Czy Marihuana Faktycznie Pomoże ci Schudnąć?

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Choć nie jesteś stałym użytkownikiem konopi, a mimo wszystko posiadasz świetne pomysły na przekąski do podjadania, lecz wyjaśnijmy o co chodzi? Powiązania między marihuaną o wysokiej zawartości THC a niepohamowanym głodem są mocno udokumentowane, choć w nieco mylącym i stereotypowym stopniu.

Tak czy owak wszyscy wiedzą, że spożywanie marihuany może wywołać nieodpartą chęć na ciągłe jedzenie. W takim razie, dlaczego sugestie, że marihuana może faktycznie pomóc Ci schudnąć? Znaczna część użytkowników konopi deklaruje, że to właśnie marihuana jest kluczem do skutecznego panuje nad wagą. Ale co mówią badania naukowe oraz dowody… i ogólny zdrowy rozsądek, odpowiedź może cię zaskoczyć. Faktem na pewno jest, że użytkownicy konopi są mniej podatni na otyłość. Związki między marihuaną a uproszczonym kierowaniem wagą po raz pierwszy ujrzały światło dzienne w 2011 r., W momencie, gdy naukowcy postanowili ustalić, kto jest bardziej narażony na otyłość – ci, którzy używają konopi, czy ci, którzy z niej nigdy nie korzystali. Wykonano dwa oddzielne badania, po których odkryto, że osoby, które zażywały konopie indyjskie trzy lub więcej dni w tygodniu, były znacznie mniej narażone na nadwagę lub otyłość niż osoby, które wstrzymały się od głosu.

Została przeprowadzona także analiza na danych historycznych która wykazała, że podczas gdy niekorzystających z konopi, wskaźniki otyłości i średnie BMI są również znacznie niższe wśród użytkowników konopi. Na ten czas zdecydowana większość naukowców nie chce bezpośrednio polecać produktów z konopi indyjskich o wysokiej zawartości THC jako środek odchudzający dla osób zmagających się z otyłością. Niemniej jednak prawie każde dotychczas przeprowadzone badanie zjawiska prowadziło do tego samego wniosku:

Jak to się dzieje że marihuana może zwiększyć metabolizm pod tym kontem istnieją już dowody sugerujące, że konopie indyjskie reagują z organizmem w sposób, który przyspiesza metabolizm. Podczas gdy konopie są spożywane regularnie, organizm jest w stanie lepiej przetwarzać to co w danej chwili spożywaliśmy. Wyniki wyraźnie pokazały, że nawet przy zwiększonym spożyciu kalorii osoba może nadal schudnąć lub uniknąć przyrostu masy ciała.

Mimo złych spostrzeżeń na temat marihuany dowody pokazują, że może zachęcać do aktywności fizycznej. Wprawdzie marihuana jest stale niesprawiedliwie kojarzona ze stereotypowy tak zwanego kanapowca, może w rzeczywistości zachęcić wielu użytkowników do aktywności. Widoczne jest szczególnie u osób które korzystają z marihuany medycznej w celach ściśle terapeutycznych. Bóle stawów, sztywność mięśni, skurcze i wiele innych powodów… wszystko to szybko ustępuje dzięki umiarkowanemu spożyciu marihuany. Dlatego osoby, które w przeciwnym razie mogłyby prowadzić siedzący tryb życia z powodu bólu i dyskomfortu, mogą być zachęcane do pozostania aktywnym przy użyciu konopi.

Marihuana zmniejsza spożycie alkoholu, jeśli jesteś użytkownikiem dobrze o tym wiesz, że często ostatnią rzeczą, o której myślisz podczas odurzenia. Podczas odurzenia, jest coś takiego co prawie całkowicie odbiera atrakcyjność alkoholowi, dlatego użytkownicy konopi zazwyczaj piją znacznie mniej niż ci, którzy co starają się powstrzymać od alkoholu. Co więcej zawartość kalorii w przeciętnym napoju alkoholowym jest ogromna, podczas gdy konwencjonalne spożycie konopi indyjskich jest w 100% bezkaloryczne.

W tym obszarze bardzo istotą rzeczą jest stres, który bardzo negatywnie wpływa na organizm człowieka. Na dzień dzisiejszy dość obszerne badania wykazały bezpośredni związek między nadmiernym lub długotrwałym stresem a prawdopodobieństwem nadwagi lub otyłości populacji ludzkiej. Po pierwsze utrudnia efektywne funkcjonowanie, ponadto stres może utrudniać zasypianie, zwiększając jednocześnie ryzyko komfortowego jedzenia i unikania aktywności fizycznej fizycznej.

Ważna sprawą jest także jakość i regularność odbytego snu ze względu na bezpośredni wpływ przybierania na wadze i otyłości. Medyczna marihuana jest tu wykorzystana przez swój potencjał by poprawić jakość i regularność snu. Są zwolennicy twierdzący, że konopie nie mają sobie równych, aby poradzić sobie z ciężkimi atakami bezsenności.

Skąd się wzięły te wszystkie twierdzenia, informacje I wszystkie przeprowadzane badania. Mimo tych wszystkich teoretycznie istniejących dowodów sugerujących, że marihuana może rzeczywiście pomóc w utracie wagi wiedz, że to nie jest lekarstwo na otyłość przez jedną noc, ale jako część zdrowego i zrównoważonego stylu życia jest korzystna.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl