Przechowywanie Własnych Nasion Konopi

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Marihuana rozwija się z nasion dlatego ci co uznają ją za pozornie nieważny samorodek, lecz należy wiedzieć że jest delikatną podstawą przyszłego klejnotu wytwarzającego pąki. Zatem jak na każdym etapie wzrostu trzeba zwrócić uwagę na przechowywanie i kiełkowanie nasion.

Powinieneś wiedzieć jaki jest sekret utrzymania żywotności czy nasion, który właśnie tkwi w pojemniku i środowisku. Ułatwienia obu kluczowych czynników zapewni, że pozostałe nasiona z sezonu czy choćby zrobiony zapas na późniejszy plan upraw wykiełkuje.

Należy wiedzieć, iż opakowania z nasionami często są dostarczane z uszczelkami próżniowymi i kontrolami wilgoci, przypominającą torebkę z mylaru zawierającą w środku środek osuszający. Jest ku temu dobry powód. W czasie przechowywania nasion konopi ich celem jest znalezienie pojemnika, który zmniejsza jego ekspozycję na pierwiastki – ciepło, tlen, światło i wilgoć – które je kiełkują. Natomiast, jeśli nie masz ich w zasięgu ręki istnieją inne opcje. Na przykład domowe zgrzewarki próżniowe możesz śmiało wykorzystać do przechowywania przez dłuższy czas. Inną jednak alternatywą jest hermetyczny pojemnik. Lecz wtych wypadku najlepiej, gdyby zarówno korpus, jak i pokrywa były szklane z zaciemnioną powłoką. Z kolei pamiętaj, że plastikowe i metalowe pojemniki nie są wskazane, gdyż materiały te przepuszczają światło lub wilgoć i są łatwo podatne na wahania temperatury, potencjalnie narażając nasiona na działanie ciepła. Z tego powodu nie zaleca się również używania worków Ziploc. A co ważniejsze, szklane pojemniki nadają się zarówno do długotrwałego, jak i krótkotrwałego przechowywania.

Drugim bardzo istotnym krokiem jest wybranie pojemnika by stworzyć idealne środowisko, które zachowa jakość i wydłuży jego żywotność. Trzeba koniecznie zmniejszyć ekspozycję na światło. Jednym z głównych czynników, które mogą spowodować przedwczesne kiełkowanie, jest ekspozycja na światło. Dlatego też najlepiej jest przechowywać nasiona w ciemnym miejscu, oczywiście z dala od bezpośredniego światła słonecznego zresztą jak i od sztucznego źródła. By zmniejszyć ryzyko znisczenia nasion unikaj zbędnego otwierania pojemnika chyba że nadszedł czas na uprawę. Zalecane jest również znakowanie różnych szczepów. Mogłoby to zminimalizować dalsze zakłócenia, uniemożliwiając hodowcom otwieranie pojemnika.

Panuj nad temperaturą

Idealna temperatura do przechowywania nasion to około 5-8 ° C, co można osiągnąć za pomocą lodówki lub zamrażarki. Jednakże hodowcy mogą przechowywać je w temperaturze pokojowej, jeśli nasiona zostaną wkrótce zasadzone. Można je przechowywać w temperaturze pokojowej stosując się do pewnych zasad a mianowicie takie jak w chłodne i ciemne miejsce, na przykład w szafie. Może trzymać je nawet rok. Jeśli jednak nie zastosujesz tych poleceń i ulokujesz je w miejscu, w którym temperatura często się zmienia przykładowo w pobliżu grzejników lub urządzeń grzewczych, może to łatwo stracić żywotność.

Lodówka. Jeśli chcemy osiągnąć dłuższe przechowywanie nasion najlepiej przechowywać je lodówce. Pojemnik na owoce i warzywa nadaje się najlepiej, gdyż utrzymuje najlepszą temperaturę i wilgotność.Dobrze będzie jeśli oddzielimy go od lodówki używanej do przechowywania żywności, aby zminimalizować wahania temperatury występujące podczas otwierania lub zamykania lodówki. Opcjonalnym rozwiązaniem będzie kiedy umieścimy je w tylnej części lodówki, aby zminimalizować zmianę temperatury.

Zamrażarka. Wbrew powszechnemu przekonaniu najmniej polecanym miejscem na nasiona jest zamrażarka, ponieważ naraża je na gwałtowny spadek temperatury. Jednak nadal można chronić żywotność nasion w zamrażarce, umieszczając je w hermetycznym pojemniku z torebką ze środkiem pochłaniającym wilgoć. Jednak zamrażanie niesie ze sobą ryzyko nie tylko zmiany tempa kiełkowania. Nadal można zwiększyć sukces kiełkowania, pozostawiając nasiona w temperaturze pokojowej. Inaczej mówiąc, rozmrożonych nasion nigdy nie należy wkładać z powrotem do zamrażarki, ponieważ tylko je uszkodzą.

Ważne by wbić sobie do głowy, iż nasiona marihuany wyciągają wilgoć z atmosfery, aby kiełkować, natomiast wysychają, gdy jest niewielka lub żadna wilgotność. Umieszczenie nasion w suchym środowisku podwaja ich okres przechowywania na „każdy 1% spadek zawartości wilgoci”.

Najlepsza wilgotność, która zagwarantuje długowieczność nasion, wynosi 2-3%. Wartość powyżej 10% nie tylko zapewnia stan, w którym może kiełkować, ale co gorsza także sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Idealnym rozwiązanie będzie dodanie środka osuszającego. Są to małe woreczki wypełnione substancjami pochłaniającymi wilgoć z powietrza, które często znajdują się w nowo zakupionych pudełkach po butach, biżuterii, torbach i skrzynkach na narzędzia. Umieszczenie ich w pojemniku na nasiona, oddzielone papierem lub wacikiem, zmniejszy wilgotność. Z kolei jest drugi prosty sposób na przykład, ryż który jest również skutecznym środkiem pochłaniającym wilgoć; lecz od czasu do czasu należy go wymieniać.

Wszystkie sukcesy w uprawie od samego początku to dostarczanie wystarczającej ilości światła, nawodnienia i składników odżywczych przez cały cykl życia konopi pozostaje najważniejszym aspektem uprawy. Mimo to nikt nie może zaprzeczyć efektowi rozpoczęcia sukcesu od nasion dobrej jakości, które dostaniesz na seedbay.pl. Zbieranie najlepszych nasion do ogrodu ułatwia proces uprawy, zmniejszając stres zarówno dla rośliny, jak i dla nas…


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl