Co to jest trzeci gatunek konopi?

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Obecnie w światowym rynku obecnych jest dostępnych ponad 1000 odmian marihuany.
Spośród wielu tysięcy hybryd DIY która niestety nie bierze się pod uwagę a krążą w kręgach rekreacyjnych i medycznych konopi na całym świecie.

Cannabis Sativa, Konopie indyjskie

Niemniej jednak w rzeczywistości istnieje trzeci (i całkowicie niedoceniany) gatunek marihuany, który jest więcej niż godny uznania:

Cannabis Ruderalis

Bardzo ważny aspektem jest tu zrozumienie oraz poznanie faktów dotyczącej marihuany Ruderalis, musisz wziąć pod uwagę wyjątkowe właściwości wszystkich trzech gatunków konopi.

Cannabis Sativa

Był taki czas, że uznawano konopie Sativa za jedyny rodzaj konopi, który istniał na ziemi. Rodzaj został oficjalnie sklasyfikowany i zarejestrowany po raz pierwszy w 1753 roku pod nazwą Cannabis Sativa L. Oficjalnie dużo później odnaleziono i zweryfikowano dwa pozostałe gatunki. Rośliny konopi Sativa są znane przede wszystkim z dużych objętości, wysokości zdarza się że przekraczają nawet 4 metry, lecz stosunkowo do wysokości są smukłe, wytwarzają długie i wąskie liście z nieco rzadkim ulistnieniem. Tej odmiany roślina wymaga znacznie dłuższego okresu kwitnienia niż roślina Indica, chociaż nie trwa tak długo, aby rosnąć w okresie wegetacyjnym. Pochodzi z Kolumbii, Meksyku i Tajlandii. Najczęściej kojarzy się ją z szumem w mózgu oraz psychologicznym hajem. Im masz większość pewność do genetyki Sativa tej odmiany, tym bardziej energiczne efekty i mniejsze prawdopodobieństwo utknięcia na fotelu.

Konopie indyjskie

Jak już wyżej wspominaliśmy odmiany konopi indyjskich Indica zostały oficjalnie zarejestrowane znacznie później, w 1900 roku. Cech tych oby odmian są zupełnym przeciwieństwem. Rośliny Indica są małe i przysadziste, rzadko osiągają więcej niż dwa metry wysokości bardzo często mniej niż jeden metr. Są znacznie bardziej krzaczaste i bardziej krępe niż rośliny Sativa, wytwarzając gęstą ściółkę liściową i znacznie szybciej kwitną. Sprawdza się świetnie do kompaktowych i ciasnych upraw w pomieszczeniach, konopie indyjskie Indica pochodzą z regionów takich jak Liban, Afganistan i Maroko. Ta odmiana zapewnia silne działanie uspokajające co ma niewielki wpływ na psychikę, ale z pewnością zrelaksują, a nawet unieruchomi całe ciało. Indica jest zatem preferowanym wyborem do łagodzenia bólu stawów i mięśni lub leczenia bezsenności.

Cannabis Ruderalis

A wszystko zaczęło w 1942 roku przez znanego botanik z Rosji zidentyfikował trzeci gatunek konopi – Ruderalis. Wprawdzie to dopiero ponad 50 lat później orzeczono światowy patkt, że rzeczywiście istnieją trzy różne gatunki konopi. Przez wzgląd na małą zawartość THC, czysta marihuana Ruderalis nie pociąga sobą zwykłych użytkowników. Nie mniej jednak przez wzgląd na swoją wyjątkową trwałość i odporność na choroby przyciąga do siebie najlepszych hodowców konopi. Stąd, po skrzyżowaniu ze szczepem bogatym w THC, genetyka Ruderalis pomaga wytwarzać silne i potężne rośliny, które są również darem do wzrostu. Mimo, że nie korzystasz z czystej marihuany Ruderalis, jest duże prawdopodobieństwo że pomaga ona w rozwoju wielu twoich ulubionych odmian.

Co to są konopie przemysłowe?

Nie zależnie co się mówi konopie przemysłowe nie są odrębnym gatunkiem konopi. Najzwyczajnie na świecie jest to po prostu odmiana konopi Sativa, używana do produkcji włókna konopnego do szerokiej gamy zastosowań przemysłowych i komercyjnych. Konopie od zalania wszech czasów była wykorzystywana dla zwykłych materiałów pochodzenia drzewnego w niezliczonych kulturach na całym świecie. Wyhodowanie jej trwa nie dłużej niż cztery miesiące. Owe konopie nie zawierają wystarczającej ilości THC, aby zapewnić nawet najmniejszy szum. W niektórych okazach jest niewielka ilość CBD, ale nie wystarczającą do stworzenia leków. Właśnie dlatego konopie przemysłowe są prawie całkowicie nieuregulowane i mogą być uprawiane i używane przez prawie każdego.

Konopie hybrydowe

Współczesne czasy pokazują iż bardzo ciężko spotkać możemy prawdziwie „czystą” odmianę konopi. Rynek został zalany krzyżówkami, nie żeby było to coś złego ponieważ doprowadziło to do stworzenia najpotężniejszych, najsilniejszych i najprzyjemniejszych odmian hybrydowych, jakie kiedykolwiek widział świat. Ciekawostką jest to, że postęp poszedł tak daleko, że hybrydowa umożliwia hodowcom połączenie cech genetyki zarówno Indica, jak i Sativa w jednym połączonym szczepie.

Niezależnie od Twoich preferencji, znajdziesz hybrydę o idealnym stosunku Indica do Sativa. Bywają takie hybrydy, które są w stanie dostarczyć ogromnego przypływu długotrwałej energii, inne z kolei powalają cię łopatki na kilka godzin. Bardziej statyczne okazy mają moc, aby zapewnić poczucie energetycznego optymizmu i euforii, jednocześnie relaksując całe ciało od stóp do głów. Inżynieria hybrydowa umożliwiła również hodowcom dostosowanie kreatywnych odmian konopi zgodnie z preferencjami dotyczącymi stosunku THC do CBD.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl