Przesadzanie Roślin Marihuany

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Są dziesiątki sytuacji, w których musisz przesadzić marihuanę do większej doniczki. Chociaż hodowca roślin automatycznych powinien sadzić swoje rośliny bezpośrednio w ostatecznym pojemniku.

Aby pomyślnie przesadzić roślinę konopi indyjskich, należy poczekać, aż osiągnie szerokość krawędzi pojemnika lub będzie miała co najmniej 4–5 węzłów, wybrać doniczkę 2,5–5 razy większą i wypełnić ją tym samym podłożem, nie zapominając o podlewaniu. Wyciągnięcie rośliny z mniejszej doniczki i umieszczenie jej w większej może wydawać się dużym wysiłkiem. Odgrywa to jednak bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju roślin. Nowa doniczka pozwala nasionom rozwijać swój system korzeniowy. Większe doniczki są również wypełnione świeżym podłożem, które zapewnia roślinom dostęp do znacznie większej ilości składników odżywczych. Możesz postrzegać przesadzanie jako coś w rodzaju ceremonii osiągnięcia pełnoletności lub ukończenia szkoły. Twoja roślina pomyślnie przeszła test i zakończyła ten etap swojego rozwoju. Aby kontynuować postęp, hodowca musi ją przenieść na wyższy poziom.

Dlaczego należy przesadzać rośliny marihuany?

Badania wykazały, że w przypadku wielu upraw, w tym konopi indyjskich, przesadzanie faktycznie pomaga osiągnąć lepsze plony. Dzieje się tak dlatego, że w mniejszych doniczkach łatwiej jest zapewnić marihuanie odpowiednią ilość wody. A jeśli używasz kilku namiotów na różnych etapach wzrostu i jeśli Twój namiot startowy jest mały, jedynym sposobem jest wyhodowanie sadzonek w mniejszych doniczkach lub nawet pojedynczych pojemnikach, a następnie przesadzenie. Innym dobrym powodem stosowania doniczek jest przygotowanie sadzonek w pomieszczeniu do uprawy na zewnątrz. I wreszcie, nieplanowany przeszczep może być konieczny, gdy Twoja roślina urosła powyżej Twoich oczekiwań.

Po prostu nie przesadzaj z niewłaściwych powodów. Na przykład dlatego, że Twoja automatycznie kwitnąca roślina rośnie zbyt wolno, wygląda na chorą lub jest nadmiernie podlewana. Przesadzanie jest potencjalnie stresującą procedurą, więc dodatkowy stres raczej nie pomoże. Nie próbuj także przesadzać kwitnącej marihuany, mając nadzieję, że dzięki temu będzie ona większa. Korzenie prawie nie rosną podczas kwitnienia, więc przesadzanie w okresie kwitnienia nie ma większego sensu. Przesadzanie daje również hodowcy szansę na poprawę zdrowia systemu korzeniowego. Przede wszystkim przesadzanie w odpowiednim czasie pomaga zapobiec zawiązywaniu się roślin w korzeniach. Pomijając kwestie strukturalne, przesadzanie to doskonały czas na wystawienie rośliny na działanie pożytecznych drobnoustrojów, które mogą pomóc w zapobieganiu wielu problemom. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz jest czas na wykorzystanie grzybów mikoryzowych.

Umieszczenie zarodników lub propagul mikoryzowych w nowym pojemniku spowoduje kolonizację korzeni przez te drobnoustroje. Może to brzmieć jak jakiś proces chorobowy, ale tak nie jest! Zamiast tego katalizuje symbiotyczną relację, która jest wzajemnie korzystna dla Twojej rośliny i grzybów w glebie. Grzyby wypuszczają małe, białe „włoski” zwane strzępkami, które wnikają do systemu korzeniowego. Wewnątrz komórki korzeni roślin otaczają strzępki i tworzą strukturę składającą się po części z rośliny i po części z grzybów, zwaną mikoryzą. Ta ważna struktura służy jako miejsce wymiany zasobów. Roślina zasila grzyby częścią cukrów wytwarzanych podczas fotosyntezy, a także aminokwasami i innymi ważnymi związkami.

W zamian grzyby wnikają w glebę i zaczynają wydzielać silne enzymy, które są zdolne rozkładać materię organiczną na składniki odżywcze dostępne dla roślin. Grzyby mikoryzowe transportują te składniki odżywcze do roślin. Ale robią więcej niż moje w zakresie pierwiastków kluczowych dla zdrowia roślin. Magazynują także wodę i przekazują ją roślinom konopi indyjskich, co pomaga utrzymać rośliny przy życiu i dobrej kondycji w czasie suszy. Co więcej, pomagają także w obronie przed patogenami korzeni, które mogą wyrządzić poważne szkody korzeniom i mieć wpływ na plony i zdrowie roślin. Dlatego nie postrzegaj przesadzania tylko jako czasu na zapewnienie swoim roślinom nowego domu nowego domu. Potraktuj to jako szansę na poprawę zdrowia, witalności i produktywności roślin poprzez wykorzystanie pożytecznych drobnoustrojów.

Czy przesadzanie roślin marihuany jest ważne?

Krótko mówiąc, tak, ale to zależy od kilku rzeczy. Przesadzanie roślin konopi indyjskich zapewnia korzeniom rośliny więcej przestrzeni do wzrostu, pozwalając im rosnąć zdrowo i silnie, przygotowując je do fazy kwitnienia. Jeśli roślina wyrośnie z doniczki, korzeniom będzie ciasno i staną się splątane, co w zasadzie zadusi roślinę, powodując zahamowanie wzrostu i chory wygląd, a ostatecznie zakończy się śmiercią roślin. Pamiętaj, zdrowe korzenie to zdrowe rośliny.

Doniczki nie tylko zapobiegną związaniu się korzeni, ale także będą decydować o wielkości roślin. Oznacza to, że nie chcesz uprawiać konopi w ogromnych doniczkach, ponieważ prawdopodobnie skończy się to marnowaniem gleby, wody i przestrzeni pod uprawę, ale nie chcesz też uprawiać ich w małych doniczkach, więc pomysł jest taki, aby poznaj wcześniej żądaną wielkość rośliny, aby móc wybrać odpowiedni rozmiar doniczki.

Większość hodowców zaczyna kiełkowanie od doniczek o pojemności od 500 ml do 4 l i ostatecznie przesadza je do większych doniczek, w zależności od pożądanej wielkości rośliny. Jeśli przesadziłeś roślinę do małej doniczki, pamiętaj, aby zwracać uwagę na te objawy, ponieważ mogą wyglądać podobnie do objawów odwodnienia, co może Cię zdezorientować.

Kiedy przesadzić roślinę marihuany?

Zwykle chcesz przesadzić sadzonkę, która wypuściła około 4–5 zestawów prawdziwych liści. Do tego czasu korzenie prawdopodobnie osiągnęły już boki i dno doniczki startowej, a bryła korzeniowa jest na tyle mocna, że nie rozpadnie się podczas przesadzania.

Podsumowanie

Zatem jak już pewnie widzisz, istnieje wiele powodów, dla których chcesz przesadzić swoje rośliny marihuany. Koniecznie obserwuj nasz blog, aby dowiedzieć się jak dokładnie to zrobić!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl