Prawidłowe Przechowywanie Marihuany w Lecie

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Jak prawidłowo przechowywać konopie indyjskie w czasie upałów?

Miesiące letnie mogą przynieść nieznośne temperatury. Nawet przy włączonym klimatyzatorze Twój dom może nagrzać się do temperatur, które mogą uszkodzić marihuanę, jeśli nie jest ona odpowiednio przechowywana. I zapomnij o garażu lub szopie.

Konopie indyjskie są rośliną wrażliwą na ciepło, co oznacza, że mogą ulec degradacji i utracić moc pod wpływem wysokich temperatur przez dłuższy czas.

Jeśli chodzi o przechowywanie marihuany w czasie upałów, kluczem jest zminimalizowanie narażenia na ciepło, światło i powietrze. Dzięki lepszemu zrozumieniu, w jaki sposób ciepło wpływa na konopie i jak przechowywać marihuanę w czasie upałów, możesz podjąć niezbędne kroki, aby Twój produkt pozostał świeży i silny przez całe lato.

Konopie indyjskie są jak wino i whisky

Podobnie jak w przypadku wina i whisky, kiedy marihuana jest wystawiona na działanie ciepła, terpeny – odpowiedzialne za zapach i smak rośliny – zaczynają parować. Tlen, ekspozycja na promieniowanie UV i ciepło również degradują kannabinoidy, takie jak THC, przekształcając je w kannabinoidy niepsychoaktywne, takie jak CBN. Innymi słowy, ciepło, światło i tlen mogą osłabić moc marihuany.

Idealna temperatura do przechowywania marihuany wynosi od 60 do 68 stopni Fahrenheita. Mówiąc bardziej ogólnie, przechowuj marihuanę w temperaturze poniżej 70 stopni jako praktyczną zasadę. Jeśli temperatura jest wyższa, istnieje ryzyko uszkodzenia produktu.

Idealna temperatura do przechowywania konopi

Jeśli chodzi o przechowywanie kwiatów, jest kilka rzeczy, które powinieneś i których nie powinieneś robić, aby produkt był tak świeży, jak to tylko możliwe.

Więc co powinieneś robić? Przede wszystkim:

1. Przechowuj swój kwiat w hermetycznym pojemniku, takim jak słoik. Upewnij się, że słoik nie jest zbyt duży, ponieważ nadmiar miejsca może pozwolić na większą cyrkulację powietrza i degradację produktu. Problemem może być również zbyt mała powierzchnia. Na przykład słoik o pojemności kwarty powinien być wypełniony tylko w 2/3, aby umożliwić prawidłowy przepływ powietrza.
2. Przechowuj marihuanę w ciemnym miejscu. Światło degraduje THC tak samo jak ciepło, więc chcesz mieć pewność, że Twój produkt jest przechowywany w ciemnym miejscu, w którym nie będzie wystawiony na działanie światła. Chociaż może to wydawać się sprzeczne z intuicją, biorąc pod uwagę, że rośliny potrzebują światła do wzrostu, konopie indyjskie są już w pełni rozwiniętą rośliną, która została wysuszona i nie potrzebuje więcej światła.

Wystrzegaj się:

1. Nie przechowuj marihuany w lodówce ani zamrażarce. Chociaż może się to wydawać dobrym sposobem na utrzymanie produktu w niskiej temperaturze, drastyczne zmiany temperatury mogą uszkodzić konopie. Zarówno lodówka, jak i zamrażarka są zazwyczaj zbyt wilgotne do przechowywania konopi, co może prowadzić do rozwoju pleśni.
2. Nie przechowuj produktu w plastikowej torbie. Wiele osób popełnia błąd, myśląc, że plastikowa torebka to hermetyczny pojemnik, ale jest zupełnie odwrotnie. Plastikowe torebki nie tylko pozwalają na kontakt z powietrzem i światłem, ale plastik może z czasem wprowadzać chemikalia do konopi.

Przechowywanie koncentratu z marihuany

Koncentraty konopi nieco różnią się od kwiatów, jeśli chodzi o przechowywanie, ponieważ nie zawierają wilgoci. Z tego powodu koncentraty konopi są mniej podatne na rozwój pleśni i grzyba. Jednak nadal są wrażliwe na działanie ciepła, światła i powietrza. A więc jak je przechowywać?

1. Przechowuj koncentraty w hermetycznym, nieprzezroczystym pojemniku, takim jak silikonowy słoik. Są to najbardziej wszechstronne i przyjazne dla użytkownika pojemniki na koncentraty konopi, ponieważ są nieprzywierające, łatwe do czyszczenia i nie pochłaniają żadnych zapachów.
2. Pergamin jest Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o długoterminowe przechowywanie koncentratu konopi. Papier pergaminowy jest nieprzywierający, odporny na ciepło i nie wchłania żadnych zapachów. Po prostu zawiń koncentrat w pergamin i przechowuj go w hermetycznym pojemniku, aby chronić go przed długotrwałym narażeniem.
3. Przechowuj koncentraty konopi w lodówce lub zamrażarce. To świetny sposób na zachowanie świeżości koncentratów konopi przez długi czas. Po prostu przechowuj koncentrat w hermetycznym pojemniku i umieść go w zamrażarce lub lodówce. Pomoże to zachować terpeny i zapobiegnie degradacji.

Wystrzegaj się:

1. Nie przechowuj koncentratów w plastikowych pojemnikach. Plastik jest porowaty, co oznacza, że z czasem będzie wchłaniał zapachy. Dodatkowo, plastik może wypłukiwać chemikalia do twoich koncentratów, zmieniając smak i moc.
2. Nie przechowuj koncentratów w bezpośrednim świetle słonecznym lub w gorącym otoczeniu. Ciepło może obniżyć jakość twoich koncentratów i wpłynąć na ich moc.
3. Nie przechowuj koncentratów w środowisku o wysokiej wilgotności, ponieważ może to prowadzić do rozwoju pleśni.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl