Historia Odmiany Sour Diesel

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Jak narodziła się odmiana Sour Diesel?

Istnieją odmiany konopi tak znane, że słyszały o nich nawet osoby, które nie używają marihuany. Sour Diesel może znaleźć się na szczycie listy najbardziej znanych szczepów na świecie. Jak więc zdobyła taki rozgłos?

Prostą odpowiedzią na pytanie, dlaczego Sour Diesel jest tak legendarny, jest po prostu to, że jest dobry. Ale oczywiście zawsze istnieje historia wyjaśniająca, w jaki sposób ludzie się o niej dowiedzieli.

Nieznana historia pochodzenia

Większość ludzi przypisuje powstanie Sour Diesel człowiekowi znanemu jako „Asshole Joe” (lub w skrócie AJ). Hodowca marihuany AJ był stażystą w nowojorskim Wetlands Music Club na początku lat 90., gdzie poznał znanych artystów, takich jak Pearl Jam i Rage Against the Machine. Skończyło się na spotkaniu z innym dużym wpływowym hodowcą, który przedstawił mu nową odmianę z dominacją sativy o nazwie Chemdawg ’91. AJ również zaczął sadzić te nasiona iw pewnym momencie połączył je z inną rasą. Naukowcy wydają się sądzić, że była to odmiana Skunk #1 lub Northern Lights. Stamtąd narodził się Sour Diesel.

AJ miał bardzo dobre relacje w klubie z ludźmi, którzy dużo podróżowali, więc wieści szybko się rozeszły po tym, jak ludzie spróbowali tego szczepu po raz pierwszy. Potem podaż i popyt przejęły kontrolę. Szum wokół tej odmiany sprawił, że coraz więcej osób chciało jej spróbować. Ponieważ emocje często rozprzestrzeniają się wokół rzadkich przedmiotów, sława tej odmiany wzrosła.

Niektórzy twierdzili również, że nasiona używane przez AJ nie były tak naprawdę Chemdawg 91, ale w rzeczywistości były nieczyste, a niektóre rośliny były hermafrodytami. W tej wersji historii AJ po prostu wybrał najlepszą roślinę i ją skrzyżował.

Jeszcze inni mają zupełnie inną historię, twierdząc, że krzyżówka z Super Skunk, Skunk #1 lub Northern Lights była czysto przypadkowa. W tej wersji historii nasiona Chemdawg zostały wymienione podczas trasy koncertowej Grateful Dead w 1991 roku, a nasiona, które doprowadziły do powstania Chemdawg, wylądowały w Massachusetts.

Skąd wzięła się nazwa Sour Diesel?

Nazwa Sour Diesel ma również dobrą historię. Można by pomyśleć, że odnosi się to do jego cytrusowego smaku i zapachu benzyny, ale według AJ tytuł jest bardziej pomysłowy.

W latach 90. nowojorski slang oznaczający dobre zioło obejmował „bombę”, „przewlekły” i „diesel”. AJ oznaczył inne szczepy, nawet te, które skrzyżował z Chemdawg, jako diesel. To była jednak wersja, z której był najbardziej dumny. Potem plotka zaczęła krążyć o nim szybciej, niż AJ mógł sądzić. Sytuację pogarsza fakt, że odmiana ta jest trudna w uprawie, wymaga intensywnego światła i uważnej uwagi na rozwój pleśni, przy wysokim wzroście, który rozciąga się w górę w wyjątkowy sposób i daje tylko umiarkowaną ilość produktu w każdym sezonie.

Stała się bardzo poszukiwana i dość droga w porównaniu z innymi szczepami tamtych czasów. Przy tak ograniczonych ilościach ludzie zaczęli się denerwować, że nie zawsze mogli to dostać w swoje ręce. Ich ściągnięte i zgorzkniałe twarze, gdy dowiedzieli się, że nie dostaną tej odmiany dopełniła jej nazwę i tak powstał Sour Deisel.

Sour Diesel słynie z wyjątkowego zapachu. Jest niezwykła już w samym pąku, ale ożywa podczas palenia, wydzielając ostry zapach przypominający benzynę zmieszaną z orzeźwiającą nutą cytryny. W smaku zachowuje tę cytrusową nutę, zmieszaną z ziemią i ziołami. Gwiazdy zwróciły na to uwagę, a firma Action Bronson wykorzystała swoje pikantne owocowe smaki do przygotowania makaronu bucatini na bazie kwaśnego oleju napędowego z brokułami i płatkami czerwonej papryki. Członkowie Run the Jewels zostali fanami. Redman twierdzi, że to najlepsza odmiana, która motywuje go do działania. Odmiana jest nawet cytowana w Broad City.

Sour Diesel jest uważany za idealny szczep do porannego palenia. High Times uznał ją za trzecią największą odmianę wszechczasów. „Jeśli na planecie jest smaczniejszy pączek, to my go nie paliliśmy” — zachwyca się magazyn. Najlepszy szczep, który zdobył brązowy medal olimpijski, ustępował jedynie Original Haze (aka Neville’s Haze) i OG Kush. Publikacja przyznała jednak, że gdyby ograniczała się do wschodniego wybrzeża, Sour Diesel królowałby niepodzielnie na liście najlepszych odmian marihuany.

Jest to niemal w 90% czysta sativa, która w niektórych przypadkach może osiągnąć imponujące 26% THC. Ale to, co jest szczególnie interesujące w przypadku tego kwiatu, to ilość CBD i CBN, które zatrzymuje podczas ekstrakcji: odpowiednio 2% i 4%. Połączenie tych kannabinoidów sprawia, że szczep ten jest niezwykle stymulujący i orzeźwiający. Chociaż niektórzy lubią ją pobudzać swoje centra kreatywności, jej składniki sprawiają, że jest to również fantastyczna medyczna marihuana. Jego właściwości energetyzujące i podnoszące na duchu sprawiają, że jest dobrym wyborem w walce z depresją, stanami lękowymi, chronicznym zmęczeniem, zaburzeniami nastroju, a nawet migrenami.

Podczas palenia Sour Diesel niektórzy zauważyli poważne niespójności w jego zapachu, smaku i dotyku. Okazuje się, że to dlatego, że nic oznaczonego jako Sour Diesel nie jest prawdziwym produktem. Dane laboratoryjne dowiodły, że kannabinoidy i terpeny występujące w sprzedawanych produktach, takich jak Sour Diesel, mogą się znacznie różnić. Skąd wiesz, że otrzymujesz prawdziwy produkt? Cóż… tego nie wiesz.

Naukowcy odkryli trzy główne profile chemiczne w marihuanie sprzedawanej jako Sour Diesel. Badając terpeny każdego z nich, naukowcy ci odkryli, że jeden z nich jest zdominowany przez limonen, inny przez terpinolen, a ostatni przez mircen.

Ponieważ nie ma przepisów dotyczących sposobu nazywania lub oznaczania szczepów, najlepiej jest zwrócić uwagę na kannabinoidy i terpeny każdego z nich i znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Istnieją również różne odmiany Sour Diesel sprzedawane jako nieco inne, ale sprzedawane pod tą samą podstawową nazwą. Purple Sour Diesel to skrzyżowanie Sour Diesel i Purple Kush, znane jako „uniwersalny dym” o długotrwałej mocy; Chemdawg Sour Diesel, zwany także Chem Sour, został zaprojektowany jako zrównoważona hybryda; Platinum Sour Diesel to mieszanka Sour Diesel sativa i Platinum OG indica, którą fani polecają do stosowania w ciągu dnia; a Super Sour Diesel łączy Sour Diesel i Super Silver Haze, tworząc mocną sativę.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl