Wapowanie Koncentratów Vs Wapowanie Ziół

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Czy powinieneś wapować koncentraty czy suche zioła?

Wierzcie lub nie, ale minęło pięć lat, odkąd Proposition 64 na zawsze zmienił kulturę konopi w Kalifornii. W tym czasie nastąpiło znacznie więcej zmian, ale być może jedną z najbardziej fundamentalnych jest to, że palacze zaczęli podążać tą samą ścieżką co palacze papierosów przechodząc na elektroniczne urządzenia.

Jakie są zalety i wady wapowania?

W 2016 roku przejście z palenia na waporyzację wydawałoby się niedorzecznym pomysłem, ale dzisiaj wiemy, że istnieje kilka zalet waporyzacji zamiast zwijania jointa. Tak, wapowanie jest prawie na pewno lepsze dla ciebie, pomimo niektórych ostatnich historii medialnych z tanimi, niskiej jakości produktami. Ale daje też nowe możliwości. Najbardziej intrygujący jest wybór pomiędzy koncentratami waporyzacyjnymi, które mogą również występować w formie „soku do wapowania”, a a zainwestowaniem w waporyzator wapowania samego suchego zioła.

Sok do wapowania z THC i CBD

Sok do wapowania to rzadki płyn, który jest skutecznie skoncentrowanym olejem z konopi zmieszanym z rozpuszczalnikiem, dzięki czemu może odparować w odpowiedniej temperaturze. Nawet w krajach i stanach, w których THC jest nadal zakazane, sok do wapowania z CBD jest dostępny online. Wapowanie stało się popularnym sposobem szybkiego i skutecznego kontaktu kannabinoidu z układem endokannabinoidowym, aby mógł zacząć działać.

W przypadku koncentratów THC warto zauważyć, że koncentraty są dokładnie tak, jak sama nazwa wskazuje – skoncentrowane. To trochę jak te skoncentrowane syropy owocowe, które można dostać, aby dodać odrobinę do innego napoju lub rozcieńczyć wodą, w których niewielka ilość ma duży wpływ. W rzeczywistości niektóre koncentraty konopi mogą mieć nawet 80% zawartości THC.

Wapowanie suchego zioła

W przypadku waporyzatora do suchych ziół rozdrabniasz zioło, tak jak w przypadku jointa, a następnie umieszczasz go w komorze waporyzatora. Urządzenie następnie podgrzewa go do odpowiedniej temperatury, a ty zamiast dymu wdychasz parę. Efekt jest podobny do palenia, ale Twoje płuca są oszczędzone nieprzyjemnym skutkom ubocznym związanym ze spalaniem.

Waporyzacja czystej marihuany w ten sposób zapewnia wrażenia bardzo podobne do palenia. Potrzebujesz również takiej samej ilości jak w przypadku jointa, ponieważ dostarczanie THC ma podobną skuteczność. Działa w około 20 procentach, chociaż oczywiście zależy to w dużej mierze od wybranej odmiany konopi.

Który wybrać?

Jak widać, nie ma tu prostej odpowiedzi i nie jest to przypadek, że jedno jest lepsze od drugiego. Waporyzacja suchych ziół zyskała na popularności w ciągu ostatnich kilku miesięcy, częściowo ze względu na udoskonalenia w tego typu technologii waporyzatorów, ale także bez wątpienia w odpowiedzi na obawy zdrowotne związane z koncentratami.

Jednak jeśli nie kupujesz tanich, niemarkowych produktów z nieuczciwych źródeł, te obawy są naprawdę nieistotne. Koncentraty zapewniają intensywne uderzenie, nie wiążą się z bałaganem i koniecznością rozdrabniania ziół i są dostępne w ogromnej gamie mocy oraz smaków. Być może najlepszą odpowiedzią jest wypróbowanie obu typów i podjęcie własnej decyzji.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl