Marihuana Pomaga Hamować Wzrost Nowotworów

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Marihuana pomaga hamować wzrost nowotworów oraz pomaga łagodzić ból i cierpienie.

Większość osób, gdy słyszą o marihuanie, myśli o marihuanie, która jest bezprawnym ziołem, które może spowodować długie wyroki w więzieniu. Niektórzy ludzie słyszeli, że używanie marihuany może doprowadzić cię do szaleństwa. Jednak ilu z was wiedziało, że istnieje inna strona używania marihuany?

Marihuana pomaga osobom cierpiącym na raka, AIDS, czy stwardnienie rozsiane. Różne badania wykazały, że konopie indyjskie mogą być przydatne w leczeniu nadużywania alkoholu, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD lub AD/HD), wywołanego kolagenem zapalenia stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów, astmy, miażdżycy, choroby afektywnej dwubiegunowej, raka jelita grubego, depresji, retinopatii cukrzycowej, dystonii epilepsja, choroby układu pokarmowego, glejaki, zapalenie wątroby typu C, choroba Huntingtona, nadciśnienie, nietrzymanie moczu, białaczka, guzy skóry, poranne nudności, gronkowiec złocisty oporny na metycylinę (MRSA), choroba Parkinsona, świąd, zespół stresu pourazowego (PTSD), sierp -choroba komórkowa, bezdech senny i jadłowstręt psychiczny.

Jednak w odniesieniu do niektórych z tych twierdzeń, walidacja tych wyników wymaga dłuższych, kontrolowanych badań na szerszych próbkach. Co może nie nastąpić ze względu na kryminalny status tego wspaniałego zioła.

Chociaż zakres leczniczej wartości marihuany jest kwestionowany i pomimo sprzeciwu wobec badań i stosowania, jaki wyraża większość rządów krajowych, ma ona kilka dobrze udokumentowanych korzystnych skutków. Należą do nich: złagodzenie nudności i wymiotów, pobudzenie głodu u chorych na chemioterapię i AIDS, obniżone ciśnienie śródgałkowe (wykazano skuteczność w leczeniu jaskry), a także ogólne działanie przeciwbólowe (łagodzenie bólu).

W rzeczywistości marihuana była używana w Chinach i Indiach już w 3000 roku p.n.e. w leczeniu różnych dolegliwości, od złagodzenia bólu porodowego po łagodzenie objawów astmy i epilepsji, a nawet poprawę apetytu i predyspozycji psychicznych lub emocjonalnych. W rzeczywistości, marihuana była szeroko wykorzystywana do leczenia w USA przed latami trzydziestymi. Konopie indyjskie były używane w leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości, od bólu zębów po różne formy zaburzeń lękowych. Jednak w ostatnich czasach marihuana, znana również jako konopie, ponownie zyskuje na znaczeniu na arenie medycznej.

Wpływ na to miały wysiłki podjęte przez naukowców badających metody stwierdzania zatrucia konopiami indyjskimi, gdy zaobserwowali, że palenie narkotyku zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Pobudzając tym samym wysiłki do dalszych badań nad leczniczymi korzyściami marihuany.

National Institutes of Health (NIH) opublikował w maju 1999 r. politykę, która określa potrzebę dalszych badań nad użyciem marihuany w leczeniu. NIH utrzymuje, że używanie marihuany z powodów medycznych musi wiązać się z analizą korzyści wynikających z używania, a także możliwych zagrożeń. Chociaż Stany Zjednoczone otwarcie nie wspierały żadnych wysiłków dotyczących skuteczności leczniczej marihuany. Większość innych krajów zbadała i zidentyfikowała różne obszary, w których konopie indyjskie pomagają złagodzić cierpienie.

Badania opublikowane w British Journal of Cancer wykazały, że doczaszkowe podawanie THC było związane ze zmniejszoną proliferacją komórek nowotworowych u ludzi z wyższym glejakiem zarodkowym wpływającym na żywotność nietransformowanych odpowiedników.

Zostało to poparte przez włoskiego badacza, który stwierdził, że „kannabinoidy wykazują ogromną siłę w zmniejszaniu wzrostu guza glejaka. Wydaje się, że są selektywnymi środkami przeciwnowotworowymi, ponieważ zabijają komórki glejaka bez wpływu na żywotność nietransformowanych odpowiedników”. Oznacza to, że kannabinoidy, które są składnikiem marihuany, skutecznie izolują i niszczą komórki raka mózgu bez uszkadzania lub wpływania na zdrowe komórki mózgu, w przeciwieństwie do jakiejkolwiek znanej inwazyjnej lub radioterapii.

Hiszpański badacz, dr Manuel Guzman, jeden z wiodących światowych ekspertów w tej dziedzinie, napisał w recenzji z 2003 r. w czasopiśmie Nature Reviews: Cancer: „Kanabinoidy są selektywnymi związkami przeciwnowotworowymi, ponieważ mogą zabijać komórki nowotworowe bez wpływu na ich przekształcone odpowiedniki. „Prawdopodobnie receptory kannabinoidowe w różny sposób regulują szlaki przetrwania komórek i śmierci komórek w komórkach nowotworowych i nienowotworowych”. Ale korzyści z marihuany leczniczej również nie kończą się na raku – przynosi ona również korzyści osobom cierpiącym na AIDS.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl