Odżywcze Batony Proteinowe z Nasionami Konopi na Rozbudowę Mięśni

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Kiedy staramy się dbać o nasze zdrowie a przy tym zależy nam na rozwoju masy mięśniowej, zatem na pewno już wiesz jak ważną rolę w jej budowaniu ogrywa białko. Proteinowe Białko to jeden z trzech podstawowych makroelementów.

Aminokwasy są wykorzystywane głównie w celach anabolicznych, wspierają wzrost, rozwój i regenerację tkanek, pomagają rozwijać masę mięśniową naszego organizmu. Ponadto pełnią funkcje regulacyjne. Co więcej, uczestniczą w produkcji hormonów, enzymów i DNA. Przede wszystkim wpływają na funkcje układu odpornościowego oraz nerwowego, ułatwiają neutralizację i oczyszczanie organizmu z toksyn. Zatem informujemy, iż z grupy 20 aminokwasów, należy przedstawić 10 takich, których nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć a należy dostarczyć je z pożywieniem.
Białko z nasion konopi zawiera wszystkie z 10 aminokwasów.

Miedzy innymi to białko przyciąga uwagę wszystkich sportowców jak i osoby lubiące dbać o swoją zdrową dietę, lecz powodów możemy przedstawić więcej. A mianowicie oprócz białka zawierają również bogactwo witamin i składników mineralnych oraz ze względu na idealną proporcję kwasów omega-6 do omega-3. Dowiedz się po krótko dlaczego warto włączyć nasiona konopi do diety.

Co wyróżnia białko a to, że charakteryzuje się również wysoką zawartością błonnika pokarmowego, co świetnie poprawia pracę układu pokarmowego, sprzyja redukcji masy ciała, obniża stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi. Więcej bo normalizuje zaburzenia gospodarki węglowodanowe.

Ze względu na wszechstronne zastosowanie tych, że nasion możemy się spodziewać poprawy naszego zdrowia, ponieważ włączając je do naszej diety możemy uniknąć wielu chorób takich jak skłonność do powstawania stanów zapalnych w organizmie, co sprzyja zapaleniu stawów, cukrzycy, nadciśnieniu tętniczemu. Ponadto spożywane kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach zmniejsza ryzyko zawału serca, powstawania zakrzepów, zaburzeń rytmu serca, obniżają poziom cholesterolu we krwi a także obniżają ciśnienie krwi. Idealnie nadaje się dla osób z problemami skóry zmniejszając stany zapalne stawów, są także pomocne w leczeniu egzemy I łuszczycy.

Dlatego do roboty tworzenie odżywczych deserów może spodobać się każdemu kto tylko ze chce spróbować, lecz przyznam na porządku może nie być łatwo. Podstawą jest abyśmy zastąpili rafinowanye cukry z naturalnymi i nieprzetworzonym miodem bądź mogą być też daktyle. Fajnie jest wykorzystać częściej w naszej kuchni nasiona konopi wykorzystując je w różnorodnych formach. Przez to, że są doskonałym źródłem białka jak i i zdrowych tłuszczy, witamin, minerałów, nie zakwaszają naszego organizmu gdyż mają naturalne PH i nie posiadają drażniących jelita inhibitorów. Ich niesowity sezamowa – orzechowy aromat pięknie łączy się z innymi doskonałymi smakami takimi jak kokosem, cynamonem, słodkim daktylem i czy miodem. A więc możemy odbudować bądź zregenerować swoje tkanki a także dbać o zdrowie jedząc baton.

Zachęcamy do zrobienia samemu takiego batonika poniżej podamy przepis.

Składniki:
– 1/2 szklanka nasion konopi (niełuskanych)
– 6 daktyli
– 1 garść płatków owsianych
– 4 łyżki nasion chia
– 2 łyżki białka konopnego
– 3 łyżki roztopionego oleju kokosowego
– 5 orzechów włoskich lub pekan (bądź innych ulubionych)

Przygotowanie:

Daktyle moczyć w gorącej wodzie około 15 min a następnie zblendować na gładką masę a orzechy zmielić. W misce mieszamy masę z daktyli i orzechami oraz z pozostałymi składnikami najlepiej polecam to zrobić to rękoma. Tak przygotowaną masę rozłożyć równomiernie na blaszce wyłożonym papierem do pieczenia i umieścić w lodówce na około 30 min. Po wyjęciu z lodówki masę pokroić w dowolne kawałki i podawać w temperaturze pokojowej.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl