Wśród hodowców używających feminizowane nasiona marihuany czasem występuje zjawisko hermafrodytyzmu. Hermafrodyci to rośliny posiadające męski jak i żeńskie narządy płciowe. Dokładny opis tego zjawiska znajdziesz w artykule: Hermafrodyty Czyli Rośliny o Dwóch Płciach i Jak Im Zapobiec.

Feminizowane Nasiona Marihuany a Hermafrodyty, NasionkaCannabis

To rzadki problem, ponieważ samorodne występowanie osobnika obupłciowego jest nietypowym raczej zjawiskiem.

Inaczej jest w przypadku, gdy hodowca posiada nasiona konopi, których jedną z roślin rodzimych była hermafrodyta. Wtedy możemy mieć pewność ze większość roślin z tych nasion będzie także hermafrodytami.

Kiedy roślina znajduje się w wegetatywnym stadium wzrostu to nie można rozpoznać jej płci, a co za tym idzie, stwierdzić czy to hermafrodyta.

Nasiona marihuany uzyskane z hermafrodytów, najczęściej mają w sobie zaszytą silną tendencje do „hermienia”, czyli hermafrodytyzmu i wyrasta z nich bardzo dużo obupłciowych roślin bezwartościowych dla hodowcy.

Najlepszym wyjściem dla hodowcy jest ściąć roślinę i zacząć uprawę od początku z dobrymi nasionami ze sprawdzonego źródła, albo trzymać hermafrodytę przy życiu i liczyć na słaby plon i sporą ilość nic nie wartych pestek.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © NasionkaCannabis.pl