Kiedy Umieścić Sadzonki Na Słońcu?

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Kiedy sadzonki można umieścić pod oświetleniem lub na słońcu?

Nie wiesz, czy uprawiać nasiona konopi na słońcu, czy pod lampami? W tym artykule wyjaśniamy, ile światła potrzebujesz, jak zapobiegać przewracaniu się sadzonek i kiedy sadzić je na zewnątrz.

„Kiedy sadzonki konopi można umieścić pod oświetleniem lub na słońcu?” to powszechne i rozsądne pytanie, które często zadają początkujący entuzjaści konopi po kiełkowaniu nasion w pomieszczeniu przy świetle.

Dla tych, którzy uprawiają w pomieszczeniu, sadzonki konopi można umieścić pod oświetleniem, gdy tylko wynurzą się z gleby lub podłoża.

Ile światła dla sadzonek konopi?

W przypadku stosowania oświetlenia HID (zwykle lampy metalohalogenkowej) młode sadzonki należy trzymać w odległości co najmniej 50 cm od żarówki.

W przypadku świetlówek kompaktowych (zwykle 100 W lub więcej) należy zachować odległość około 15 cm między wierzchołkiem młodych sadzonek a żarówką.

Jeśli używasz zwykłych świetlówek (18-36w), sadzonki można trzymać w odległości kilku centymetrów od źródła światła.

Sadzonki konopi rosnące pod oświetleniem powinny zawsze mieć delikatny powiew z oscylującego wentylatora (mały wentylator domowy na najniższym ustawieniu jest w porządku), ponieważ ciągły delikatny ruch znacznie wzmocni ich łodygi.

Czy twoje sadzonki konopi się przewracają?

Jeśli sadzonki konopi rosną wysoko, a następnie przewracają się, prawie zawsze jest to wynikiem uprawy w środowisku ze statycznym powietrzem.

Sadzonki przeznaczone do uprawy na zewnątrz powinny być trzymane przy nasłonecznionym oknie przez pierwszy tydzień lub dwa po wyjęciu z gleby.

Kiedy wyhodują drugi lub trzeci zestaw ząbkowanych liści (po okrągłych liścieniach, które początkowo wyłaniają się z nasion), sadzonki są zwykle wystarczająco odporne, aby rozkwitać w bezpośrednim świetle słonecznym.

Sadzonki można trzymać przy nasłonecznionym oknie, dopóki nie będą gotowe do wzrostu na zewnątrz.

Kiedy sadzić sadzonki konopi na zewnątrz?

Jeśli temperatury zewnętrzne są odpowiednie, sadzonki można zaaklimatyzować do bezpośredniego światła słonecznego, zapewniając im stopniowo dłuższą codzienną ekspozycję na warunki zewnętrzne.

Począwszy od około trzech godzin na zewnątrz, w najbardziej nasłonecznionej porze dnia, sadzonki mogą mieć dodatkową godzinę ekspozycji na zewnątrz każdego dnia, tak aby w ciągu około dwóch tygodni mogły zostać na stałe na zewnątrz.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl