korzenie przed przypaleniem i zachęcanie do głębokiego wzrostu korzeni. Głęboka gleba jest chłodniejsza niż gleba powierzchniowa, więc głęboki wzrost korzeni jest niezbędny dla zdrowego wzrostu roślin, ponieważ zmniejsza ryzyko poparzenia korzeni.

Pomogłoby, gdybyś również odpowiednio je podlewał. Roślina konopi zużywa codziennie około galona wody na każdy funt kwiatu. Tak więc, zakładając, że zbierzesz funt kwiatów podczas zbiorów, twoja roślina zużyje do 150 galonów wody w ciągu pięciu miesięcy cyklu wzrostu.

W takich regionach gleba jest zbyt gorąca, co powoduje szybsze niż zwykle parowanie wody. Aby rozwiązać ten problem, zalecamy podlewanie rośliny wcześnie w ciągu dnia, aby dać roślinie wystarczająco dużo czasu na spożycie wody, zanim wyparuje.

Podobnie możesz również mulczować glebę, aby zapobiec jej przegrzaniu. Użyj słomy lub kory, aby ściółkować glebę, zacieniać ziemię i utrzymywać bryłę korzeniową w chłodzie. Wreszcie najlepiej byłoby poprawić retencję wody w glebie. W tym celu możesz użyć pojemników na wodę, takich jak włókno kokosowe, mech torfowy lub polimery krystaliczne wody, które naturalnie zatrzymują wodę i zapobiegają wysychaniu gleby.

Po połączeniu wszystkich tych technik będziesz w stanie utrzymać glebę w chłodnym i wystarczająco wilgotnym stanie, aby roślina była nawodniona w ciągu dnia.

Zbiory w suchym klimacie

Walka o uprawę konopi w suchych warunkach nie kończy się na uprawie rośliny. Musisz zastosować odpowiednią technikę zbioru, aby Twój wysiłek nie poszedł na marne.

Kiedy zbierasz marihuanę, musisz ją suszyć przez co najmniej siedem dni, zanim będzie można ją wyleczyć do spożycia. Ale musisz użyć właściwej metody suszenia.

Zazwyczaj hodowcy mogą stosować przycinanie na mokro lub przycinanie na sucho, aby zakonserwować konopie. Jednak w suchych warunkach należy używać tylko przycinania na sucho. Przycinanie na sucho to metoda przycinania i wieszania całych gałęzi do wyschnięcia zamiast suszenia nagich pąków (przycinanie na mokro) w suchym powietrzu.

Przycinanie na mokro często wysusza pąki zbyt szybko, pozostawiając je kruche i słabsze. Z drugiej strony przycinanie na sucho pozwala pąkom dłużej pozostać wilgotnymi, zachęcając do bardziej stopniowego cyklu suszenia. To stopniowe suszenie lepiej przygotowuje pąki do konserwacji.

Należy również zapewnić odpowiednią wilgotność do suszenia konopi, czyli około 40% do 50% RH.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl