Najważniejsze Wskazówki Dotyczących Uprawy Odmiany Lemon Kush

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Jeżeli jesteś zwolennikiem cytrusowych aromatów i smaków to Lemon Kush nada się tu idealnie, nawet dla tych najbardziej wymagających. W tym artykule dowiesz się wszystkiego co musisz wiedzieć o jej uprawie w domu.

Zacznijmy jednak od początku, czyli od objaśnienia tej odmiany. Lemon Kush to równomiernie zbilansowana (50:50) hybryda, która może zawierać aż 26% THC i 1% CBD. Zatem, jak widać już po samej zawartości kannabinoidów, ten szczep z pewnością nie będzie dobry dla początkujący, natomiast doświadczeni użytkownicy docenią jej potencjał.

Lemon Kush nie ma dokładnie sprecyzowanego pochodzenia. Hodowcy marihuany Alien Genetics twierdzą, że ich wersja jest krzyżówką Afghan Kush i Lemon G. Z kolei, jest druga wersja pochodzenia tego szczepu, która jest krzyżówką Lemon Joy i Master Kush. Jedno co z pewnością jest prawdą to to, że efekty są podnoszące na duchu co w efekcie poprawiają nastrój. Pasjonaci tej odmiany doceniają ją za właściwości przyjemnego relaksu co w konsekwencji doprowadza do lepszego samopoczucia. Lecz, to nie wszystko dlaczego ta odmiana jest tak dobra…, bardzo często jest wybierana jako marihuana lecznicza, gdyż jest jest wykorzystywana w leczeniu pacjentów z zaburzeniem nastroju, takich jak depresja ale i również z złagodzeniu niepokoju i stresu.

Przystąpmy zatem do uprawa Lemon Kush – wewnątrz czy na zewnątrz?

Pierwszym krokiem jest zdecydowanie czy uprawa odbędzie się na zewnątrz czy wewnątrz, jeśli na zewnątrz sprawdź czy ziemia jest odpowiednia. Najwyższej jakości ziemia da Ci, mocny cytrynowy zapach nie mówiąc o wyższej wydajności. Dla tej odmiany zewnętrzny klimat jest wskazany ciepły i suchy zupełne klimat śródziemnomorskim. Uprawa jest zwykle gotowa do zbioru na początku października.

Biorąc pod uwagę, że uprawa w pomieszczeniach jest bardziej komfortowa i zdecydowanie prostsza co oczywiście jest jej zaletą, lecz jest i wada w postaci znacznie niższych plonów. Średni czas kwitnienia to 8-9 tygodni. Niezwykle ważną wskazówką jest, że Lemon Kush rośnie lepiej w glebie organicznej niż hydroponiczne, czyli innowacyjnym i zrównoważonym rozwiązania w zakresie podłoży uprawowym może być wełna kamienna.

Podbicie cytrynowego zapach wykorzystując do tego celu herbatę kompostową

Zniewalający zapach oraz jego moc to najbardziej pożądane aspekty tej odmiany. Musisz wiedzieć że bez problemu możesz je wzmocnić wykorzystując do tego tak zwanej herbaty kompostowej. W ten sposób dodajesz mikroorganizmy, które dają silniejsze, większe i silniejsze rośliny marihuany. Taką miksturę możesz zrobić sam ale i również kupi gotową. Taka herbata musi parzyć się około 36 godzin by spełniła swoje właściwości. Rozcieńcz herbatę tak, aby była jednoczęściową herbatą kompostową, 20 częściami wody i dodaj ją do korzeni twoich roślin. Możesz jednak wzmocnić roztwór, jeśli chcesz, ponieważ organiczna herbata kompostowa nie uszkodzi korzeni.

Wyższa wilgotność

Lemon Kush, w odróżnieniu od innych odmian radzi obie lepiej z wyższym poziomem wilgotności. Sadzonki są w stanie wytrzymać poziom wilgotności (RH) do 80%. Wskazaniem jest obniżenie poziomu wilgotności względnej do 65-70% w fazie wegetatywnej. Gdy zmusisz rośliny do kwitnienia, zacznij stopniowo zmniejszać poziom wilgotności. Zmniejsz wilgotność względną do 50% w ciągu dwóch tygodni; jednak nie musisz go znacznie obniżać, w przeciwieństwie do innych odmian.
Jak regulować temperaturę

Generalnie Lemon Kush woli cieplejsze klimaty. W ciągu dnia powinno się utrzymywać temperaturę od 21 do 26,7 stopni C, pilnując jednocześnie by nie spadła o więcej niż 10-15 stopni. Należy także zdawać sobie sprawę z zależności między wilgotnością a temperaturą. Temperatura w pomieszczeniu do uprawy wpływa na ilość pary wodnej, jaką powietrze jest w stanie zatrzymać. Ciepłe powietrze może zatrzymać więcej wilgoci niż zimne powietrze. Dlatego, gdy podwyższasz temperaturę, powinieneś obniżać wilgotność i na odwrót.

Jakie wybrać oświetlenie?

Największym problemem dla każdego nowego osobnika zaczynającego swoją przygodę z konopiami jest dobranie oświetlenia. Szeroki wybór opcji oświetlenia i mocy może być przytłaczający. Bez obaw pomożemy wybrać tę odpowiednią opcję natomiast najpierw wymienimy sobie te opcje światła fluorescencyjne diody LED, lampy metalohalogenkowe (MH), kontrolki wysokociśnieniowego sodu (HPS), oświetlenie wyładowcze o wysokiej intensywności (HID).

Twój wybór powinien zapewnić pełne spektrum światła podobne do tego, które zapewnia naturalne światło słoneczne. Eksperci w tej dziedzinie wybierają oświetlenie Led, z tego względu, że zapewnia dziesiątki widm i można je dostroić do dowolnej długości fali. Co więcej, takie diody ne tylko zapewniają dużą ilość światła, ale i również są energooszczędne.

Poprawa jakości gleby

Ze względu, na to że Lemon Kush najlepiej się czuje w ziemi postaramy się omówić jeszcze jak poprawić jej jakość. Jest kilka opcji naturalnego nawozu, choć ciężko w to uwierzyć pierwszym jest guano nietoperzy. Taki obornik ma zadanie poprawić wzrost w fazie wegetatywnej i co więcej jest znacznie tańszy niż ten chemiczny kupiony w sklepie. Poza tym jest to o wiele lepsze dla środowiska. Są oczyściwszy inne opcje na przykład takie jak Kurczak: Ten rodzaj obornika zawiera w niektórych przypadkach prawie 3% azotu i zawiera fosfor i potas. Dlatego odchody kurczaka zawierają ważną trylogię składników odżywczych NPK. Kompostowanie może zająć do dziewięciu miesięcy, ale jest lekki i łatwy w transporcie. Królik: Nie musisz kompostować na gorąco obornika króliczego. Możesz dodać go bezpośrednio do gleby. Zawiera NPK wraz z wapniem, cynkiem i magnezem. Spodoba Ci się również fakt, że obornik króliczy nie ma zbytniego zapachu.

Przykładów jest więcej, natomiast czasem mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc dlatego, należy dobrze się wcześniej zastanowić a później podjąć decyzję w którym kierunku będziemy podążać.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl