Skutki Uboczne Palenia Marihuany

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Przedstawimy kilka skutków ubocznych palenia marihuany, niezależnie od tego czy stosujesz ja rekreacyjnie czy ze wskazaniem medycznym. Mimo, że konopie indyjskie posiadają dość sporo takich skutków w dalszym ciągu jest uznawana za najmniej groźną używkę. Pomimo wszystko nawet najbardziej negatywne efekty uboczne zażywania marihuany uznawane są przez specjalistów za nieszkodliwe i niepokojące.

Musimy wiedzieć jednak codzienne przyjmowanie marihuany może być bardzo uciążliwe. Konopie indyjskie to roślina budząca kontrowersje od lat jest zakazywana a informacje dotyczące o jej szkodliwości w dużej mierze są niepoparte dowodami a co więcej są sfałszowane. Poniżej opiszemy wszystkie najbardziej dokuczliwe objawy występujące po zażyciu marihuany.

Pierwsze co przychodzi mi do głowy to suchość w ustach to uczucie najczęściej występujące po zapaleniu. Wyraźny brak śliny oraz wysuszenie przełyku może być dość banalny lecz to uczucie jest wbrew pozoru dokuczliwe. Natomiast rada jest prosta trzeba zawsze mieć przy sobie picie a także gumy do żucia.

Druga, ale jakże znana przypadłość czyli inaczej skutek uboczny zwiększenie łaknienia, choć często kończy się to napadami wilczego głodu na które mówi się „gastrofazą”. Palenie zioła może okazać się zbawienne u osób z problemami żywieniowymi a nawet podczas chemioterapii. Kiedy jednak nie masz problemów bądź jesteś na diecie musisz uważać ponieważ marihuana nie jest dobrym pomysłem chyba że posiadasz silną wolę i zwalczysz łaknienie.

Trzecią i także dość znanym objawem jest zwiększone tętno, czyli zwiększona częstotliwość uderzeń serca, fachowo nazywa się to tachykardia. Najczęściej występuje przy dużym wysiłku fizycznym bądź w sytuacji przeżycia mocnych emocji ale niestety i przy zażyciu marihuany. Gdy okaże się że spotka cię taka sytuacja pamiętaj aby kontrolować oddech musi być spokojny i głęboki. U osób zdrowych takie objawy są nie groźne i ustąpią po 15-20 minutach, ale na pewno nie jest wskazana u chorych z układem wieńcowego i krwionośnego. Należy być ostrożnym podczas ćwiczeń ponieważ może spowodować podwójne nadwyrężenie serca.

Do czwartego należy dość nie przyjemne skutki ponieważ zawroty i bóle głowy, osłabnięcia i mdłości. Te z kolei występują najczyściej podczas przedawkowania a dzieje się tak bo marihuana obniża poziom glukozy we krwi, a tym samym spada energia. Kiedy wydarzy się coś takiego warto zawsze mieć przy sobie coś słodkiego np. czekoladę. Kiedy przyjmujesz ją w formie jointa bardzo często dochodzi również do niedotlenienia. Jeśli tak masz zamień palenie na przykład na waporyzacje lub ciasteczka.

Piąty przykład tyczy się halucynacji… zażywanie marihuany raczej uznaje się za dość łagodną zajawkę lecz w sytuacji kiedy przedawkujesz np. jedzenie lub wysoko stężonych ekstraktów może się to skończyć halucynacjami czy omami. Paradoksem jest jednak to że u osób zdrowych mogą pojawić się stany lękowe bądź niepokój a z kolei u osób chorych marihuana może te dolegliwości eliminować. Występują czasem skrajne sytuacje że po zażyciu zbyt dużej dawki THC może spowodować wystąpienie psychozy. Kiedy znajdziesz się kiedyś w takiej sytuacji należ pamiętać by zachować spokój i najlepiej wtedy nie być samemu. Realnie taki stan powinien minąć po kilkudziesięciu minutach lub kilku godzinach.

Szósty to zaburzenia procesów myślenia i koordynacji ruchowej czyli ktoś kto zdecydował się na skręta musi wiedzieć także, że może dojść do obniżenia zdolności mózgowej oraz do logicznego myślenia. Może zaburzyć niektóre funkcje poznawcze i negatywnie oddziaływać na sprawność motoryczną co gorsze wpływa na utrzymanie równowagi. Dochodzi czasami do zaburzenia percepcji bodźców oraz opóźnienia reakcji.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl