Zaburzenia Ze Spektrum Autyzmu

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Medyczna marihuana i zaburzenie ze spektrum autyzmu (ASD): wszystko, co musisz wiedzieć.

Dla rodziców, których dzieci cierpią na zaburzenia ze spektrum autyzmu, znalezienie sposobu na ułatwienie życia ich dzieciom jest dużym priorytetem. Czy medyczna marihuana może pomóc dzieciom z autyzmem? Na szczęście medyczna marihuana daje tym rodzinom trochę nadziei, aby pomóc dzieciom w komunikacji, powtarzalnych zachowaniach, umiejętnościach społecznych i ogólnej jakości życia. Oto, co musisz wiedzieć o medycznej marihuanie i zaburzeniach ze spektrum autyzmu (ASD).

Czym jest zaburzenie ze spektrum autyzmu?

Zaburzenia ze spektrum autyzmu lub ASD to stan związany z rozwojem mózgu. Może wpływać na to, jak ktoś kontaktuje się z innymi i postrzega otaczający go świat, powodując problemy z komunikacją społeczną i interakcją. Może również obejmować powtarzające się wzorce zachowań, trudności w kontrolowaniu gniewu lub nastroju, a nawet zachowania samookaleczające.

Zespół Aspergera i autyzm to dwie najbardziej znane choroby ze spektrum autyzmu, ale istnieje wiele różnych zaburzeń, które wchodzą w zakres ASD.

Medyczna marihuaną w zaburzeniach ze spektrum autyzmu

Przeprowadzono wiele badań mających na celu zbadanie, w jaki sposób medyczna marihuana może leczyć młodzież z ASD, a wyniki są dość obiecujące.

Układ endokannabinoidowy organizmu reguluje takie rzeczy, jak pobudliwość, lęk, głód i ból. Kannabinoidy, takie jak CBD mogą wzmocnić system endokannabinoidowy, aby pomóc przywrócić równowagę systemu i zapobiec niektórym objawom ASD.

W niektórych badaniach stwierdzono, że medyczna marihuana pomaga złagodzić niektóre problemy, z którymi borykają się nastolatki z ASD, takie jak drgawki, wybuchy temperamentu i wybuchy złości.

Produkty na bazie konopi i medyczna marihuana mogą pomóc zredukować błędne działania i uspokoić osoby cierpiące na te problemy. Powodem, dla którego MMJ działa na rzecz uspokojenia dzieci z ASD, jest to, że pomaga im się zrelaksować i skupić na tym, co robią.

Medyczna marihuana to narzędzie, które można wykorzystać do promowania bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów z ASD oraz poprawy ich jakości życia.

Jakie objawy można leczyć za pomocą marihuany?

Stwierdzono, że medyczna marihuana łagodzi niektóre objawy występujące u osób z ASD, takie jak:

• Skłonność do samookaleczenia
• Problemy z komunikacją
• Napady padaczkowe
• Problemy ze snem
• Powtarzające się zachowania
• Język
• Komunikacja społeczna.

Medyczna marihuana może również pomóc nastolatkom z innymi problemami sensorycznymi, takimi jak przyjmowanie pokarmu i inne problemy związane z jedzeniem.

Jak stosować medyczną marihuanę w przypadku autyzmu?

W przypadku stosowania w leczeniu młodej osoby, medyczna marihuana nie powinna być palona. Na szczęście istnieje kilka sposobów używania medycznej marihuany w leczeniu ASD, które nie wymagają palenia.

Niektóre inne sposoby dostarczania medycznej marihuany obejmują:

Żywność

Jeśli dziecko nie ma problemów z jedzeniem z powodu problemów sensorycznych, możesz stworzyć dla niego artykuły spożywcze. Większość aptek z medyczną marihuaną oferuje artykuły spożywcze, takie jak ciasteczka, babeczki, a nawet żelki i czekoladki, które dostarczają marihuanę do organizmu.

Spraye

Spraye z konopi są dostępne w szerokiej gamie smaków, aby pomóc w dostarczaniu marihuany bezpośrednio do ust.

Soki

Zmieszanie nalewki z medycznej marihuany ze świeżym sokiem owocowym lub dodanie jej do smoothie jest dość proste.

Wapowanie

Wapowanie to sposób na jak najszybsze wprowadzenie medycznej marihuany do organizmu i nie jest tak szkodliwy dla płuc jak palenie.

Dla wielu użytkowników marihuany medycznej, w tym osób z ASD, nacisk kładziony jest na ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Dlatego istnieje tak wiele metod dostarczania medycznej marihuany – aby każdy mógł znaleźć sposób na jej zażywanie, który będzie dla niego odpowiedni.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl