Porównanie Konopi z Innymi Lekami Ziołowymi cz. 1

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Odnośnie naszego zdrowia, my, jako naród, mamy dobrą passę. Udowodniono w badaniu które zostało przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia i oszacowało, że około 80% ludzi na całym świecie regularnie opierało się na lekach ziołowych w ramach standardowej opieki zdrowotnej.

Tym samym, przy tak dużej liczbie ludzi, która opiera się na codziennych lekarstwach, wydaje się być sprawiedliwe i zaczniemy rozważać inne możliwości, które nie tylko pasują do tematu ziołowych leków, po czym mogą nawet nastawić wybranych do postu dotyczącego efektywności.

Konopie indyjskie względnie stają się coraz szerzej rozumiane,jak również przepisy zmieniają się, a wszystko po to, by umożliwić większy dostęp do korzyści płynących z tej drogocennej rośliny, czy to możliwe, że marihuana jest nowym ziołowym kluczem leczniczym roku 2020? Pozostań w pobliżu, gdy dowiemy się, jak marihuana wypada w porównaniu z niektórymi z najpopularniejszymi na świecie preparatów ziołowych!

Co to jest ziołowy klucz leczniczy?

Każdy o nich słyszał i z pewnością są szanse, na to że polecano Ci wypróbowanie przynajmniej jednego z nich w ciągu całego twojego życia, aby pozbyć się przeziębienia, i pomóc Ci zasnąć, utrzymać zdrowy poziom cholesterolu lub wspomóc odchudzanie… Lista korzyści związanych z wieloma najpopularniejszymi lekami ziołowymi może być czasami dość wyczerpująca, jednak dla wielu wydaje się, że istnieje pewne naukowe wsparcie.

Ale poza praojcowskimi lekarstwami i starych opowieści, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie, czym jest lek ziołowy? Jednym słowem, jest to lek ziołowy, którego aktywny składnik pochodzi głównie z części rośliny.

Naturalnie występujące substancje pochodzenia roślinnego, takie jak te, o których dziś rozmawiamy, są używane na całym świecie i przez wielu cieszą się dużą popularnością. Wybór ziołolecznictwa może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, kultura, a nawet przekonania religijne, ale natura substancji jest zawsze taka sama, naturalna i organiczna.

Jak można porównać marihuanę do ziołowego środka?

Wspaniałe jest to że ziołowe środki lecznicze mogą wykorzystywać każdą część rośliny, od liści po korzenie i wszystko pomiędzy. Wyróżnia się tym tylko i wyłącznie, że są naturalne, niekoniecznie oznacza to, że są bezpieczne. Chociaż najpopularniejsze leki ziołowe są zwykle szeroko zalecane i mają dobry poziom anegdotycznego i naukowego wsparcia, nie zawsze tak jest, więc jak wypadają konopie indyjskie?

Jak wiemy, konopie indyjskie są rośliną występującą naturalnie na całym świecie, a co najważniejsze, można ją bezpiecznie spożywać. Podczas gdy niektóre osoby mogą odnieść korzyści z określonych metod konsumpcji niż inne, niedawna zmiana w ustawodawstwie i mediach oznacza, że jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek świadomi właściwych sposobów spożywania marihuany.

Pomimo, że przytłaczająca liczba ludzi popiera medyczną marihuanę, a ogromna liczba nawet wzywa więcej ludzi, aby zezwoliły na rekreacyjne wykorzystanie tej rośliny, natomiast wciąż istnieje wiele nieporozumień dotyczących tej drogocennej rośliny.

Szczerze mówiąc, przemysł konopi indyjskiej przeszedł skokowo w ciągu ostatnich kilku lat, a rok 2018 był dla niej jednym z największych zmian prawnych np. w USA, a także innymi ekscytującymi zmianami, takimi jak zatwierdzenie pierwszego w historii leku farmaceutycznego na bazie konopi indyjskich. przez FDA! Chociaż marihuana była używana od tysięcy lat jako lek ziołowy, tym bardziej że w rzeczywistości istnieje tak długo, jak wiele najpopularniejszych ziołowych leków, dopiero niedawno świat zaczął zwracać uwagę na korzyści płynące z tej rośliny, tak bardzo, że stała się trudną konkurencją dla wielu najczęściej przepisywanych leków.

Kiedy patrzymy na dowody, wydaje się szalone myślenie, że konopie są nadal tak bardzo źle rozumiane na całym świecie. Chociaż roślina może znaleźć się z innymi ziołami w jednym szeregu wielu korzyściom, wydaje się, że wiele z nich nadal nie jest przekonanych. Jedną z istotnych rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że marihuana ma bardzo niewiele skutków ubocznych które mogły by zaszkodzić i nie było doniesień o zgonach związanych z przedawkowaniem marihuany. Kiedy przyjrzymy się niektórym negatywom wielu dzisiejszych ziołowych preparatów, na przykład niemożności łączenia się z wieloma lekami na receptę, wydaje się oczywiste, że powinniśmy rozważyć inne opcje.

W drugiej części tego artykułu, polecamy przyjrzeć się pięciu najpopularniejszym ziołowym lekarstwom, mając oczywiście na uwadze jak marihuana radzi sobie z naszym organizmem.
Zapraszamy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl