Wskazówki Uprawy Marihuany z Winogron Część 2

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

W pierwszej części poznaliśmy cztery bardzo ważne informacje dotyczące uprawy konopi o aromacie winogrona. Poniżej opiszemy kolejne szczegółowe porady, które z pewności będą pomocne podczas ciężkiej drogi z konopiom.

5 – Karmienie

Odmiana marihuany o której piszemy, z pewnością poradzi sobie z obciążonym karmieniem. Jeną z naszych podpowiedzi jest herbata kompostowa przeznaczona do uprawy. Taka herbata zasilona jest pożytecznymi składnikami odżywczymi i mikroorganizmami. Mikroorganizmy z całą pewnością mają za zadanie wzmocnić układ odpornościowy upraw, czyniąc je mniej podatnymi na choroby, takie jak zgnilizna pąków i mączniak prawdziwy.Tak przygotowana herbatą kompostową zawiera kompost, hydrolizat rybny, odlewy robaków, guano nietoperzy, melasę i wodorosty.

Możesz trochę pobawić się składnikami, pamiętajmy natomiast że kompost jest niezbędnym dodatkiem. Dogodnie dostępne są gotowe zaparzacze do herbaty kompostowej dostępne online lub możesz stworzyć własne. Będziesz potrzebować siatkowej torby, 5-galonowego wiadra i pompki powietrza, która musi być podłączona do urządzenia napowietrzającego.

Sposób wykonania takiej herbaty jest dość prosty, należy jednak pilnować czasu jego trwania czyli od 24 do 36 godzin, gdyż jeżeli pozostawisz parzyć się jej zbyt długo, cenne populacje mikroorganizmów mogą umrzeć. Jedyny mankamentem jest to, że po zrobieniu trzeba ją położyć na podłoże w jak najszybszym czasie, proponujemy to zrobić w przeciągu 36 godzin od zaparzenia.

6 – Uprawa na zewnątrz czy w pomieszczeniach?

Owa odmiana jest wszechstronna, idealnie czuje się wewnątrz jak i na zewnątrz. Kiedy decydujesz się na uprawę zewnętrzną, warto zainwestować w szklarnie ponieważ nie pożałujesz jest to bardzo ekonomiczna opcja. Posiada wiele zalet podczas niekorzystnych warunków pogodowej. Najlepiej jest korzystać z zadaszonej przestrzeni na zewnątrz, aby zmniejszyć ryzyko wspomnianej powyżej zgnilizny pąków. Przeważnie jest gotowa do zbioru już pod koniec września lub na początku października.

Chociaż plony są niższe, Grape Ape jest znacznie łatwiejsza w uprawie w pomieszczeniach. Ze względu na gęstą strukturę pąków i niski wzrost, możesz uzyskać przyzwoity plon na małej przestrzeni. Uprawa hydroponiczna działa dobrze z tą odmianą marihuany, ponieważ rośnie silnie i zdrowo bez gleby.

Jeśli jednak pójdziesz drogą hydroponiczną, pamiętaj, że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za spożycie składników odżywczych przez rośliny. W związku z tym uprawa hydroponiczna najlepiej nadaje się dla hodowców z pewnym doświadczeniem. Ogólnie rzecz biorąc, Grape Ape uprawiana w pomieszczeniach może dostarczyć do 16 uncji na metr kwadratowy posadzenia.

7 – Czas kwitnienia

Czas kwitnienia wynosi od 7 do 8 tygodni. Zdarzają się takie odmiany, które zapewniają zwiększone plony, jeśli przeciągniesz zbiory przez dodatkowy tydzień. Jednak w tym przypadku to się nie sprawdzi. Lecz kiedy zdecydujesz się zwiększyć czas kwitnienia do około 9 tygodni, proponujemy zniżyć temperaturę w celu wzmocnienia aromatu i smaku.

Ta odmiana charakteryzuje się łagodnym, słodkim smakiem jagód, wiśni i winogron. Dając im więcej czasu podczas kwitnienia możesz uzyskać wzmocniony owocowy smak. Upewnij się jednak, że mniej niż 80% słupków zmieniło kolor. Ewentualnie sprawdź, czy trichomy nie zmieniły jeszcze koloru na bursztynowy.

8 – Najlepszy klimat do uprawy winorośli

Rośliny tego szczepu najlepiej czują się i tym samym rosną w dziennych temperaturach od 20 do 16 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że ta odmiana marihuany jest gęsta i rozłożysta. Aby, rosły zdrowo konieczne jest utrzymanie poziomu wilgotności względnej (RH) w pomieszczeniu do uprawy na niskim poziomie. Idealny środowiskiem jest ciepły klimat, z wilgotnością ustawioną na 50% w fazie wegetatywnej.

Pamiętaj jednak, że nadmiar wilgotności względnej ma niewielki wpływ na plonowanie tego szczepu i tylko zwiększa ryzyko pleśni.

Z uwagi na to musisz, zanim osiągnie fazę kwitnienia, zdecydowanie musisz zmniejszyć poziom wilgotności do 30% a 40%. Co ważniejsze, gdy zbiory są już gotowe do zbioru, wilgotność względna powinna spaść o około 30%.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl