Co Różni Konopie Siewne od Konopi Indyjskiej

Opublikowane przez Konrad Miedzik w dniu

W ostatnim czasie słyszy się dużo o marihuanie, nasionach indyjskich, siewnych (włóknistych), a co więcej o oleju CBD. Jednakże w dalszym ciągu najczęściej zadawane pytania to “jaka jest różnica pomiędzy marihuaną a konopiami?” Zatem, różnica pomiędzy tymi rodzajami są nie wielkie, ale z punktu widzenia użytkowego są bardzo duże.

Dlaczego?

Konopie siewne (włókniste) (Cannabis sativa L.) – gatunek rośliny konopiowatych (Cannabaceae Endl.). W zasadzie konopie siewne i konopia indyjska pochodzą od tego samego gatunku roślin. Zawiera obszerny zakres CBD, THC i pochodnych, natomiast wiele jest różnic między nimi, które można łatwo zobrazować. Z konopi włóknistych wytwarzane są włókna o wszechstronnym zastosowaniu:

  • Przemyśle odzieżowym, czyli ubrania. Zaletą ich jest lekkość, przewiewność oraz wytrzymałość.
  • Przemyśle samochodowym były testowane jako składnik wykorzystywany przy wytwarzaniu karoserii samochodów. Pojazdy m.in. z konopi wyprodukował Henry Ford w 1941r.
  • Szkutnictwo do końca XIX w. 70% olinowania wszystkich okrętów było wykonane z włókien konopnych.
  • Materiały budowlane było wykorzystywane w ekologicznym ociepleniu domów.
  • Papiernictwo produkcja papieru z konopi jest o wiele wydajniejsza niż produkcja papieru drzewnego.
  • Można by wykorzystać również do produkcji biomasy opałowej.

Ze względu na zawartość wielu substancji leczniczych wykorzystuje się konopie włókniste jako lek przeciwlękowy, przeciwbólowy, przeciwpsychotyczny, przeciwzapalny, przeciw utleniający, przeciwskurczowy oraz jako antybiotyk. A nasiona wykorzystuje się jako karmę dla ptaków.

Możliwość uprawy konopi włóknistej:
Rolnik musi mieć kupca, który ma odpowiednie do tego zezwolenie od marszałka województwa na prowadzenie działalności w zakresie skupu konopi włóknistych lub podać odpowiedniego miejsca położenia uprawy, w terminie do 14 dni po ich wysianiu, zobowiązanie do przetworzenia konopi włóknistych w zakresie własnym na cele określone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Czyli oznacza to że upraw musi być prowadzona wyłącznie na potrzeby przemysłowe. Przy czym osoba prowadząca taką działalność nie może być karana.

Konopie indyjskie (Cannabis indica Lam.)- gatunek rośliny z rodziny konopiowatych. Rośliny tego gatunku są niższe od roślin z gatunku konopi siewnych są bardziej rozłożyste oraz rozgałęzione. Ten gatunek znajduje zastosowanie jako używka np. Marihuana albo jako lek z powodu występowania większej zawartości THC w porównani do gatunku z powyżej.

W tych konopiach zidentyfikowano ponad 400 substancji chemicznych, z których około 100 odpowiada za ich charakterystyczny zapach. A z kolei składniki odpowiedzialne za psychoaktywność konopi to kannabinoidy. Jako największe związki występujące w konopiach indyjskich to tetrahydrokannabinol THC, kannabidiol CBD I jako produkt jego rozkładu kannabinol oraz tlenek kariofilenu (wykrywany przez psy tropiące narkotyki ).

Kwiaty suszu żeńskich zawierają duże ilości kannabinoidów to -marihuana…. Ale najbardziej znanym kannabinoidem jest THC który wywołuje w organizmie ludzkim odprężenie, poczucie euforii, wzmożone poczucie nowości, zmienione poczucie czasu i przestrzeni oraz pobudzenie apetytu i wrażeń seksualnych. Kolejnym preparatem jest Sativex stosowany u chorych na stwardnienie rozsiane w celu uśmierzenia bólów neuropatycznych i zmniejszenia spastyczności mięśni. Uzyskiwane z konopi indyjskich tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). W korzystana jest równięż w bardzo obszerny sposób w leczeniu Parkinsona, Alzheimera, nowotworów oraz Epilepsji.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl