Szczegółowe Informacje Dotyczące Techniki Treningu o Niskim Poziomie Stresu czę. 2

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Trening niskiego stresu lub LST jest jak bonsai dla roślin konopi. Jest to praktyka delikatnego zginania łodyg i wiązania ich w miejscu, aby radykalnie zmienić kształt rośliny. Ma to na celu utworzenie wielu miejsc na pąki, wyrównanie baldachimu i ogólnie pomoc w efektywniejszym wykorzystaniu światła. Część informacji mogliśmy przeczytać w pierwszej części natomiast kolej by dowiedzieć się krok po kroku jak należy do tego się zabrać.

Zaczynamy od pierwszej a najważniejszej czynności a mianowicie:

Uzupełnij rośliny, jeśli jest taka potrzeba

Są tacy hodowcy co lubią „topić” swoje młode rośliny, gdy mają co najmniej cztery węzły jako pierwsze. Celem jest wyeliminowanie dominacji wierzchołkowej rośliny konopi. Kiedy odetniesz główną łodygę, zacznie się rozgałęziać i wkrótce zobaczysz, że produkuje kilka szczytów. W momencie podejścia do czynności „topienia” rośliny, LST staje się łatwiejsze, gdyż nie pracujesz już tylko i wyłącznie z jedną łodygą. Wykwalifikowani hodowcy uważają, że trzeba sadzić rośliny do trzeciego węzła. Po zakończeniu tej czynności możesz oczekiwać otrzymania dwóch głównych szczytów, które rozszczepiają się w tym samym miejscu na łodydze.

Dokonaj analizy łodyg i rozpocznij gięcie

W momencie selekcjonowania łodygi, którą chcesz zgiąć, najpierw ją porządnie przeanalizuj, aby upewnić się, że jest na tyle elastyczna co powinna. Kiedy masz podejrzane, że łodyga może się złamać, poszukaj innej alternatywy. W następnej kolejności zastanów się nad kształtem, w jakim ma rosnąć Twoja roślina. Uważa się, że dla początkujący najlepiej byłoby trzymać się podstawowej formy czyli „krzaczastej”. Jeśli masz wstępnie wywiercone otwory w pojemniku, możesz łatwo zawiązać w nich łodygę. W końcu chodzi nam o to, aby wszystkie łodygi były w tej samej odległości od światła. Dlatego musisz ciągle zginać najwyższe łodygi, aby były na tym samym poziomie co pozostałe. Przygotuj kilka miękkich sznurków. W dodatku jeśli zdecydujesz się nie szczytować rośliny, możesz ją zgiąć w wybranym przez siebie kierunku.

Utrzymuj dalej kształtowanie i pielęgnację swoich roślin

Wykonując LST, musisz zachować płaski baldachim, w którym wszystkie gałęzie są na tym samym poziomie. Upewnij się, że zginasz pędy na zewnątrz i z dala od głównej łodygi. W pewnym momencie możesz złamać gałąź podczas zginania. Tutaj pojawia się taśma klejąca! To nie jest katastrofa, o ile kończyna nie odpadnie całkowicie. Nawet złamana gałąź może zagoić się w ciągu tygodnia. Przekonasz się, że gałęzie zaczynają rosnąć około 24 godzin po zgięciu. Jednak zaczyna się na tym samym poziomie, co reszta. Kiedy gałęzie drugorzędne staną się bardziej jasne i zaczną rosnąć, będziesz musiał również na nich użyć LST. Gdy twoje rośliny zaczną kwitnąć, zobaczysz kilka wysokich szczytów. Podczas tego momentu będą rosły niezwykle szybko. Kiedy tak się stanie, przyciąć wszystkie niższe gałęzie, które nie mają szansy na uzyskanie światła. Ten proces zachęca roślinę do jeszcze większej produktywności, zamiast zużywać energię na rzeczy, które nie przynoszą korzyści plonom. Zapewnia również lepszą wentylację baldachimu.

Kiedy powinienem wykonać LST?

Z punku widzenia doświadczonych hodowców najlepiej byłoby rozpocząć LST, gdy łodygi roślin są młode i elastyczne. Ponieważ jeśli będziesz czekać za długo, z pewnością staną się twardsze i bardziej podatne na pękanie po zgięciu. Zaginaj tylko bardziej miękkie części łodyg, które znajdują się w pobliżu końcówek. Ogólnie rzecz biorąc, możesz zacząć, gdy twoje rośliny znajdą się kilka tygodni w fazie wegetacji. Kiedy jednak sobie nie poradzisz z tym tak wcześnie, po prostu upewnij się, że robisz to przed fazą kwitnienia. Gdy rośliny zaczną kwitnąć, mogą podwoić swoją wysokość w ciągu kilku tygodni. Jeśli wdrożyłeś już LST do tego momentu, możesz kontrolować wzrost i utrzymać fantastyczny baldachim. Jeśli na tym etapie rozpocząłeś już trening o niskim poziomie stresu, możesz kontynuować go przez kilka tygodni. Jeśli możesz, unikaj dotykania nowych pąków.
Nie zakładaj również, że możesz wykonywać treningi o niskim poziomie stresu tylko na roślinach domowych. Jeśli uprawiasz na zewnątrz w chłodniejszym klimacie, LST może pomóc zwiększyć plony w sezonie letnim. Jest to również technika, która utrzymuje rośliny na rozsądnej wysokości. Jest to przydatne, jeśli nie chcesz, aby świat wiedział o Twojej uprawie na świeżym powietrzu.

Możliwe jest również stosowanie LST na roślinach automatycznie kwitnących. Mają krótki okres wzrostu i minimalny czas na regenerację po technikach HST, takich jak defoliacja i ogławianie. Jeśli jednak zaczniesz w krótkim okresie wegetacji, nadal możesz skorzystać. Jednakże Ci, którzy uprawiają odmiany automatycznie kwitnące, są często zachęcani do pominięcia części tnącej i przejścia bezpośrednio do LST. Rośliny automatycznie kwitnące przechodzą przez całe swoje życie w ciągu zaledwie 2-3 miesięcy i mogą nie mieć wystarczająco długiego okresu wegetacyjnego, aby roślina mogła zregenerować się po technice cięcia / ogławiania, jeśli się nie powiedzie.

Inne ale szybkie wskazówki LST

Z uwagi, na to że jednym z głównych celów LST jest manipulowanie rośliną tak bardzo, jak to tylko możliwe, bez wywoływania reakcji stresowej. A więc tu najlepiej Unikać „ostrych” cięgien, takich jak drut, ponieważ łatwo przecina nasze wrażliwe rośliny. Jeśli nie masz pomysłu polecamy używając czegoś takiego jak czyściki do fajki lub grube wieszaki na ubrania.

Pamiętaj, aby zawsze zginać gałęzie powoli i bardzo ostrożnie. Kolejnym krokiem powinno być skupienie się także na nowszych, bardziej elastycznych częściach rośliny. Kiedy łodyga wydaje się sztywna, masz zielone światło i możesz poszukać innej łodygi do zgięcia. Nie zapomnij by dokładnie sprawdzić więzy, aby upewnić się, że są odpowiednio przymocowane do rośliny. Nie powinieneś pozwolić na ślizganie się po powierzchni łodygi, bo możesz spowodować otarcie. Jeśli okaże się, że trudno jest utrzymać nóżkę w dół, zabezpiecz ją w innym miejscu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl