Koncentraty i Ekstrakty Marihuany

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Wszystko co musisz wiedzieć o koncentratach i ekstraktach marihuany.

Wraz z rozwojem rynku marihuany, coraz popularniejsze stają się nowe technologie i nowe sposoby ich konsumpcji. Koncentraty to jeden z nowszych produktów, który koncentruje się głównie na zwiększaniu siły działania, pozwalając na uzyskanie ponad 2 razy większej ilości THC w gramie kwiatu i stając się jednym z najbardziej poszukiwanych produktów wśród zapalonych konsumentów. Nie jest tajemnicą, że konopie indyjskie to niezwykle wszechstronna roślina. Ludzie na przestrzeni wieków znaleźli wiele różnych sposobów wykorzystania tego zioła. Oprócz palenia kwiatów, różne kultury znalazły nowe i skuteczne sposoby odczuwania działania THC i innych kannabinoidów. Należą do nich wytwarzanie haszyszu, charas i różnych rodzajów artykułów spożywczych.

W dzisiejszych czasach użytkownicy marihuany wciąż poszukują nowych i skuteczniejszych sposobów na haj. Nowoczesne nasiona marihuany zawierają więcej THC, co powoduje, że tolerancja przeciętnego użytkownika jest naprawdę wysoka. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, innowacyjne firmy są pionierami nowych preparatów kannabinoidowych, które bombardują centralny układ nerwowy ogromnymi poziomami psychoaktywnych kannabinoidów. Chociaż początkujący powinni zachować ostrożność podchodząc do koncentratów i ekstraktów, wielu doświadczonych użytkowników ceni je ponad wszystkie inne sposoby wykorzystania składników zioła.

1. Czy koncentraty i ekstrakty oznaczają to samo?

Ekstrakty i koncentraty są podobne, choć nie takie same. Można powiedzieć, że wszystkie ekstrakty są koncentratami, ale nie wszystkie koncentraty są ekstraktami. Główną różnicą między nimi jest sposób zbierania trichomów.

Dzieje się tak dlatego, że podczas gdy ekstrakty wykorzystują rozpuszczalniki do usuwania włosków z rośliny, koncentraty wytwarza się w procesach mechanicznych w celu wyizolowania tych samych związków.

Ekstrakty i koncentraty to sposób spożywania konopi indyjskich polegający na izolowaniu włosków (zawierających kannabinoidy i terpeny), aby móc je spożywać bez materiału roślinnego. Cząsteczki te są wynikiem wtórnej chemii roślin marihuany. Produkuje się je w dużych ilościach, aby zapewnić ochronę przed różnymi formami stresu, w tym promieniami UV, szkodnikami i chorobami. Jednak dla nas, ludzi, w rzeczywistości przyciągają nas do rośliny i zachęcają do spożywania jej żywicznych kwiatów.

Ekstrakty i koncentraty mogą różnić się teksturą i konsystencją i można je znaleźć między innymi w postaci wosku, żywicy czy haszyszu. Wszystkie tego rodzaju koncentraty i ekstrakty z konopi indyjskich składają się z kannabinoidów i terpenów, dzięki czemu są znacznie silniejsze w porównaniu do kwiatu. Zawartość THC w ekstraktach może sięgać 80% lub więcej, podczas gdy kwiaty zawierają około 23% THC.

2. Na bazie rozpuszczalnika vs bez rozpuszczalnika.

Ekstrakty na bazie rozpuszczalników zawierają substancję chemiczną, która może rozpuścić trichomy w celu ich wyizolowania. W przypadku marihuany ekstrakcje rozpuszczalnikowe zwykle przeprowadza się za pomocą alkoholu, butanu, propanu lub dwutlenku węgla. Koncentraty bezrozpuszczalnikowe są przeciwieństwem koncentratów na bazie rozpuszczalników. Koncentraty wytwarza się poprzez zastosowanie samej temperatury i ciśnienia, bez użycia rozpuszczalników.

Tak czy inaczej, jakość i moc produktu końcowego zależą wyłącznie od jakości kwiatu, który trafia do środka. Tym, którzy szukają mocnej odmiany, polecamy odmiany takie jak Wedding Cheesecake Auto. Będąc dużym producentem żywicy, jest idealną opcją do przygotowania doskonałego haszyszu bąbelkowego lub ekstraktów z resztek liści cukrowych.

3. Jak spożywać ekstrakty?

Ekstrakt można spożywać na różne sposoby. Najlepsza metoda spożycia zależy od konsystencji ekstraktu, który chcesz spożyć, a także od Twoich preferencji, ale przede wszystkim od dostępnych narzędzi. Na przykład ekstrakty sypkie, takie jak kief można łatwo spożywać razem z kwiatami w stawie, podczas gdy inne koncentraty, takie jak żywica są łatwiejsze do spożycia w urządzeniu do dabowania.

Nie oznacza to, że nie można palić ekstraktów sypkich w bongo czy bardziej lepkich koncentratów w jointcie, ale łatwiej będzie dostosować sposób palenia do konsystencji.

• Mieszanie z pąkami.

Dodawanie kiefu, haszyszu to jointów to najczęstsze metody spożywania. Nie wymagają drogich narzędzi, a jednocześnie zwiększają moc efektów.

• Dabbing.

Jest to najpopularniejszy sposób i składa się z narzędzi przeznaczonych do waporyzacji koncentratów oraz bonga. W ten sposób podgrzewamy narzędzia, a gdy osiągną odpowiednią temperaturę, aplikujemy koncentrat bezpośrednio na rozgrzaną powierzchnię, natychmiast zamieniając się w parę.

• Wapowanie.

Waporyzacja to najbardziej dyskretna i przenośna metoda spożywania koncentratów. Większość waporyzatorów posiada komorę, w których je umieszczasz. Komora ta następnie się nagrzewa, a para jest gotowa do wdychania. W przeciwieństwie do palenia jointa i dabbingu, waporyzatory są małe, a wytwarzana przez nie para nie ma silnego zapachu, dzięki czemu świetnie nadają się do miejsc, w których nie można palić w miejscach publicznych.

4. Co warto wiedzieć przed spożyciem ekstraktów?

Po pierwsze, koncentraty z marihuany są naprawdę mocne! Być może najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że ekstrakty z konopi indyjskich są niezwykle silne, więc jeśli nie jesteś zapalonym konsumentem, zdecydowanie zaleca się, aby zacząć powoli i zobaczyć, jak to na ciebie wpływa, zanim spożyjesz więcej. Spożywanie ekstraktów lub koncentratów (tzw. dabbingu) nie jest zalecane dla początkujących ze względu na ich moc.

Kolejną kwestią jest fakt, że istnieje wiele metod ich spożywania. Najlepszym sposobem spożywania ekstraktów i koncentratów z konopi indyjskich jest urządzenie do dabowania, ale istnieje kilka różnych sposobów ich spożywania. Koncentraty można dabować za pomocą waporyzatora przeznaczonego do koncentratów, zestawu do dabowania, a także w zależności od konsystencji można je spożywać w formie jointa lub bluntu, jednak aby uzyskać pełnię wrażeń, zdecydowanie zaleca się używanie zestawów do dabowania.

Podsumowanie

Koncentraty i ekstrakty są mocniejszą formą kwiatu, mogą być niezwykle silne, więc bądź ostrożny, jeśli nie jesteś do nich przyzwyczajony. Ten sposób spożywania konopi indyjskich bardzo szybko rozpowszechnił się na całym świecie i stał się jedną z preferowanych metod spożywania konopi przez wszystkich zapalonych palaczy. Jeśli jeszcze nie próbowałeś ekstraktów bezrozpuszczalnikowych lub na bazie rozpuszczalników, ponieważ nie są one dostępne w Twoim miejscu zamieszkania, najlepszym sposobem jest sporządzenie własnego.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl