Jak Uniknąć Inwazji Szkodników Podczas Uprawy Konopi Indyjskiej

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Walka z insektami lub szkodnikami w ogrodzie to nie lada wyczyn, który spędza sen z powiek wielu hodowcą. Żadna z tych osób nie życzyła by sobie zobaczyć oblężone rośliny przez niechcianych gości. Ale, niestety za każdym razem, gdy w grę wchodzi coś żywego, zawsze istnieje szansa na infekcję. Jeżeli jednak podejmujesz ryzyko uprawy konopi musisz zdawać sobie sprawę, że właśnie w tym momencie zgadzasz się zaakceptować potencjalne ryzyko, które może też zniszczeć to nad czym pracowałeś kilka tygodni.

Dlatego z dwojga złego, lepiej zapobiegać niż później żałować. Teraz realnie – unikanie to najprostszy sposób by uchronić rośliny przed szkodnikami. Ważnym aspektem jest także związek z konfiguracją i utrzymaniem niechcianych gości na długo przed osiągnięciem przez rośliny fazy kwitnienia. W poniższym artykule znajdziesz kilka ważnych wskazówek dotyczących czego możesz spodziewać się po drodze i jak ewentualne sobie z tym radzić.

By, zacząć pisać o zagrożeniach jakie mogą dotknąć nasze rośliny warto najpierw wspomnieć jak się one nazywają… Zatem, jakie szkodniki atakują konopie?

Z pewnością wszyscy wiemy, że lista rodzajów owadów i szkodników jest ogromna, lecz pytanie jest jedno, które to są największym zagrożeniem dla hodowców marihuany. Oto niektóre z najczęstszych niepożądanych gości odwiedzających nasze rośliny: Mączliki, Komarów, Mszyce, Pajęczaki. Bez obaw jeśli szkodnik znajdujący się na twojej uprawie nie jest wymieniony na tej liście wiele kroków, które podejmiesz z całą pewności pomogą w przypadku wielu innych owadów.

Stawianie pierwszych kroków

Powinniśmy zacząć od unikania kłopotów, czyli podjęcie wszelkich niezbędnych środków zapobiegawczych, gdy zaczynasz swój ogród. Początkujący, muszą sobie uświadomić jak ważne jest właściwe przygotowanie przestrzeni, która tak naprawdę jest istotą procesu uprawy. Nie robiąc tego, bądź odłożenie na drugi plan może doprowadzić w późniejszym czasie do większych problemów.

Zabezpieczenie swojego środowiska

Nie zwykle ważnym procesem jest stworzenie bezpiecznego środowiska i uniknięcie w ten sposób ewentualnych problemów ze szkodnikami. Uprawa w zamkniętym pomieszczeniu jest znacznie łatwiejsza w przygotowaniu. Przez wzgląd na odizolowanie roślin od świata zewnętrznego, ale można sobie dodatkowo pomóc przez kupno renomowanego namiotu do tego celu stworzonego. Namiot może być również wykorzystany na zewnątrz ponieważ one również tworzą szczelną przestrzeń, która chroni nie tylko przed owadami, ale także przed innymi elementami, które mogą mieć wpływ na uprawy konopi.

Przed podjęciem decyzji o wybraniu idealnego środowiska dla konopi warto wziąć pod uwagę dwa aspekty, czy sprzątanie nie będzie stwarzało większych problemów i czy środowisko jest dobrze szczelne.

Priorytetem jest czystość i dezynfekcja

W chwili kiedy uznasz, że zrobiłeś wszystko co powinieneś „ mocnej bariery” kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiednich praktyk czyszczenia i odkażania. Z uwagi, że niszczące wszystko na swojej drodze szkodniki mogą przedostać do środka się na twojej własnej odzieży. Dlatego polecamy trzymać odzież zmienną w pobliżu miejsca uprawy. W tym momencie lepiej dmuchać na zimno! Konieczne jest również by zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa noszenie rękawiczek. Na koniec prac dokładnie zdezynfekuj wszystkie przyrządy, których używasz do obsługi upraw, spryskując je roztworem alkoholu lub nadtlenkiem wodoru.

Klony czy nasiona

Mimo, że klony posiadają duże zalet, niestety nie są tak dobre, jeśli chodzi o zapobieganie pojawianiu się szkodników i owadów. A wszystko rozgrywa się o to, że nie nie zawsze znamy jego pochodzenie a co gorsza czasami operacje klonowania na dużą skalę nie mają czasu dokładnie monitorować swoich rośli przyczyniając się w ten sposób przywiezieniem do ciebie z już obecnymi jajami owadów lub szkodnikami. Sytuacja może być o tyle groźna że nim się zorientujesz że twoja uprawa tonie w szkodnikach.

Nasiona nie należy się obawiać, gdyż zwykle nie są skażone żadnymi owadami ani szkodnikami, więc od samego początku masz pełną kontrolę nad tym, co trzymasz w rękach.

Wybór podłoży dla bezpiecznych upraw

Przykre jest to że dostępne w sklepach podłoża mogą zawierać wiele owadów, szkodników i innych niepożądanych gości. Jak się okazuje jest idealne sposób na uniknięcie są odmiany hydroponiczne. Materiały takie jak granulki gliny, wełna mineralna i żwir zasadniczo nigdy nie będą w stanie rozwiązać problemów związanych z owadami, ale dla tych, którzy zamierzają uprawiać swoje rośliny na podłożu glebowym, sytuacja może być nieco trudniejsza.

Wczesnego wykrywanie szkodników

Najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie szkodników jest użycie, oczywiście wszystkim znanego pasa do much. Podczas wątpliwości zawieszamy go blisko uprawy i obserwujemy, jeśli pojawi się coś niepokojącego możemy od razu działać. Pamiętaj by nie zapominać codziennie zaglądać. Wykorzystanie tego paska na muchy pozwoli ci na szybkie rozpoznanie sytuacji w jakiej się znajdujesz i jeszcze szybsze podjęcie walki z nimi. Przypominamy, iż chwila nie uwagi może doprowadzić do plagi szkodników w twoim ogrodzie i doprowadzenie twojej ciężkiej pracy do ruiny.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl