Najważniejsze Wskazówki Dotyczące Uprawy Konopi na Tarasie lub Balkonie

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Zostanie Ci darowane myślenie, że aby pomyślnie uprawiać konopie na zewnątrz potrzebujesz pokaźnej ilości miejsca, aby osiągnąć swój cel. Gdy szukamy  jakichkolwiek informacje o uprawach na wolnym powietrzu, znajdujemy przeważnie hodowców z dużymi ogrodami.

Ale co, robić gdy jedyne miejsce na zewnątrz, które posiadasz, to taras lub balkon? Technicznie rzecz biorąc, masz miejsce na zewnątrz do uprawy konopi… więc bez obaw coś da się zrobić. Tak jest także w przypadku uprawy konopi w pomieszczeniach, powodzenie uprawy konopi na tarasie lub balkonie polega tu głównie od dobrej strategii. Oczywiście masz ograniczoną przestrzeń by się wykazać, ale to nic nie znaczy, i w tak ciężkich warunkach możesz wyprodukować dużą ilości roślin o wysokiej jakości pąków. Dlatego bez obaw mieszkańcy miast czy hodowców z ograniczonym miejscem mamy parę wskazówek dotyczących uprawy o wysokiej jakości konopi na balkonie lub tarasie:

Pierwsza i zarazem bardzo istotna sprawa to dokładne przemyślenie, jakich rodzai doniczek użyjesz, a także ile przewidujesz umieścić ich na balkonie. Wiedz, że jakość materiału nie ma większego znaczenia, ale oczywiście pod warunkiem, że istnieje poprawny drenaż i wystarczająco dużo miejsca, aby rośliny mogły swobodnie rosnąć. Co więcej, rozmiar każdej jednej doniczki będzie miał bezpośredni wpływ na końcowy rozmiar rośliny. Natomiast jeśli zależy ci na uprawie znacznie mniejszych roślin by utrzymać to w tajemnicy, wybór mniejszych doniczek na pewno pomoże w tym by rośliny były w ryzach. W przeciwieństwie do tego, wybierz większe doniczki, a twoje rośliny mogą urosnąć znacznie większe.

Przed rozpoczęciem przedsięwzięcia oceń ile masz miejsca oraz co zamierzasz osiągnąć nim wybierzesz odpowiednie donice na balkon.

Kolejną i równie ważną sprawą jest jest dokładne przemyślenie odmiany konopi, którą wybierasz do uprawy na tarasie. Podstawowe informacje dotyczące pomocą ci w tej decyzji ponieważ, rośliny konopi z czystą lub dominującą genetyką sativy naturalnie rosną znacznie większe niż ich odpowiedniki indica. Ze względu na to, że rośliny konopi indica nie są mocno wymagające, pod kontem światła słonecznego, więc mogą być pomocne, jeśli balkon nie jest zbyt naświetlony. Poza wybraniem wielkości odmiany warto również pomyśleć o odmianach zwykłych i automatycznie kwitnących. Rośliny kwitnące automatycznie zaczynają kwitnąć automatycznie na pewnym etapie, co zarówno przyspiesza proces produkcji, jak i ogranicza wielkość roślin. Zwykłe rośliny konopi mogą technicznie wytwarzać więcej pąków, lecz różnica jest taka, że potrzebują na to więcej czasu i miejsca.

I końcu dochodzimy do tego, aby podjąć pewne strategie, zrozum, że to nie jest tak, że jak masz dużo miejsca do popisu i to wszystko w tym momencie musisz usiąść i dobrze rozmieścić doniczki. Cykle jasno-ciemne nie mają dużego znaczenia w przypadku automatycznie kwitnących odmian konopi, ale nadal musisz zapewnić swoim roślinom około 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie, jeśli jest to możliwe. Jeśli wczesne popołudniowe słońce, w którym mieszkasz, jest szczególnie silne, być może będziesz musiał pomyśleć o cieniowaniu roślin w określonych porach dnia. Podobnie, Twoje rośliny będą musiały być zawsze chronione przed ulewnym deszczem i silnym wiatrem. Dużym musem uprawy w doniczkach jest to, że można je po prostu wnieść do środka, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kiedy już znajdziesz sposób na prawidłowe rozmieszczenie doniczek będzie ci potrzebna ziemia wskiej jakości ponieważ jakość użytej gleby wpłynie na lub zniweczy cały plan uprawy. Najgorszym co możemy zrobić to użycie taniej ziemi na której możesz położyć swoje ręce i mieć nadzieję na najlepsze. Nie jest tak, że wysokiej jakości gleba jest szczególnie droga – a tym bardziej że ilość, której będziesz potrzebować jest nie wielka. Postaw na wysokiej jakości organicznej ziemię jednocześnie zapewniając jej dobrą wentylację i dobry drenaż. Oczywiście nie należy zapominać że będziesz musiał dostarczać dodatkowe składniki odżywcze na różnych etapach wzrostu roślin, ale na początek musisz również upewnić się, że gleba ma dobrą zawartość składników odżywczych.

Kiedy decydujemy się na uprawę skierowaną na balkon wykonanie może nam zająć trochę więcej czasu niż się nam wydaje i dlatego też zaleca się rozpoczęcie uprawy konopi balkonowych nieco wcześniej niż zwykle. Nie musisz być zbyt konkretny – po prostu upewnij się, że zaczynasz w połowie wiosny, a osiągniesz wymarzony cel. Wykorzystaj jak najlepiej cieplejsze i jaśniejsze miesiące w roku, aby Twoje rośliny były tak silne, zdrowe i obfite, jak to bywa najczęściej jesienią. Zbędne to jest w przypadku kiedy decydujemy się na odmianę automatycznie kwitnących.

Dochodząc do końca nałóż mocny nacisk na swoje rośliny by rosły dobrze i by nie wymykały się spod kontroli. Pamiętaj że im bardziej ciasne są tym większe prawdopodobieństwo, że twoje rośliny ulegną wielu problemom. Kiedy rośliny są w fazie wegetacji przez około cztery tygodnie, nadchodzi czas, aby rozpocząć ich przycinanie i trenowanie. Większość hodowców na balkonach lub tarasach przycina w sposób, który zachęca rośliny konopi do wzrostu na boki, a nie w górę.

Jeśli nie masz pojęcia, jak poprawnie przycinać i kontrolować rośliny konopi, wszystkie potrzebne i wyczerpujące informacje znajdziesz w artykule: Jak Przycinać Rośliny Konopi, aby Uzyskać Duże Plony , który jest poświęcony informacji  w jaki sposób przycinać rośliny konopi indyjskich.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl