Odpowiednia Technika Podlewania Konopi

Opublikowane przez Konrad Miedzik w dniu

Każdy kto zaczyna swoją przygodę z konopiami powinien wiedzieć, iż pochodzą one z gorących zakątków świata z i tu powinna nam się zaświecić lampka… ,że z względu na te warunki z których pochodzą dobrze powinny sobie radzić z małą ilością wody, jednakże bez przesady. Musimy zadbać o to by tak podlewać, aby wilgotność gleby była dość umiarkowana, nie przesuszać i nie przelewać, a wszystko po to aby nie zaburzyć prawidłowego wzrostu naszych roślin. Ważne jest to, aby konopie otrzymywały odpowiednią ilości wody, w fazie kwitnienia a im większe tym więcej wypijają. Na podstawie ogólnych zasad, rośliny nigdy nie powinny być pozbawione wody zbyt długo ponieważ w konsekwencji doprowadzić może do poważnych uszkodzeń podczas wzrost bądź ją zahamować. Oprócz tego pozbawianie roślin wody pozbawia je także bardzo ważnych składników odżywczych, i może prowadzić do niedoborów.

Lecz często słyszy się o nadmiernym podlewaniu i niestety jest to błąd wielu nowych hodowców. Przelewanie może doprowadzić do zgnilizny korzeni , pleśni i mączniaka prawdziwego, a w niektórych przypadkach wyzwolenie toksyczności składników odżywczych i beztlenowych warunków glebowych. W tym wypadku może dojść do niefatalnych skutków i często bardzo trudno jest je odwrócić.

Grupa hodowców zgadza się, że ziemia powinna być lekko przesuszona pomiędzy karmieniem – zmniejsza to ryzyko poparzenia, pleśni i zbyt dużej ilości składników odżywczych. A jedynie może sprzyjać wzrostowi korzeni, lecz rośliny powinny być zawsze podlewane zanim korzenie zaczną wysychać. Istotne jest to żeby znaleźć odpowiednią równowagę ponieważ jest to kluczowe i zmienia się w zależności od szczepu (tropikalne sativy mogą być wyjątkowo spragnione, podczas gdy wiele szczepów indica nie lubi wilgoci) oraz wielkości i stadium wzrostu rośliny – jak również inne czynniki, takie jak wybór pożywki bądź mediu

Najlepsza pora, aby podlewać rośliny?

Istnieje kontrowersja nad najlepszą porą dnia dla roślin konopi. Większość rolników uważa, że​​konopie indyjskie najlepiej podlewać w porze nocnej, ale niektórzy mówią, że najlepiej podlewać wczesnym rankiem. Osoby twierdzące, że konopie powinny być podlewane w nocy, powołują się na że na naturalne środowisko iż opady nie spadają, podczas gdy świeci słońce, z powodu zachmurzenia. Niektórzy uważają także, że jeśli krople wody spoczywające na liściach są narażone na działanie temperatury i światła, mogą one działać jako lupa i palić liście. Jednak myślę, że to tylko mit, niemniej jednak oparzenia liści mogą wystąpić w wyniku długotrwałego kontaktu z niektórymi nawozami których używamy. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli po prostu zwrócisz kierunek wody do gleby, a nie do liście. Natomiast, podlewanie wczesnym rankiem pozwala roślinie na bardziej efektywne wykorzystanie dostępnych składników odżywczych, dlatego że wiele podstawowych procesów wzrostu roślin występuje w świetle słonecznym czerpiąc z nich siłę I energię. Pamiętajmy… że pozostawienie dużej wilgoci w ziemi przez chłodniejsze godziny nocy może sprzyjać wzrost niepożądanej pleśni. A tego byśmy nie chcieli.

W momencie, kiedy uprawiasz rośliny na wolnym powietrzu, podlewanie rano, a nie w cieplejsze popołudnie, wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ tempo parowania jest wolniejsze. Natomiast rosnące w zamkniętym pomieszczeniu, nawadnianie dookoła świateł czasowych jest włączone, może być lepsze – podczas gdy temperatury rosną szybko z światłami, takimi jak HPS, zwykle trwa to troszkę w wydłużonym czasie, zanim osiągną szczyt.

Częstotliwość podlewania rośliny konopne?

W porządkowej fazie gdy mamy młode rośliny będą one wymagały niewielkiej ilości wody w częstych odstępach czasu mniej więcej do dwa razy dziennie, jeśli temperatura w zamkniętym pomieszczeniu jest dość wysoka, a wilgotność powietrza na niskim poziomie. Podczas dojrzewania mogą być rzadziej podlewane większą ilością wody. W szczególności rośliny kwitnące muszą być podlewane co najmniej raz na 2-3 dni. Prawidłowy czas podlewanych naszych konopi powinien być widoczny po sprawdzeniu poziomu wilgoci ziemi. Wykorzystywana jest do tego metoda ważenia donicy jeżeli takie medium zostało wybrane.

Jednak należy uważnie to rozważyć ponieważ to wszystko może się znacznie różnić w zależności od właściwości odwadniających medium uprawowego. Między innymi przykładem jest kokos zazwyczaj wymaga codziennego podlewania, a później dwa razy dziennie, gdy rośliny rosną – wynika to z faktu, że zatrzymuje on wodę bardzo dobrze, więc dawanie zbyt dużej ilości na raz może nasycić medium i zmniejszyć przepływ powietrza. Co może również źle wpłynąć na nasze uprawy.

Z każdym dniem kiedy będzie rosło nasze doświadczenie kontrola wzrokowa lub po prostu badanie ciężaru pojemnika pomoże w określeniu, kiedy podlewać, ponieważ suchy pojemnik oczywiście waży o wiele mniej niż jeden pełen wody.

Nasze rośliny możemy podlewać woda z kranu czy nawet z pobliskiej rzeczki jeśli taką mamy. Jednakże czasem woda może zawierać w sobie dużo chloru, dlatego dobrze jest ją odstawić na 24h bez przykrywania do momentu aż wyparuje chlor. Niektórzy hodowcy mówią, że nie można podlewać zimną wodą bezpośrednio roślin bo może to spowodować szok co w konsekwencji może spowolnić wzrost naszej konopi, jednak musiałaby być to bardzo zimna woda wręcz lodowata, oczywiście najlepiej korzystać z wody która posiada temperaturę pokojową. Warto pomyśleć I oczywiście jeżeli mamy możliwość to za każdym razem sprawdzać pH wody. PH można mierzyć specjalnymi papierkami lakmusowymi które są łatwo dostępne albo zaopatrzyć się w elektroniczny miernik. En z kolei jest bardzo przydatny szczególnie podczas uprawy hydroponicznych. Najlepiej jak pH do podlewania konopi w ziemi będzie wynosić optymalnie między 5,5-7,0.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl