Nasiona Marihuany Lokalnych Odmian – Hawaiian, Recenzja Odmiany

Opublikowane przez Konrad Miedzik w dniu

Lokalne odmiany są intensywnie poszukiwane w świecie synergicznych hybryd. Wiele osób stara się ożywić starożytne geny, które ewoluowały dzięki naturalnej selekcji. Szukanie i odkrywanie genów cannabis nietkniętych nowoczesną technologią jest obecnie wysoce pożądane. Hawaje obfitują w marihuanę rosnącą w tym tropikalnym raju od stuleci.

W latach 60-tych na Hawajach pojawiło się wielu hippisów, a lokalna kultura surfowania rozprzestrzeniła się wśród zachodniej młodzieży. Lokalni Hawajczycy mieli problem, aby zaufać obcokrajowcom. Wśród nich pozostało wiele goryczy oraz podejrzeń ze względu na zamach stanu w 1893 roku, kiedy to hawajska monarchia została obalona przez USA. Bradda Joseph z Lower Nāhiku, Maui, opowiadał o przesileniu letnim z lat 60. Hipisi zorganizowali wielką imprezę psychodeliczną w Lower Nāhiku. Miejscowi wyczuli dym cannabis z daleka i postanowili zobaczyć co się tam dzieje, hippisi nie wiedzieli o co chodzi i byli przerażeni. Powstało niepotrzebne napięcie. Okazało się, że lokalni mieszkańcy przynieśli marihuanę i zaczęli się nią dzielić z hippisami. Opowiedzieli im o swojej długiej historii używania cannabis. Tańczyli, bawili się i dzielili słodką marihuaną. Kiedy hippisi posmakowali trochę lokalnej marihuany byli pod prawdziwym wrażeniem i jedyne co byli w stanie powiedzieć to… „WOW”, po czym dodali „wowie, maui wowie, maui!” I to właśnie jest legenda stojąca za nazwą; Maui Wowie.

Mieszkańcy nazywają cannabis Pakalōlō, Paka = tytoń i lōlō = szalone. „Szalony tytoń” to dosyć dobry opis substancji, którą tak bardzo uwielbiali. Przez wieki lokalne zioło, które miejscowi spożywali, wykorzystywano zarówno do celów leczniczych jak i rekreacyjnych. W 1836 roku opublikowano artykuł prasowy w „Ka Nonanona”, który opowiadał historię kobiety, która zasnęła po słodkim Pakalōlō i spowodowała spalenie całego domu i śmierć kilku osób, w tym dzieci. Po tym artykule niestety, ale Pakalōlō zostało nazwane niebezpiecznym i tym samym stało się „Kapu” (zabronione).

Około 140 lat później wiele lokalnych odmian wyginęło z powodu operacji Green Harvest, która rozpoczęła się pod koniec lat 70-tych. Państwo federalne i miejscowi funkcjonariusze ds. narkotyków marnowali pieniądze podatników na rabowanie wyspy z czystych klejnotów cannabis. Na Hawajach istniało wiele różnorodnych, lokalnych odmian, które nazywane były Kona Gold, Maui Wowie, Puna Buddaz, i Kaua’i Electric.

Chociaż wiele lokalnych odmian przetrwało, genetyka zmieszała się z wieloma innymi odmianami. Na przykład NYC Diesel zawiera hawajskie dziedzictwo sativa. Jej typowa wysokość indoor wynosi 120-150 cm, a outdoor 140-190 cm. Kiedy roślina otrzymuje zbilansowane ilości składników odżywczych i optymalne warunki świetlne, spodziewany okres kwitnienia wynosić może około 65 dni.

Jeśli chodzi o starożytną historię tego, jak rośliny dotarły do mistycznego raju na Hawajach pozostaje do tej pory tajemnicą. Niektórzy spekulują, że ptaki mogły przemycić nasiona marihuany w dziobach z odległych krain, inni natomiast twierdzą, że nasiona konopi zostały przywiezione drogą morską.

Istnieje wiele teorii, żadna z nich nie jest ostateczna; w każdym razie bogata historia stosowania marihuany na Hawajach pozostaje niekwestionowana.

Tak więc, mistyczne tropiki dały wiele pięknych genów cannabis. Jeśli należysz do odkrywców, jedź na Hawaje i poszukaj nietkniętych technologią miejsc. Jeśli chcesz możesz również porozmawiać z mieszkańcami o historii kraju jak i Pakalōlō. Zroluj jointa i ciesz się malowniczym i zachodami słońca.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl