Kiedy Medyczna Marihuana Może Nam Rzeczywiście Pomóc?

Opublikowane przez Konrad Miedzik w dniu

Choć w dalszym ciągu medyczna marihuana wzbudza pewne obawy u osób, jakie są nieświadome jej właściwości leczniczych, to jednak dzięki ustawie z 1 listopada 2017 roku możemy otrzymać na nią receptę, choć tak naprawdę pozyskać dopiero od początku 2019 roku. Właśnie wtedy pojawiła się ona w naszych aptekach, podobnie jak zresztą wiele produktów bazujących na marihuanie medycznej, zatem kiedy jej stosowanie może okazać się korzystne?

Lista chorób oraz przypadłości, w których marihuana medyczna może okazać się nader przydatna a nawet pomocna jest cały czas aktualizowana, gdyż cały czas prowadzone są testy i niezbędne w tym aspekcie badania. Jednak już dziś można powiedzieć, iż marihuana medyczna ma szerokie zastosowanie w ograniczaniu dolegliwości wielu przypadłości, schorzeń czy poważnych chorób.

Uważa się, iż marihuana daje znacznie lepszy efekt niż nawet niektóre środki farmakologiczne, w zależności od rodzaju danego schorzenia stosuje się ją pod wieloma postaciami, od suszu jaki służy do palenia, poprzez aerozol, kapsułki czy olejek CBD a nawet maści.

Do najbardziej popularnych chorób w których leczeniu przydatna okazuje się marihuana medyczna zalicza się:

• Rak zwłaszcza glejak, pomaga nie tylko w zwalczeniu dolegliwości bólowych, ale przede wszystkim wchodzi w odpowiednią reakcję z komórkami rakowymi hamując ich rozwój a czasem wręcz powodując ich całkowite zanikanie.

• Pacjenci zmagający się z jaskrą i stosujący marihuanę medyczną, mogą ograniczyć ryzyko uszkodzenia nerwu wzrokowego a tym samym unormować w niej wysokie i niestabilne ciśnienie.

• Marihuana medyczna jest nader przydatna przy epilepsji a więc padaczce, zmniejsza ilość oraz natężenie napadów.

• Dzieci i osoby z autyzmem, jakie stosowały marihuanę medyczną, chcą nie tylko wyrażać własne uczucia, ale znacznie łatwiej przychodzi im radzenie z emocjami czy nauka nowych słów, ograniczone zostają również zachowania typowo kompulsywne.

• Dzięki działaniu typowo przeciwzapalnemu oraz immunosupresyjnemu marihuana medyczna okazuje się pomocna także wśród osób zmagających się z astmą.

• Alzheimer i Parkinson, w przypadku obydwu chorób marihuana medyczna nie tylko niweluje objaw drżenia dłoni czy też dolegliwości bólowych ale także spowalnia sam rozwój choroby.

• Medyczna marihuana pozwala nie tyle zwalczyć depresję lub nerwicę, ale wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, wpływa pozytywnie na stosunek do świata i innych osób.

Trudno nie zgodzić się z opinią, iż marihuana medyczna jest często nie doceniana w kontekście jej najważniejszych właściwości medycznych, choć możliwość jej stosowania i przyjmowania od jakiegoś czasu powoduje, iż znajduje coraz częściej zastosowanie. Oczywiście cały czas trwają badania nad tym, aby nie tylko zmodyfikować, lecz wzbogacić nową odmianę marihuany medycznej o optymalny jej skład jaki jeszcze bardziej będzie pomocny przy nie tylko zwalczaniu objawów, ale leczeniu wielu poważnych dolegliwości, przypadłości czy też schorzeń. Dodatkowo nawiązuje się do tego, iż marihuana medyczna w wielu przypadkach daje znacznie lepsze efekty, niż dotychczasowe metody i terapie a nawet farmakologiczne środki, których działanie pozostawiało bardzo wiele do życzenia.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl