Przyjemniejsze Doświadczenia Seksualne

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Marihuana może sprawić, że twoje doświadczenia seksualne będą bardziej przyjemne.

Zmysłowa muzyka, olejek do masażu i erotyczne rozmowy to nie jedyne rzeczy, które mogą pomóc podkręcić temperaturę w sypialni, a zespół hiszpańskich naukowców stawia hipotezę, że konsumpcja marihuany może rozpalić nowe sfery przyjemności seksualnej.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Almeria, polegało na przeprowadzeniu ankiety na małej grupie osób na temat ich życia seksualnego. Osoby badane – z których wszyscy byli w wieku 18-30 lat – byli albo użytkownikami konopi indyjskich, konsumentami alkoholu, albo żadnymi z nich. Po uzyskaniu wszystkich 274 odpowiedzi hiszpańska grupa odkryła, że osoby, które lubiły tylko konopie indyjskie, doświadczały wzmożonych orgazmów i wyższego poziomu podniecenia niż respondenci ankiety, którzy spożywali tylko alkohol lub nie spożywali go wcale.

Podniecenie i orgazmy wyższe u konsumentów konopi indyjskich niż u osób niebędących użytkownikami

W celu przeprowadzenia badania poproszono 89 ochotników płci męskiej i 185 kobiet o opisanie własnych doświadczeń związanych z używaniem konopi indyjskich, alkoholu lub żadnego z nich. Pacjenci z cukrzycą, użytkownicy innych substancji i osoby z depresją zostali odmówieni udziału w badaniu. Wszyscy 274 uczestnicy odpowiedzieli na pytania ankiety dotyczące ich wieku, spożycia marihuany i alkoholu, poziomu wykształcenia, funkcji seksualnych i orientacji seksualnej.

Informacje zwrotne ujawniły, że chociaż konopie indyjskie zwiększyły ogólne podniecenie i przyjemność związaną z orgazmem, pożądanie seksualne niekoniecznie zwiększyło się po spożyciu, ani nie zwiększyło się w porównaniu z osobami niebędącymi użytkownikami. Należy zauważyć, że badanie było nieco ograniczone. Ze względu na niewielką skalę badania autorzy badania zwrócili uwagę, że wyniki „należy interpretować ostrożnie”. Dodatkowo hiszpańska grupa uniwersytecka poruszyła fakt, że ankieta była krótkoterminowa, a wszystkie odpowiedzi były zgłaszane samodzielnie. Biorąc to pod uwagę, ocena i uczciwość każdego badanego to dwa czynniki, które mogły potencjalnie wypaczyć wyniki.

Poprzednie badania dostarczyły podobnych informacji na temat wpływu konopi indyjskich na życie seksualne

nni badacze z pewnością z przyjemnością dowiedzą się o badaniu Uniwersytetu w Almerii. W końcu wiele zespołów badawczych również badało ten temat, uzyskując podobne wyniki. Na przykład badanie opisane w Journal of Sexual Medicine powiązało aktywne życie seksualne z częstym używaniem konopi indyjskich w zeszłym roku. Lekarz chorób wewnętrznych dr Jordan Tishler sporządził te ustalenia.

Doszedł do wniosku po ocenie danych prawie 60 000 osób, które zostały pobrane z National Survey of Family Growth. Tishler, który jest również prezesem Stowarzyszenia Specjalistów ds. chcą dowiedzieć się, jak włączyć marihuanę do swojego życia seksualnego.

Według lekarza większość jego ciekawskich pacjentów skarży się na niepokój, niskie podniecenie, zmniejszony popęd płciowy, bolesną penetrację i trudności z osiągnięciem orgazmu.

Więcej badań opublikowanych w Journal of Sex Medicine w 2020 roku sugerowało, że „rosnąca częstotliwość używania konopi indyjskich wiąże się z poprawą funkcji seksualnych i zwiększoną satysfakcją, orgazmem i pożądaniem seksualnym”. Dokładna analiza wyników online 452 kobiet doprowadziła do tych ustaleń. Wszystkie kobiety zdecydowały się wziąć udział w ankiecie Wskaźnika Funkcji Seksualnych Kobiet (FSFI) po otrzymaniu zaproszenia podczas wizyty w określonych sklepach detalicznych z konopiami indyjskimi. Ankieta oceniała zachowania seksualne w ciągu ostatnich czterech tygodni, oceniając sześć konkretnych punktów zainteresowania: podniecenie, pożądanie, lubrykacja, orgazm, ból i satysfakcja.

„O ile nam wiadomo, to badanie jest pierwszym, w którym wykorzystano zweryfikowany kwestionariusz do oceny związku między funkcjami seksualnymi kobiet a aspektami używania konopi indyjskich, w tym częstotliwością, odmianą chemiczną i wskazaniem” – napisali autorzy badania. Zazwyczaj wyższe wyniki FSFI ilustrują poprawę funkcji seksualnych, podczas gdy wyniki po niższej stronie wskazują na dysfunkcję seksualną.

Jeśli chodzi o porównanie spożycia konopi indyjskich z wynikiem FSFI każdej badanej osoby, pedagodzy zauważyli, że bardziej regularne spożywanie przyczyniło się do zmniejszenia wskaźników dysfunkcji seksualnych. spadła o 21%” – czytamy w raporcie.

Na funkcje seksualne wpływają kannabinoidy i neuroprzekaźniki

Aby zastanowić się nad potencjałem konopi w poprawie intymnych chwil w worku, musimy najpierw wziąć pod uwagę naukę stojącą za teoriami. Aby to zrobić, konieczne jest zrozumienie, jak marihuana działa w ludzkim ciele. Mówiąc prościej, aktywne związki chemiczne rośliny, A.K.A. „kannabinoidy”, pośrednio i bezpośrednio wyzwalają receptory kannabinoidowe wewnątrz układu endokannabinoidowego (ECS) organizmu. Istnieją dwa główne receptory kannabinoidowe znajdujące się wewnątrz ECS. – CB1 i CB2. Jeśli chodzi o funkcje seksualne, skupimy się na CB1, presynaptycznym receptorze, który po aktywacji hamuje uwalnianie neuroprzekaźnika.

Badanie opublikowane w The Journal of Sexual Medicine, zatytułowane „Ścieżki pożądania seksualnego” wykazało, że dopamina odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu seksualnym. Dlaczego to jest ważne? Ponieważ receptor CB1 wpływa na transmisję dopaminy.

Nowe badania Michele Baggio idą o krok dalej. Ekonomista, który pracuje na University of Connecticut, dostrzega naprawdę zdumiewające odkrycie – zatwierdzenie przepisów dotyczących medycznej marihuany spowodowało wzrost liczby urodzeń. Wraz ze współautorami badania, Alberto Chongiem i Davidem Simonem, zbadała trzy różne zbiory danych. Dowiedzieli się, że wskaźnik urodzeń wzrastał o około cztery porody na kwartał na każde 10 000 kobiet w wieku rozrodczym. Ustalenia zostały przedstawione w dokumencie roboczym opublikowanym w National Bureau of Economic Research.

Podsumowanie

Obecnie nie brakuje anegdotycznych dowodów wskazujących na poprawiające życie seksualne skutki marihuany. Weźmy na przykład wyniki badań z 1979 roku opublikowanych w Journal of Clinical Psychology. Większość z 84 studentów, którzy wzięli udział w badaniu, uważała, że konsumpcja marihuany poprawiła ich kontakty seksualne, zwiększając wrażliwość na dotyk, zachęcając do uczucia relaksu i wprowadzając ich w stan szczęśliwego haju. Z drugiej strony tylko tak zwani „doświadczeni palacze” chwalili roślinę jako naturalny afrodyzjak, który może zwiększyć intensywność orgazmu.

Ponieważ widzimy, że coraz więcej miejsc na całym świecie przyjmuje/rozważa przyjęcie reform związanych z konopiami indyjskimi – Europa jest jednym z nich – większa liczba osób prawdopodobnie zacznie zachwycać się swoimi chwilami w sypialni z narkotykami. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę wszystko, dobry seks zależy od gustu danej osoby.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl