Jak Przycinać Marihuanę, Aby Otrzymać Pąki o Wysokiej Wydajności?

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Osoby, choć trochę interesujące się ogrodnictwem wiedzą o tym, by zwiększyć ogólny plon pomidorów rutynowo, należy je przycinać. Troska o nie jest wymagana! Pozbywanie się maleńkich pędów między gałęziami a pniem ma na celu pozbycie się zbędnej materii roślinnej a w konsekwencji spowodować, aby cała energia trafiła do tego co pozostało.

Rośliny są dość wymagając, lecz kiedy o nie dbamy, dadzą nam to czego chcemy i jak się domyślasz z konopiom jest dokładnie tak samo! Wystarczy, że usuniemy zbędne pędy a roślina marihuany może się odwdzięczyć większym plonem a co za tym idzie większą mocą.

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z uprawą marihuany możemy pomyśleć, że przycinaniem zajmują się tylko profesjonaliści, ale to nie prawda możesz zrobić to sam we własnym ogrodzie. Pamiętaj, że taka procedura usuwania liści zapewni roślinie odpowiednią ilość światła do prawidłowego wzrostu. Natomiast, jest jeszcze jedna sprawą o której warto wspomnieć, trzeba wspomagać roślinę konopi odpowiednimi składnikami odżywczymi ponieważ są niezbędne do prawidłowego wzrostu.

Jedna z teorii mówi, że przycinanie należałoby zacząć w momencie osiągnięcia krzaczastego kształtu. A żeby to osiągnąć najlepiej zastosować „trening”. Jak to zrobić? W momencie, kiedy twoja roślina konopi jest jeszcze młodziutka, powinna być wystarczająco wąska, aby uzyskać wystarczającą ilość światła. Kiedy skorzystasz z tej metody na pewno nie pożałujesz. Dobrze wykonany trening rośliny marihuany spowoduje, że będziesz mógł manipulować jej kształtem a późniejszym czasie ułatwisz sobie usuwanie nadmiaru liści.

Uwaga! Konieczne jest rozpoczęcie przycinania, kiedy roślina marihuany jest jeszcze w fazie wegetatywnej.

Po wykonaniu tego procesu roślina będzie potrzebować czasu na regenerację. Wczesne przycinanie daje roślinie konopi czas relaks oraz na wyhodowanie znacznie większych liści. Nim cokolwiek zrobisz upewnij się, że nie zmuszasz roślin do kwitnienia przez co najmniej trzy dni po przycięciu. Ten czas powinien być wystarczający do kolejnego etapu wzrostu rośliny. Dobrym pomysłem jest również odstawienie składników odżywczych na kilka dni.

Jedną ze znanych metod przycinania jest tak zwana Screen of Green tłumaczą po polsku Ekran zieleni. Wyróżnia się tym, że umieszczasz ekran około 0,5 m nad roślinami. W momencie, kiedy wierzchołki roślin znajdą się w odległości 0,1 m od okna, ściągnij je po czym odczekaj aż pojawią się wierzchołki i wyjdą przez okno. Gdy przerosną o 0,1 m przez okno, zgnij je delikatnie i połącz z oknem.

Na tym etapie możesz przycinać rośliny, gdy pierwsze pędy przejdą przez siatkę. Po kilku dniach przejdź do fazy kwitnienia, a w ciągu pierwszych kilku tygodni Twoje rośliny powinny nadal rosnąć. Do kwitnienia nie wolno przycinać dłużej niż 2-3 tygodnie. W przeciwnym razie możesz nieumyślnie wywołać dalszy wzrost wegetatywny, co negatywnie wpłynie na twoje plony.

Zwróć szczególną uwagę podczas przycinania.

Hodowcy z doświadczeniem wiedzą doskonale, że żeby roślina marihuany rosła zdrowo musi być tam gdzie jest największy przepływ powietrza i światło słoneczne. Czyli nic innego jak poza zakładem. Ważne jest, aby energia rośliny była skoncentrowana na górze. W rezultacie musisz pozbyć się:

– Gałęzie, które nie otrzymują światła
– Oczywiście liście umierające
– Miejsca z pączkami znajdujące się u podnóża głównych łodyg

Właściwe przycinanie rośliny

Do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu, należy zapewnić sobie odpowiedni sprzęt. Warto zakupić sobie różnorodnej wielkości nożyce. Ze względu na odmienne prace potrzebować będziesz kilka różnych narzędzi. W pewnych częściach rośliny może się okazać to dość skomplikowane a w drugich możesz potrzebować mocniejszych przyrządów do cięcia. Szczególną uwagę musisz zwracać na narzędzia tnące by były ostre i czyste, aby zapobiec infekcji.

Wskazówek do przycinania jest kilka, ale my wymienimy tą podstawową. Z naszej strony rada jest taka by przede wszystkim skoncentrować się na niższych gałęziach!

Z uwagi na to, że każda roślina marihuany w twoim ogrodzie musi zużywać ogromne ilości energii, by wszystkie liście i gałęzie utrzymać w odpowiedniej pozycji, więc musisz je mieć pod kontrolą. Jednak znaczna liczba tych gałęzi w niewielkim stopniu wspomaga proces wzrostu. Nie zrobią nic więcej, jak tylko zużyją niezbędne składniki odżywcze. Dlatego takie gałęzie znajdziesz na dole rośliny. Ze względu na to, że znajdują się na dole prawie wcale nie otrzymują światła nie uzyskamy idealnych pąków.

Zatem poczekaj, aż roślina konopi uzyska mniej więcej 0,6 m wysokości po czym zacznij pozbywać się niepotrzebnych gałęzi przy dolnej części rośliny. W pierwszej kolejności musisz usunąć te największe gałęzie. Nie obawiaj się błędów w ten sposób tylko pomagasz swoim plonom a nie niweczysz swoją pracę.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl