Wszystkie Informacje Dotyczące Odmiany Kush

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Każda jedna osoba zaczynająca swoją przygodę z konopiami indyjskimi, na pewno nie raz zostanie przyprawiona o zawrót głowy, kiedy zaczerpnie informacji jak wiele jest szczepów o różnych właściwościach tej szczególnej rośliny. Zatem odmiany Kush należą do bardzo popularnej grupy szczepów Cannabis indica o genotypach identyfikujących się ze zboczami gór Hindukush.

Marihuana jest podzielona na wiele sposobów, lecz największą rolę odgrywa tu morfologia rośliny, którą klasyfikuje się na gatunki indica, sativa oraz hybrydy. Aczkolwiek konopie zalicza się także na podstawie smaku, zapachu, działania i regionu geograficznego, z którego pochodzą. Przykładem jest odmiana Kush, która wyrodziła się z regionu szczepów lądowych – a mianowicie z Afganistanu, północnego Pakistanu i północno-zachodnich Indii i jest jednym z niewielu regionów, w których konopie rosną nadzwyczaj naturalnie. Znany jest z trudnych warunków klimatycznych i służył główne jako przejście łączące wenta niewolników w Azji Środkowej i Południowej. Cóż region tego świata jest niedostępny przez ciągły konflikt tam panujący, lecz miejscowi spowodowali, że jest to miejsce znane z bardzo wysokiej jakości konopi lidyjskiej i produkcji hash.

Wspominane regiony cieszyły najlepszymi opiniami na całym świecie z produkcji haszyszu – od stuleci. Jeszcze przed wojną afgański hasz pozostawił osobie ślad wśród starszych miłośników konopi. Przez lata tworzenia natury jak i ludzkiej ręki zaowocowały krótkimi, krępymi krzewami pokrytymi ogromnymi, bardzo żywicznymi, lśniącymi włoskami. Natomiast złe warunki atmosferyczne tam panujące oczywiście przyczyniły się do rozwoju tej ze rośliny. Kush jest podgatunkiem Indica i tym samym znana jest z tego że jest mocną rośliną, odporną na niskie temperatury oraz na wichury, brak wody czy mocne nasłonecznienie. W latach 70-tych zostały przemycone do z Hindukuszu do Stanów Zjednoczonych, i co najlepsze dostępne są tam do dziś.

W związku z tym, że wszystkie te cechy są niesamowicie korzystne ponieważ jest możliwość stworzenia plantacji zarówno INDOOR wewnątrz korzystając z oświetlenia sztucznego, jak i OUTDOOR na zewnątrz bez obawy o to, że spadek temperatury bądź tymczasowy brak wody zaszkodzą krzakom. Natomiast musisz wiedzieć, że nie wszystkie odmiany Kush na rynku są identyczne. Mogą się różnić zarówno wyglądem jak i wytrzymałością, ogromny wpływ mają tutaj krzyżówki oraz tworzenie szczepów hybrydowych.

Kush charakteryzują się przeważnie niskim u krzewieniem o krępych, bogatych rozgałęzieniach. Posiadają ciemnozielone liście choć zaobserwowano także subtelne purpurowe barwy. Z kolei pąki posiadają przeważnie grube dość masywne i obficie pokryte włoskami, a słupki mogą się zmieniać od pomarańczowego do brązowego koloru.

Smak i zapach posiadają bardzo ziemisty, sosnowy, kwiatowy z akcentem zapachu jak pieprz czy cytrusy z nutą kadzidła.

Szczepy Kush posiadają właściwości psychoaktywne na ogół o silnym działaniu uspakajającym oczywiście w połączeniu z euforią. Owa odmiana może zawierać nawet do 20% THC, co jednoznacznie doprowadza do potężnego uderzenia, a więc przyczynia się do tego ,że niektórzy użytkownicy mają poczucie szczęścia, cieszą się oraz po zostają w głębokich rozmyśleniach. Idealnie nadaję się dla osób poszukujących wszelkiego spokoju i rozładowania codziennych stresów i emocji.

Najsławniejsze odmiany Kush

Kiedy zaczniemy szukać odmiany marihuany pochodzenia genetyki Kush, spotkamy na swojej drodze kilkadziesiąt szczepów, które u podstaw swojej genetyki mają geny afgańskie. Poniżej wyszczególnimy trzy z nich…

OG Kush niezwykle mocne, a zarazem aromatyczne w smaku zioło. Silnie wyczuwalne są w nim nuty cytryn połączone z benzyną. Stężenie THC wynosi tutaj aż 26%, więc jest to zawrotna wartość w porównaniu do jego 0,23% CBD. Stosowany jest często w leczeniu bólu, stresu i depresji.

Bubba Kush jest niezwykle łatwa w uprawie dzięki temu że posiada właściwości pierwotne Kushy,  rośnie nisko, ma duże gałęzie i pąki, jest krępej budowy, świetnie znosi niedogodne warunki atmosferyczne. Sięga do 18% THC i 0,22% CBD. Jest to odmiana, którą często stosuje się w leczeniu bezsenności, bólu i braku apetytu.

Critical Kush to typowa indica stworzona przez Royal Queen Seeds. Jest to krzyżówka dwóch popularnych odmian, OG Kush i Critical Mass. W smaku Critical Kush przepełniony jest aromatem ziemi i korzeni z nutą piżma. Łączy ze sobą umiarkowane stężenie CBD oraz wysokie stężenie 20-22% THC , dlatego jest idealną odmianą do leczenia bezsenności, bólu i stresu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl