Zielone Światła Do Uprawy Marihuany

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Zwykle, gdy uprawiamy marihuanę w pomieszczeniu, używamy niebieskiego światła w fazie wzrostu wegetatywnego i czerwonego podczas kwitnienia. Wybór rodzaju światła i jego odpowiedniej temperatury barwowej (zwykle zwanej jego widmem) ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o uzyskanie najlepszych wyników z uprawy w pomieszczeniach. Istnieje jednak inny rodzaj światła, który jest wciąż nieznany wielu hodowcom i chociaż nie wpływa bezpośrednio na rozwój roślin, takich jak te, które właśnie wspomnieliśmy, może być naprawdę przydatny dla hodowców w zapobieganiu potencjalnym problemom z roślinami: zielone światło.

Jasny kolor w uprawie konopi

Jak wielu z Was już wie, sadzonki, i dorosłe rośliny w stanie wegetatywnym (w fazie wzrostu) preferują temperaturę barwową między 4000 a 5500 K (długość fali między 430 a 500 nm), czyli innymi słowy niebieskie światło. Rośliny pochłaniają to spektrum światła przez fotoreceptor zwany kryptochromem, promując bardziej rozgałęziony wzór wzrostu, z mniejszym rozciągnięciem łodyg i większym rozwojem pędów i gałęzi bocznych ze względu na zmniejszenie dominacji wierzchołkowej.

Ponadto im więcej niebieskiego światła dostaną, tym szybciej będzie działał metabolizm roślin, ponieważ aktywność szparek jest regulowana w bezpośrednim stosunku do ilości niebieskiego światła odbieranego przez roślinę. Wszystko to przekłada się na lepszy, szybszy rozwój i wydajniejszy proces fotosyntezy. Z tego powodu, szczególnie popularne są na tym etapie cyklu uprawy świetlówki CFL, świetlówki, żarówki metalohalogenkowe czy białe panele LED.

Z drugiej strony w fazie kwitnienia stosowane są temperatury barwowe około 2000K (nieco wyższe dla lamp o spektrum mieszanym), czyli cieplejsze, czerwone światło. Wartość ta odpowiadałaby długości fali między 630 a 700 nm, co odpowiada większości żarówek sodowych lub HPS dostępnych na rynku. W tym przypadku fotoreceptor, który reaguje na to spektrum światła, nazywany jest fitochromem i jest odpowiedzialny za wywoływanie kwitnienia oraz promowanie tworzenia kwiatów i owoców, co jest szczególnie ważnym czynnikiem dla hodowców konopi. W ramach tych wartości temperatury barwowej znalazłyby się nowe lampy LEC, takie jak zestaw oświetleniowy LEC SunBurst CMH 315W, z widmami odpowiednimi zarówno do wzrostu, jak i kwitnienia (3100K lub 4200K).

Zielone światło dla uprawy konopi?

Jedną z podstaw uprawy w pomieszczeniach jest to, że w nocy (lub gdy lampy są wyłączone) rośliny powinny cieszyć się całkowitą i nieprzerwaną ciemnością, szczególnie w okresie kwitnienia. Jeśli w okresie ciemności w przestrzeni wzrostu znajduje się jakieś źródło zanieczyszczenia światłem, rośliny mogą reagować na kilka sposobów, z których wszystkie są niepożądane: wydłużenie fazy przedkwitnienia i kwitnienia, pojawienie się męskich kwiatów lub odrodzenie roślin (powrót do stanu wegetatywnego) są najczęstsze. Jak zwykle unikamy niepokojenia roślin w porze nocnej? Cóż, zwykle najlepszym rozwiązaniem jest praca w ogrodzie tylko przy włączonych lampach.

Jednak nie zawsze jest to najwygodniejsza dla hodowców metoda radzenia sobie z tym problemem; Ponieważ sprzęt oświetleniowy używany w pomieszczeniach wytwarza znaczne ilości ciepła, najczęstszym podejściem do lepszej kontroli klimatu w uprawie jest wyłączanie świateł w ciągu dnia (gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa) i włączanie ich w nocy, gdy jest chłodniej. Biorąc pod uwagę, że do prawidłowego kwitnienia potrzebujemy minimum 12 godzin w ciągu dnia w całkowitej ciemności, możemy włączyć światła o godzinie 20:00. i wyłączyć je o 8:00, co pozostawia nam nieco niewygodne okno do pracy w ogrodzie (albo bardzo wcześnie rano, przed 8 rano, albo późnym wieczorem, po 20).

Z tego powodu wielu hodowców używa zielonego światła do oświetlania roślin w okresie zaciemnienia (czyli w ciągu dnia, kiedy mamy więcej wolnego czasu na ogrodnictwo) bez ponoszenia przez nich żadnych negatywnych konsekwencji związanych z kwitnieniem. Rzeczywiście wydaje się, że rośliny nie posiadają fotoreceptorów niezbędnych do pochłaniania zielonego światła, więc lampa tego koloru nie zakłóci ich nocy i nie będzie stresować roślin, prowadząc do niepożądanych efektów, o których wspomnieliśmy powyżej. Z drugiej strony, jeśli spróbujesz uprawiać rośliny pod zielonym światłem, nie minie dużo czasu, zanim zobaczysz, że ledwo się rozwijają i wkrótce umrą.

Rodzaje zielonego światła do uprawy w pomieszczeniach

Dostępne są różne rodzaje lamp z zielonym światłem do uprawy, a poniżej przedstawiamy kilka opcji. Jeśli szukasz żarówki do użycia z dowolną konwencjonalną oprawką, którą masz w domu lub w pomieszczeniu do uprawy, bez wątpienia najlepszą opcją jest lampka nocna Led Green Hornet o mocy 3,5 W o mocy 480 lumenów lub teraz- klasyczna lampka nocna 100w Agrolite Dark Night. Chociaż rzadko powodują one problemy, zalecamy, aby nie umieszczać zielonego źródła światła zbyt blisko roślin i zbyt długo, trzymając je na odległość meta lub dalej.

Inną bardziej profesjonalną opcją jest bezprzewodowa lampa robocza z zielonym światłem, która dzięki 78 diodom LED o dużej intensywności może oświetlić większą powierzchnię niż poprzednie opcje, które widzieliśmy. Ponadto jest wyposażona zarówno w ładowarkę ścienną, jak i samochodową, ze wskaźnikiem naładowania na lampce. Haczyki na końcach i mocny wbudowany magnes sprawiają, że łatwo ją zainstalować w namiotach i pomieszczeniach do uprawy, będąc pod tym względem bardzo wszechstronnym. A jakby tego było mało, pozwala nam wybierać spośród dwóch różnych intensywności światła.

Mamy nadzieję, że wkrótce będziesz mógł cieszyć się wygodą pracy w dowolnym momencie w swoim wewnętrznym ogrodzie dzięki zielonemu światłu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl