Rozmowa o Marihuanie z Lekarzem

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Rozmowa o marihuanie może być trudna. Być może doświadczyłeś trudnych lub lekceważących rozmów z przyjaciółmi i rodziną, gdy zastanawiałeś się nad zastosowaniem medycznej marihuany. Jednak my wierzymy, że rozmowa na temat medycznej marihuany powinna być otwartą i szczerą dyskusją, tak jak w przypadku każdego innego leku.

Konopie indyjskie są nielegalne na szczeblu federalnym w USA, nic więc dziwnego, że ludzie boją się omawiać z lekarzem kwestię marihuany medycznej. Co więcej, wielu lekarzy nie ma dobrych podstaw naukowych dotyczących układu endokannabinoidowego (ECS), ponieważ obecnie nie uczy się tego w szkołach medycznych. Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz musiał udać się do lekarza, który rozumie ECS i działanie konopi.

Możesz jednak porozmawiać o swoim zainteresowaniu używaniem konopi indyjskich ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą. Oto kilka rzeczy, o których możesz porozmawiać ze swoim lekarzem, jeśli chcesz poruszyć temat marihuany medycznej.

1. Czy chcesz zmniejszyć swoje spożycie tabletek przeciwbólowych? Marihuana może być idealną alternatywą.

Jeśli zażywasz leki przeciwbólowe na receptę, szczególnie te na bazie opioidów, powiedz swojemu lekarzowi, że chcesz zmniejszyć ich ilość. Prawdopodobnie okażą współczucie, ponieważ wiedzą, jak uzależniające są środki przeciwbólowe. Powiedz im, że chcesz ograniczyć używanie środków przeciwbólowych za pomocą marihuany medycznej i chcesz mieć pewność, że nie wystąpią żadne negatywne interakcje.

Następnie możesz opracować program, który pomoże Ci zmniejszyć lub całkowicie zaprzestać stosowania środków przeciwbólowych i dołączyć do niezliczonych innych osób, które z powodzeniem zastąpiły opioidy konopiami indyjskimi w leczeniu przewlekłego bólu.

2. Podejmowanie decyzji, która forma marihuany medycznej jest dla Ciebie odpowiednia.

Wspomnij o medycznej marihuanie, a wiele osób zacznie myśleć o paleniu za pomocą bibułek („jointów”), bong lub fajek. Produkty jadalne to kolejny klasyczny produkt. Jednak zdecydowanie nie jest to prawdą w dzisiejszych czasach, gdzie waporyzacja konopi staje się coraz bardziej powszechna.

Dostępne są również nalewki, leki miejscowe, maści, inhalatory, tabletki/pigułki, czopki i plastry przezskórne. Wszystkie te metody konsumpcji mają swoje zalety i wady, ale nie musisz palić marihuany, aby skorzystać z jej właściwości terapeutycznych. W rzeczywistości nalewki, inhalatory, produkty miejscowe i plastry przezskórne mogą być znacznie lepszą alternatywą dla palenia dla pacjentów.

3. Czy istnieje inny sposób, aby wspomnieć lekarzowi o medycznej marihuanie?

Czy przyjaciel lub członek rodziny skutecznie używa konopi indyjskich w związku ze swoją chorobą? Czy widziałeś film dokumentalny lub przeczytałeś badanie lub artykuł na temat marihuany medycznej pokazujący jej skuteczność? Oto wszystkie sposoby, dzięki którym możesz ocenić podejście swojego lekarza do konopi indyjskich.

4. Pamiętaj, że lekarz nie może przepisać ci marihuany, a jedynie „polecić” lub „poświadczyć”.


Ponieważ marihuana jest nielegalna na szczeblu federalnym w USA, nie można otrzymać recepty na medyczną marihuanę. Przeciwnie, lekarz może Ci to zalecić, jeśli cierpisz na kwalifikującą się dolegliwość. Z tego powodu wielu lekarzy trzyma się z daleka od zaleceń dotyczących marihuany medycznej. W niektórych stanach (np. Nowy Jork) lekarze muszą również posiadać odpowiednie kwalifikacje, aby móc zalecać stosowanie konopi indyjskich.

Co ciekawe, syntetyczna forma THC, dronabinol (Marinol, Syndros), jest dostępna na receptę w całych Stanach Zjednoczonych na kacheksję i nudności/wymioty związane z leczeniem raka lub AIDS/HIV. W przeciwieństwie do naturalnego THC, dronabinol nie jest zbyt dobrze tolerowany, a jego działanie psychoaktywne może być przytłaczające.

Tymczasem naturalne konopie zawierają kannabinoidy, takie jak kannabidiol (CBD), kannabichromen (CBC), kannabigerol (CBG) i wiele innych, aby zrównoważyć negatywne skutki

5. Czy twoje leki na receptę okazały się nieskuteczne? Medyczna marihuana może pomóc.

Jeśli cierpisz na schorzenie, które kwalifikuje Cię do medycznej marihuany w stanie, w którym jest ona dostępna, i stwierdziłeś, że żaden z Twoich leków na receptę nie zadziałał, możesz powiedzieć o tym swojemu lekarzowi interniście.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl