Szczegółowe Informacje Dotyczące Techniki Treningu o Niskim Poziomie Stresu czę. 1

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Znane są sposoby na ukierunkowanie naszej rośliny i zamiast szukać niespotykanych metod zwiększania plonów konopi w ogrodzie, podtrzymaj prostotę dzięki technice treningu niskiego stresu takiej jak (LST). Wyróżnia się tym ta metoda, że łagodnej zmiany kształtu roślin, aby zwolnić miejsce na dalsze formowanie się pąków. Poprawnie wykonanie LST może podnieść ilość zbieranych na roślinę. A co najważniejsze, nie narażasz swoich roślin na ryzyko, jak w przypadku treningu z wysokim stresem (HST).

Zapewne, kiedy usłyszałeś o LST to pomyślałeś, że jest to niedawne zjawisko. Lecz, faktycznie ogrodnicy wdrażali go od tysiącleci, gdyż ta odmiana starożytnej techniki (espalier),miała za zadanie zmuszać drzewa owocowe do wzrostu w bardziej płaskiej strukturze. W starożytności Egipcjanie robili to drzewom figowych co najmniej 3000 lat temu. Natomiast w Europie w XVII wieku owa praktyka cieszyła się krótkim wzrostem popularności.

Porównajmy dwie znane metody LST i HST ponieważ się różnią a pomagają w zmianie bilansów chemicznych w roślinach. Zasadnicza różnica polega na tym, że trening z niskim stresem ma za zadanie jak najmniej uszkadzać bezpośrednio rośliny, z kolei trening z wysokim stresem tak. W momencie kiedy postanowisz zostawić swoje rośliny marihuany, aby rosły swobodnie, wytworzą jedną główną colę. Więc, zacznie rosnąć tak wysoko, jak to możliwe w takiej formie wygląda pięknie, ale nie pomaga zwiększyć plonów ani jakości Jeśli uprawiasz swoje rośliny konopi w zamkniętych pomieszczeniach, jak większość hodowców, musisz zapobiegać przedostawaniu się światła zbyt blisko górnej części coli. Ponieważ koniec końców wszystkie pąki rosnące w dolnych częściach rośliny tracą swoją cenną wartość. Trenując swoje rośliny za pomocą LST, dajesz możliwość wzrostu o wiele bardziej „równych” zadaszeń.

Prawidłowy wzrost twoje marihuany głównie zależy od auksyny, czyli hormonu. Auksyna z roślin konopi indyjskich koncentruje się przede wszystkim w górnej części rośliny. W ostateczności większość wzrostu koncentruje się na centralnej łodydze. Kiedy jednak decydujesz się na metodę LST, eliminujesz ten centralny punkt i tworzysz podstawę dla poziomego baldachimu i wielu szczytów. Bezkompromisowo doczekasz o wiele więcej pąków na swojej roślinie.

Plusy i minusy
Plusy

Zacznijmy od LST i jej plusów czyli wyższe plony z tego samego oświetlenia i konfiguracji, z której zwykle korzystasz. Tu z pewnością możesz mieć pełną kontrole nad kształtem, rozmiarem a co więcej, wysokością roślin. Przy wykonanej dobrze metodzie twoje rośliny będą produkować liczne duże pąki zamiast jednego centralnego pąka i wielu małych. Proces nie obejmuje w żadnym wypadku niszczenia roślin, więc potrzebują one najwyżej kilku dni „regeneracji” by wrócić do swojej kondycji. Idealną alternatywą jest użycie tej techniki, gdy skończy Ci się miejsce do uprawy, ale nie chcesz ich przycinać.

Minusy

Nie będziemy ukrywać, że jest do dość pracochłonną metodą. Bardzo często kończy się tak że można nie mieć czasu na ukończenie LST, kiedy masz duży ogród konopi. Do takich operacji należy podchodzić ze szczególna uwagą ponieważ każde zagięcie za mocnego, lub zbyt wczesnego, może złamać gałęzie roślin. Kiedy i jak można ukończyć trening niskiego stresu dla roślin marihuany? Pamiętaj że przed rozpoczęciem metody LST musisz się upewnić czy masz następujący akcesoria pomocnicze typu taśma klejąca, mała wiertarka ręczna, cienkie drewniane kołki, miękkie opaski lub drut pokryty gumą.

Ostre nożyczki

Zasadniczo, wiedz o tym, iż złym pomysłem jest próba pokonywania rogów przy użyciu drutu lub sznurka do chwytania roślin. A wszystko robimy to w trosce o nasze rośliny i zazwyczaj te materiały są zbyt szorstkie i mogą uszkodzić łodygi. Warto w takiej sytuacji się trochę poświęcić i poszukać a tym bardziej, że na rynku dostępne są miękkie krawaty do roślin za kilka złotych, które są specjalnie zaprojektowane do tego zadania.

Metoda o której tu dzisiaj piszemy czyli, LST polega na wyginaniu rośliny w miarę jej wzrostu. Podwiązujesz gałęzie, które stają się za długie. W momencie kiedy pociągasz rośliny w dół, w celu uformowania kształt litery „L”, zapewniasz w ten czas o wiele bardziej równomierne rozłożenie auksyny. Jeśli chodzi o miejsce, w którym rysujesz gałęzie, najlepiej jest wywiercić kilka otworów wokół krawędzi pojemnika do uprawy. Ta praktyka ułatwia przeciąganie opasek przez otwory i wokół gałęzi.

Eksperci zajmujący się konopiami bardzo dużo czasu poświęcili by znaleźć złoty środek i z całą pewnością doszli do stwierdzenia i zalecają wstępne zginanie łodyg przed ich związaniem, aby zmniejszyć ryzyko pęknięcia. Możesz także usunąć niektóre z najważniejszych liści wachlarza. W przeciwnym razie mogliby nadal blokować światło, aby obniżyć miejsca pąków nawet po LST. Należy wiedzieć również, że będziesz musiał przeprowadzić próbę, gdy twoje rośliny staną się większe i bardziej krzaczaste. Trening bezstresowy to proces ciągły, dlatego pamiętaj o tym przed rozpoczęciem całe przedsięwzięcia.

W drugiej części tego artykułu przedstawimy przewodnik krok po kroku po LST, które z pewnością okażą się pomocne dla każdego zainteresowanego. Zapraszamy!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl