Uprawa Marihuany – Rozpoznanie Płci Konopi Indyjskich

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Kłopoty, z którymi często napotykają się hodowcy marihuany, polega na rozróżnieniu roślin konopi marihuany i żeń-szenia. Istotną rzeczą którą należało by zrobić to zrozumienie różnic, z dziedzicznymi funkcjami obu tych gatunków. Czyli tak konopie w warunkach naturalnych występują jako dwupienne oznaczając to, że są to rośliny żeńskie oraz męskie.

Płeć roślin konopi przymusza Cię do jak najszybszego rozpoznana, w momencie kiedy tylko roślina się określi. Podczas, gdy dla palacza, płeć konopi ma zasadnicze znaczenie… A dlaczego? A dlatego, że kwiatostany które się pali produkują rośliny o żeńskiej płci. Tym samym męskie osobniki produkują potocznie nazywane jaja , co w początkowej fazie wygląda jak kulki które w momencie dojrzewania otwierają się worki pyłkowe i wyzwalają z siebie pyłek. Dlatego te męskie osobniki są wykorzystywane do zapylania żeńskich, jeśli w okresie naszych upraw znajduje się w żeńskich roślinach, męskiego osobnika to powinniśmy się go jak najszybciej pozbyć jeżeli nie chcemy, żeby zapylił nam żeńskiej rośliny, bo w miejsce topów do palenia otrzymamy mnóstwo nasion. Zatem warto zwrócić na to szczególna uwagę, ponieważ zawartość THC w żeńskiej roślinie zmaleje, a pączki będą wypełnione nasionami.

Określenie płci rośliny konopi, jak to zrobić?

Możemy to zrobić przez badanie zalążków kwiatów w czasie, gdy rośliny wegetatywne już ujawniają zazwyczaj swoją płeć w 3-6 tygodni od momentu kiełkowania. Powinno się jednak wiedzieć, gdzie jej szukać, bo to, czego możesz szukać, to maleńkie wersje dorosłych kwiatostanów, pozwalające na ustalenie płci danej rośliny. W większości wypadku znajdują się one w bliżej czubka rośliny,tam gdzie światło, jednak kiedy przeszukasz całą roślinę można je znaleźć na jednej, z gałęzi w dolnej części naszej rośliny.

Rośliny męskie bywają często duże, cienkie posiadają zaledwie kilka gałęzi a przy tym parę liści. Męska roślina konopi posiada okrągłe pęcherzyki w liściach, przy czym nie produkuje kwiatów i ma małą zawartość THC. Męskiej rośliny konopi, będziesz potrzebować tylko po to, aby produkować nasiona. Jeśli chcesz uprawiać marihuanę, musisz usunąć męskie rośliny w pokoju hodowlanym.

Z kolei żeńskie konopie marihuany przedstawiają się na dużo zdrowsze, silne oraz posiadają dużo gałęzi. Żeńska odmiana wyróżnia się także pod względem wysokości jak I również szerokości. Rozpoznać możemy je także po przez specyficzne liście. Żeńska marihuana kiedy ujawnia swoją płeć to pokazują się białe włoski nazywane (preflowery).

Jeżeli po dokładnej analizie okaże się, że nawet po usunięciu wszystkich męskich roślin z naszej hodowli to istotne jest, aby w dalszym ciągu monitorować je pod kątem oznak hermafrodytyzmu. “Hermy”,tak właśnie się na nie mówi w skrócie, mogą zacząć tworzyć się bez uprzedzenia, pozostawiając cię z ogrodem po brzegi z brzydkimi kwiatostanem. W tym wypadku należy szczególnie uważać ponieważ Hermy mogą zapylić całą uprawę, jeśli nie będziesz uważny. Nie wiemy co dokładnie je powoduje, wciąż nie jest zweryfikowane. Nie mnie jednak sprawcami numer jeden jest nieprawidłowa temperatura, dostęp światła podczas ciemni lub inne ekstremalne czynniki środowiska naturalnego mogą wywołać także Hermy w marihuanie. W tym względzie należy bez względu na wszystko i jakąkolwiek inną przyczynę, gdy tylko zauważysz w ogrodzie rośliny obupłciowe, musisz je natychmiast wytępić.

Priorytetem każdego hodowcy powinno być unikanie roślin męskich i hermafrodytycznych, niezależnie od tego, czy uprawiasz rośliny na zewnątrz lub w pomieszczeniach. Kupowanie nasion feminizowanych niemal, że jest najpewniejszą opcją otrzymania w pełni żeńskich roślin Podkreślamy niemal ponieważ nie gdy nie możemy być pewni ponieważ nawet najlepszym producentom zdarzają się wypadki. Należy zachować skupienie i bardzo uważnie obserwować swoje rośliny, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Na pierwszy rzut oka uprawa konopi może wydawać się zbyt skomplikowaną czynnością, tu naprawdę wystarczy niewielki wkład wiedzy. Kiedy już zapoznasz się z kilkoma istotnymi informacjami dotyczącymi hodowli konopi, może stać się to dla nas tylko samą przyjemnością.

Żeńskie Konopie (Nasiona Feminizowane):


Żeńskie konopie indyjskie, czyli nasiona marihuany feminizowane.

Męskie Konopie (Nasiona Regularne):


Męskie konopie indyjskie, czyli nasiona marihuany regularne.

Aktualnie rozpoznawanie płci konopi indyjskich w uprawie nie jest potrzebne. Gdyż na rynku konopny, czyli w sklepach z nasionami cannabis sprzedawane są głównie nasiona marihuany feminizowane, z których rosną rośliny żeńskie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl