Ogrodnicze Sztuczki na Uratowanie Wzrost Konopi

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Hodowanie konopi może okazać się unikalnym wyzwaniem, począwszy od radzenia sobie zdokuczliwymi szkodnikami roślin i problemami, takimi jak pleśń, kończywszy na zakupie nowego sprzętu. Jeżeli jednak jesteś kreatywny wystarczy, że rozglądniesz się po swoim domu zwłaszcza w kuchni, gdyż z pewnością będziesz zaskoczony co możesz wykorzystać z przedmiotów gospodarczych. I które mogą okazać się bardzo pomocne w rozwiązaniu typowych problemów związanych z uprawą konopi.

Mimo, pojawiających się problemów, które oczywiście nie są mile widziane podczas uprawy, możemy znaleźć zalety z korzystania przedmiotów znalezionych w domu. Kupując je w sklepie nie możesz być ich pewny tak jak tych domowych ponieważ na każdym etapie uprawy wiesz co w nią wprowadzasz.

Widoczne problemy: biała, mączniak prawdziwy

Pleśń jest trudna, gdyż zagraża życiu każdej rośliny, a także może być niebezpieczna dla hodowców i konsumentów. W momencie spożywania roślin, które cierpią na tę chorobę grzybiczą, wiedz że wpływa ona na smak pąków i może stanowić prawdziwe zagrożenie dla zdrowia, powodując choroby, w tym infekcje dróg oddechowych i choroby płuc.

Kreatywne rozwiązanie: ocet jabłkowy i soda oczyszczona

Kuchnia jest idealnym rozwiązaniem na prawie karzy problem ponieważ istnieje wiele domowych poprawek, które można znaleźć w kuchennej spiżarni, mogący rozwiązać powszechny problem białego mączniaka prawdziwego. W codziennym życiu ocet jabłkowy wydaje się być szybkim rozwiązaniem na wszystko a czy wiedziałeś, że nie jest inaczej w przypadku uprawy konopi.

Wystarczy że wykonasz mieszankę z tych składników a zaatakujesz mączniaka prawdziwego mieszanką dwóch łyżeczek octu jabłkowego i jednej litry wody. Uważaj jednak i nie przesadź z octem, bo zbyt dużo spali rośliny. Spryskaj całe liście płynem 2-3 razy w tygodniu. Soda oczyszczona w połączeniu z octem stanowią potężny cios, jeśli chodzi o zwalczanie mączniaka prawdziwego. Eda Rosenthala pionier konopi, radzi z kolei łączenie sody z mlekiem. Kiedy już miałeś problemy z mącznikiem prawdziwym a chcesz mieć pewność, że rozwiążesz go na zawsze spryskaj młode rośliny olejkiem neem. Chociaż olejek neem może nie być tak skuteczny w zwalczaniu pełnoobjawowego przypadku grzyba, to przede wszystkim zapobiegnie jego rozpoczęciu.

Jeśli twoje rośliny marihuany są całkowicie zaatakowane przez grzyby, warto zapoznać się szczegółowo z przewodnikiem dotyczącym powstrzymywania mączniaka prawdziwego na twoich roślinach.

Skończyły Ci się składniki odżywcze

Kiedy się skapniesz, że zapomniałeś zamówić czy uzupełnić składniki odżywcze dla swoich roślin pomyśl czy jest coś w domu czym mógłbyś w mgnieniu oka nakarmić swoje rośliny, aby utrzymać je w zdrowiu i sile, dopóki nie będziesz w stanie trafić do dostawcy składników odżywczych rozwiązanie nadchodzi w postaci skorupki jajek i moczu.

Należy jednak wiedzieć że nie jest to długoterminowa poprawka na dostarczanie roślinom niezbędnych składników odżywczych i minerałów, których tak bardzo potrzebują do rozwoju i przetrwania. Istniej wiele artykułów gospodarstwa domowego które podpowiadają jak zastąpić składniki odżywcze w locie. Ratunkiem okazują się być skorupki jaj, bogate w wapń, mogą z łatwością zastąpić je jako nawóz konopny, miażdżąc i dodając je do gleby lub dodając skorupki do wrzącej wody, aby zrobić herbatę. Drugim sposobem jest wykorzystanie melasy, możesz jej użyć, aby wzbogacić glebę w składniki odżywcze. Jeśli wszystko inne zawiedzie i nie masz już innego pomysłu użyj własnego moczu. Serio, rozcieńczony mocz –który jest bogaty w fosfor, azot i potas – rzeczywiście stanowi przyzwoity nawóz zastępczy. Pamiętaj, że to nie jest jednak trwałe rozwiązanie odżywcze dla twoich roślin.

Samodzielne klonowania

Jeżeli przyjdzie ci chęć na stworzenie klona możesz go stworzyć samodzielnie w domu, ponieważ istnieja taka możliwość… Stwórz własny żel do klonowania!

Powszechne znana roślina domowa, czyli aloes, którą to prawie każdy ma w domu może przyczynić się do stworzenia szybkiego stworzenia żelu do klonowania konopi. Pokrój w liść aloesu i przed zasadzeniem zanurz czubek klona w świeżym, bogatym w składniki odżywcze, lepkim płynie. Możesz też zrobić „smoothie” z liści aloesu i odrobiny wody. Pozwól końcówkom klonów zanurzyć się w nim przez kilka godzin przed sadzeniem.

Potrzebujesz nowych roślin doniczkowych

W miarę klonowania i wzrostu będziesz potrzebować większej liczby pojemników lub rozwiązań do przechowywania w pomieszczeniach dla swoich roślin. Jeśli wolisz nie rzucać się na namiot do uprawy, pudełko do uprawy lub fantazyjne pojemniki kupione w sklepie czy obawiasz się, że zakup tych produktów może ostrzec władze, że jesteś hodowcą konopi .


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl