Potrzeba Stosowania Marihuany Medycznej

Opublikowane przez Konrad Miedzik w dniu

Dlaczego Coraz Więcej Mówi się o Potrzebie Stosowania Marihuany Medycznej?

Marihuana medyczna przez wiele lat była traktowana w naszym kraju, niemal tak samo jak typowa i popularna oraz stosowana wyłącznie w rekreacyjnym celu trawka. W końcu jednak udało się to zmienić, a ustawa z 1 listopada 2017 roku oraz możliwość jej zakupu w aptekach od początku 2019 roku spowodowało, iż bardzo wiele mówi się na jej temat część informacji nie ma z nią jednak zupełnie nic wspólnego.

1. Marihuana medyczna to nie narkotyk.
Nie wolno traktować marihuany medycznej jak narkotyk, razem z „trawką” łączy ją tylko to, iż należą do różnych odmian konopi, jednak już skład czy też zawartość poszczególnych kannabinoidów powoduje, że należy je od siebie odróżnić. Zwykła marihuana zawiera duże ilości działającego psychoaktywne THC a konopie lecznicze są tworzona na bazie procesu produkcyjnego, gdzie zachowuje się dokładną kontrolę nad tym z czego się składają, w ich przypadku należy wspomnieć o kannabinoidzie CBD. Dlatego raz na zawsze trzeba uświadomić sobie jedno, marihuana medyczna to nie narkotyk a raczej produkt o zastosowaniu leczniczym co zresztą zostało udowodnione.

2. Marihuana medyczna pozwala zwalczyć ból.
Marihuana medyczna, ma zastosowanie zwłaszcza przeciwbólowe, tutaj lista schorzeń czy przypadków w jakich umożliwia ona ograniczenie bólu lub jego całkowite wyeliminowanie jest bardzo duża. Bóle reumatyczne, pourazowe i neuropatyczne a także będące efektem nowotworu lub migrenowe, to właśnie marihuana medyczna pozwala nam zastąpić mocno uzależniające opioidy i uzyskać podobny efekt. Czasem uważa się nawet, iż marihuana medyczna to produkt wręcz idealny do zwalczania właśnie wspomnianych dolegliwości bólowych.

3. Marihuana medyczna może nam pomóc w bardzo wielu przypadkach i sytuacjach.
Marihuana medyczna już dziś jest przedstawiana jako lek i rozwiązanie problemów zdrowotnych, osób zmagających się ze stwardnieniem rozsianym, padaczką czy chorobą Alzheimera, pewnie, że nie jest czymś co pozwala na całkowite wyleczenie, lecz ograniczenie dolegliwości. Nie zmienia to jednak ogólnego faktu na jej temat, podobnie jak wykorzystanie jej w przypadku pacjentów onkologicznych czy też zmagających się z lękami, a więc potrzebujących leków typowo terapeutycznych. Wedle przeprowadzonych oraz udowodnionych badań nie niesie ona za sobą ryzyka uzależnienia lub przedawkowania, mało tego dzięki swojej naturalnej postaci całkowicie jej przyswajalna przez nasz organizm nie powodując żadnych skutków ubocznych.

4. Czas najwyższy zmienić zdanie o marihuanie medycznej.
Bardzo duże znaczenie dla popularyzacji marihuany medycznej oraz produktów w pełni bazujących na niej, odgrywa uświadomienie wszystkich osób, które nie wiedzą nic na jej temat ewentualnie jak wspomniano powyżej mylą ją z odmianą konopi rekreacyjnej. Dodatkowo przekonanie, iż jej właściwości lecznicze są rzeczywiście czymś wartym nie tylko oceny, ale również zastosowania w niejednym do tego przypadku. Już kilkanaście tysięcy osób korzysta w naszym kraju z możliwości przyjmowania marihuany medycznej i choć jest ona dostępna wyłącznie w 3 aptekach oraz potrzebna jest recepta to jednak przybywa pacjentów dla jakich okazuje się ona nader pomocna.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl