Powody Żółtych Liści Marihuany

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Podczas uprawy marihuany, możesz zaobserwować zmiany koloru liści na żółty kolor, ale bez obaw jest na to wyjaśnienie. W tym momencie pierwszą rzeczą, którą musisz jednak zrobić to prawidłowe zdiagnozowanie problemu. Powodów żółknięcia liści jest wiele, lecz nie rozwiążemy podstawowego problemu, dopóki nie znajdziemy przyczyny.

Dlaczego liście marihuany żółkną?

Nauka nazwała to zjawisko chlorozą. Jest to proces w którym liście tracą swój zielony kolor czyli tak zwany związek chlorofil. Przyczyn utraty koloru liści może być wiele, czasem są mniej ważne a czasem może okazać się dużym problemem, a czasem może być po prostu skutkiem starzenia się rośliny.

Kiedy zacznie występować naturalne starzenie się rośliny marihuany nie należy się martwić. Ten proces występuje pod koniec każdego sezonu wegetacyjnego wiele roślin w uprawie zaczyna żółknąć i opadać z liści. W zasadzie wystarczy się rozejrzeć jesienią dookoła siebie to zobaczymy jak drzewa zrzucają lisice a polega to dokładnie na tej samie zasadzie. Zdarzają się tacy hodowcy którzy pod koniec uprawy spłukują czystą wodą swoje rośliny po to by wypłukać wszystkie składniki odżywcze z nadmiaru i przyspieszy naturalny proces starzenia.

Pomimo wszystko, należy być uważnym i obserwować swoje rośliny konopi bo mogą się pojawić inne przyczyny żółtych liści. Aczkolwiek, u hodowców rzadko można w oczach zobaczyć panikę. Często jest to coś prostego, co zapobiega fotosyntezie. Jeśli zaczniesz działać szybko, możesz bez problemu pomóc swoim roślinom odzyskać siły. Wymienimy kilka powodów którym warto się przyjrzeć.

Brak światła

Niby to tylko światło, ale wbrew pozorom proste może okazać się trudne z zwłaszcza dla początkujących hodowców. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić to ustalenie właściwego rodzaju oświetlenia, a następnie ustalić optymalną odległość od swoich roślin. Światła mają kluczowe znaczenie, ponieważ rośliny potrzebują ich do fotosyntezy. Niezwykle ważne jest dostarczenie światła sadzonką, wszystko po to, by zachęcić je do wzrostu. Młode rośliny konopi z niedoborem światła prawdopodobnie żółkną, podczas gdy dojrzałe rośliny mogą ciemnieć, jeśli nie otrzymają wystarczającej ilości światła.

Jednym ze sposobów na sprawdzenie czy roślina ma niedobór światła między węzłami Twoich roślinach. Jeśli między liśćmi jest więcej niż jedna szerokość liścia, przyczyną może być nieodpowiednie oświetlenie.

Odpowiednia ilość wody

W przypadku wody niestety nadmierne, jak i niedostateczne podlewanie może doprowadzić do chlorozy. Co gorsza naprawić tu błąd jest bardzo trudno. Jeżeli nie chcemy doprowadzić do tego, żeby liście żółkły musisz bardzo się skupić i nie popełnić błędów, więc najzwyczajniej na świecie podlewaj uprawę idealną ilością i we właściwym czasie.

Zbyt dużo wody może zmniejszyć zawartość tlenu w glebie, co wygłodzi system korzeniowy i prowadzi do śmierci. Zobaczysz różnicą od razu, czy nie podlałeś zbyt mocno swoich roślin, ponieważ ich liście będą spuchnięte, opadające a nawet żółte.

Właściwe pH

W przypadku naszych roślin konopi pH gleby odgrywa niezwykłą rolę i powinno wynosić od 6 do 7, jeżeli jednak chodzi o uprawę hydroponowi powinna wynosić 5,5-6,2. Zatem, kiedy nie zapewnimy roślinie odpowiedniego pH, możemy zapomnieć o zdrowej marihuanie a zamiast tego zobaczymy żółte liście. Brak równowagi może pokazać wiele więcej oznak takich jak palące się na krawędziach oraz ślady takie jak plamy i paski.

Stres cieplny

A to paradoks, mało światła, źle za dużo również. Ale na czym polega stres cieplny? Występuje jeśli rośliny są trzymane zbyt blisko źródła światła co konsekwencji doprowadza do żółtych i spalonych liści. Niektóre liście mogą również zacząć się zwijać. Rośliny marihuany a przynajmniej większość jest podatna na wysokie temperatury w sumie jakby nie patrzeć większość roślin na świecie ma ten problem. Wszystko się do czegoś sprowadza, w tym przypadku akurat do oświetlenie. Żarówki wydzielają ciepło, podczas gdy zapewniają światło, dlatego umieszczenie naszej rośliny za blisko żarówki może spowodować że najzwyczajniej na świecie ugotujesz roślinę.

Nie martw się z każdego problemu jest jakieś wyjście, jeżeli obawiasz się stresu cieplnego możesz zrobić bardzo prosty test. Wystarczy, że umieścisz rękę nad swoją rośliną i potrzymasz ją tak przez kilka sekund i jeżeli poczujesz za duże ciepło dla twojej ręki dla rośliny będzie również za ciepło.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl