Przeprowadzenie Zbiorów Marihuany

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Jak wielu z was wie, legalizacja marihuany w wielu krajach doprowadziła do wzrostu zainteresowania uprawą w domu ze strony wielu użytkowników, którzy w innych okolicznościach byliby zmuszeni uciekać się do czarnego rynku. Dzięki temu uprawa marihuany w ostatnich latach zyskała wielu zwolenników, gdyż obecnie wiele osób uprawia kilka roślin na swoich balkonach, tarasach czy w ogrodach, aby zaopatrzyć się w marihuanę.

Jednak wysiłek włożony przez pół roku (lub dłużej w niektórych przypadkach) może zostać zrujnowany, jeśli nie weźmiesz pod uwagę szeregu parametrów podczas zbioru roślin konopi. Dzisiaj pokażemy Ci kilka sztuczek, o których warto pamiętać, aby mieć pewność, że otrzymasz pąki wysokiej jakości. Nikt nie lubi patrzeć, jak kwiaty, którymi opiekują się od miesięcy, pokrywają się grzybami z powodu błędu!

Kiedy zbierać rośliny marihuany uprawiane outdoor?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, to kiedy zbierać rośliny. Logicznie rzecz biorąc, pierwszym krokiem jest zapoznanie się z cechami odmiany, którą uprawiasz, ponieważ zwykle zawierają one przybliżoną datę zbioru (na przykład połowa października), która zwykle pokrywa się z pierwszymi tygodniami jesieni.

Niemniej jednak ta informacja jest jedynie wskazówką i może różnić się w zależności od rośliny (nawet dla tego samego szczepu). Ponadto czas zbiorów jest również determinowany przez klimat i warunki uprawy (temperatura, liczba godzin bezpośredniego nasłonecznienia itp.). Zobaczmy bardziej szczegółowo, co możesz zrobić, aby prawidłowo ustalić, kiedy zbierać rośliny.

Jak poznać, że nadszedł czas zbiorów, patrząc na trichomy rośliny?

Jest to bez wątpienia najczęściej stosowana i skuteczna metoda, aby wiedzieć, kiedy twoje rośliny osiągają szczyt pod względem produkcji kannabinoidów i terpenów, co jest idealnym czasem na ich zbiór. Aby to zrobić, powinieneś zwrócić uwagę na kolory pojawiające się na łodygach włosków gruczołowych, które często nazywamy żywicą.

Wystarczy zwykła lupa 40-60x, aby zaobserwować ich kolory, które będą się zmieniać w fazie kwitnienia. Rzeczywiście, na tym etapie te główki włosków przejdą od przezroczystego (niedojrzałego) do odcienia mleczno-bursztynowego (dojrzałego). Ponieważ roślina nadal przechowuje więcej kannabinoidów i terpenów, trichomy będą się dalej zmieniać, dając wskazówkę o najlepszym czasie na zbiory. Zalecamy zbieranie plonów, gdy wszystkie trichomy są mleczne, nieprzejrzyste lub białawe.

Czynniki klimatyczne lub bezpieczeństwa

W każdym razie i chociaż już ustaliłeś, że zbierasz, powiedzmy, w ciągu 10 dni, mogą wystąpić pewne czynniki, które mogą zmusić Cię do zmiany daty zbiorów… to są wady uprawy na zewnątrz!

Najlepiej poznać lokalny klimat i dostosować do niego odmianę. Lokalny klimat może mieć znaczący wpływ na wybór odmiany, ponieważ ten wybór może mieć wpływ na różnicę między nieudaną a udaną uprawą. Należy również pamiętać o kradzieży roślin konopi, która zdarza się częściej niż nam się wydaje i która skłania niektórych hodowców do wcześniejszego cięcia roślin, aby zabezpieczyć zbiory, zanim zrobi to za nich ktoś inny.

Kiedy już jesteś mniej więcej pewien, kiedy zbierać plony, nadszedł czas, aby przeprowadzić szereg działań, które poprawią wskaźnik powodzenia Twojej misji bezproblemowego zbierania jak największej ilości wysokiej jakości kwiatów. Zobaczmy kilka najważniejszych działań:

Przycinanie

W trakcie rozwoju rośliny (faza wegetatywna) i tuż przed fazą kwitnienia można wykonać topping, aby uzyskać większą liczbę mniejszych kwiatów. Jeśli mieszkasz w szczególnie wilgotnym obszarze, na którym podczas kwitnienia występuje namnażanie się grzybów, posiadanie większej liczby małych pąków i mniejszej liczby dużych coli może pomóc w uniknięciu ataku grzybów, takich jak botrytis. Przycinanie dolnej części rośliny poprawi również cyrkulację powietrza i zmniejszy ryzyko przyszłych infekcji grzybiczych.

Odżywianie

Jak zapewne wiesz, hodowcy zwykle przestają karmić swoje rośliny na tydzień lub dwa przed zbiorami, aby zmusić je do wykorzystania wszystkich rezerw składników odżywczych, aby uzyskać „czyste” rośliny, co znacznie poprawia ich aromaty i smaki. Dlatego zaleca się zaprzestanie stosowania nawozów – zarówno stałych, jak i (zwłaszcza) płynnych – na około 15 dni przed szacowaną datą zbioru. Nie martw się, jeśli liście zmienią kolor na żółty, dokładnie tego chcesz!

Niezależnie od tego, czy jest to organiczne, czy mineralne, stosowanie składników odżywczych bogatych w krzem w całej uprawie pomoże roślinie lepiej wytrzymać atak patogennych szkodników i grzybów. Podobnie wielu hodowców używa stymulatora korzeni w ciągu ostatnich 2-3 tygodni kwitnienia, aby wzmocnić układ odpornościowy rośliny i uczynić ją bardziej odporną na grzyby i inne źródła stresu.

Podlewanie

Podobnie jak w przypadku odżywek, zaleca się unikanie nadmiernego podlewania roślin pod koniec sezonu wegetacyjnego (zwłaszcza na zewnątrz). Celem tego jest nieznaczne zmniejszenie poboru wody w celu zebrania roślin o niższym stopniu wilgotności w ich tkankach, co z jednej strony będzie sprzyjać procesowi suszenia, a z drugiej pomoże zmniejszyć szanse na infekcja grzybicza, która może zrujnować zbiory w ciągu kilku dni (a nawet godzin).

Rozłożone zbiory

W niektórych przypadkach możliwe jest, że niektóre części rośliny dojrzewają szybciej niż inne. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał zebrać te, które są gotowe i poczekać kilka dni, aż reszta dojrzeje prawidłowo. W ten sposób nie tylko zbierzesz wszystkie części u szczytu dojrzałości, ale także zabezpieczysz część zbiorów, gdy będziesz suszyć marihuanę. Jest to technika kultywacyjna, która może oszczędzić ci pewnych problemów, zarówno jeśli chodzi o deszcz, jak i przerażających złodziei.

Deszcze i zabiegi dolistne

Najlepiej byłoby, gdyby twoje rośliny nie zamoczyły się (z żadnego powodu) w ostatnich tygodniach uprawy, czy to w wyniku deszczu, czy jakiegokolwiek dokarmiania dolistnego produktami fitosanitarnymi. Im suchsze pąki, tym mniejsza szansa na wystąpienie ataku grzybów; a także usprawnisz proces suszenia. Z tego powodu wiele osób w ostatnich tygodniach uprawy pokrywa swoje rośliny jakimś rodzajem przezroczystego plastiku, co znacznie zmniejsza ryzyko infekcji grzybiczych. Dobrym pomysłem jest również użycie palików lub siatek, ponieważ późne letnie burze zwykle przynoszą silne wiatry, które mogą rozerwać całe gałęzie.

Szkodniki (grzyby, gąsienice)

Widziałeś kilka sztuczek, które zapobiegają zaatakowaniu twoich roślin przez niektóre przerażające grzyby, takie jak mączniak prawdziwy, mączniak lub botrytis. Oprócz wyżej wymienionych środków, możesz również stosować preparaty profilaktyczne przez cały okres uprawy, a zwłaszcza tuż przed fazą kwitnienia. Będzie to idealny moment na zastosowanie pewnego rodzaju fungicydu o szerokim spektrum działania, a także Bacillus Thuringiensis (do zwalczania gąsienic), Bacillus subtilis (mączniak prawdziwy) i Trichoderma (botrytis).

Jak wysuszyć marihuanę uprawianą outdoor?

Po pomyślnym zakończeniu sezonu wegetacyjnego i zebraniu roślin na zewnątrz nadszedł czas, aby wysuszyć pąki, co jest ważnym procesem, w którym nie możesz sobie pozwolić na błędy. Zasadniczo musisz znaleźć chłodne, suche, ciemne i dobrze wentylowane miejsce, aby pozostawić rośliny do wyschnięcia na dwa tygodnie. Możesz powiesić całą roślinę (lub jej gałęzie) lub użyć okrągłej siatki do suszenia, a nawet sznurka do bielizny. Temperatura i wilgotność powinny wynosić około 20ºC i 50%, ale więcej informacji o suszeniu pąków marihuany znajdziesz w naszym poście.

Te wskazówki zapewnią maksymalne zbiory na zewnątrz. Mamy nadzieję, że pomogą Ci osiągnąć idealne zbiory! Oczywiście i jak zawsze zachęcamy do dzielenia się swoimi sztuczkami lub wątpliwościami z nami i resztą naszych czytelników… razem uczymy się więcej!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl