Kiedy Medyczna Marihuana Może Nam Rzeczywiście Pomóc?

Opublikowane przez Konrad Miedzik w dniu

Choć w dalszym ciągu medyczna marihuana wzbudza pewne obawy u osób, jakie są nieświadome jej właściwości leczniczych, to jednak dzięki ustawie z 1 listopada 2017 roku możemy otrzymać na nią receptę, choć tak naprawdę pozyskać dopiero od początku 2019 roku. Właśnie wtedy pojawiła się ona w naszych aptekach, podobnie jak zresztą wiele produktów bazujących na marihuanie medycznej, zatem kiedy jej stosowanie może okazać się korzystne?

Kiedy Medyczna Marihuana Może Nam Rzeczywiście Pomóc?, NasionkaCannabis

Lista chorób oraz przypadłości, w których marihuana medyczna może okazać się nader przydatna a nawet pomocna jest cały czas aktualizowana, gdyż cały czas prowadzone są testy i niezbędne w tym aspekcie badania. Jednak już dziś można powiedzieć, iż marihuana medyczna ma szerokie zastosowanie w ograniczaniu dolegliwości wielu przypadłości, schorzeń czy poważnych chorób.

Uważa się, iż marihuana daje znacznie lepszy efekt niż nawet niektóre środki farmakologiczne, w zależności od rodzaju danego schorzenia stosuje się ją pod wieloma postaciami, od suszu jaki służy do palenia, poprzez aerozol, kapsułki czy olejek CBD a nawet maści.

Do najbardziej popularnych chorób w których leczeniu przydatna okazuje się marihuana medyczna zalicza się:

• Rak zwłaszcza glejak, pomaga nie tylko w zwalczeniu dolegliwości bólowych, ale przede wszystkim wchodzi w odpowiednią reakcję z komórkami rakowymi hamując ich rozwój a czasem wręcz powodując ich całkowite zanikanie.

• Pacjenci zmagający się z jaskrą i stosujący marihuanę medyczną, mogą ograniczyć ryzyko uszkodzenia nerwu wzrokowego a tym samym unormować w niej wysokie i niestabilne ciśnienie.

• Marihuana medyczna jest nader przydatna przy epilepsji a więc padaczce, zmniejsza ilość oraz natężenie napadów.

• Dzieci i osoby z autyzmem, jakie stosowały marihuanę medyczną, chcą nie tylko wyrażać własne uczucia, ale znacznie łatwiej przychodzi im radzenie z emocjami czy nauka nowych słów, ograniczone zostają również zachowania typowo kompulsywne.

• Dzięki działaniu typowo przeciwzapalnemu oraz immunosupresyjnemu marihuana medyczna okazuje się pomocna także wśród osób zmagających się z astmą.

• Alzheimer i Parkinson, w przypadku obydwu chorób marihuana medyczna nie tylko niweluje objaw drżenia dłoni czy też dolegliwości bólowych ale także spowalnia sam rozwój choroby.

• Medyczna marihuana pozwala nie tyle zwalczyć depresję lub nerwicę, ale wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, wpływa pozytywnie na stosunek do świata i innych osób.

Trudno nie zgodzić się z opinią, iż marihuana medyczna jest często nie doceniana w kontekście jej najważniejszych właściwości medycznych, choć możliwość jej stosowania i przyjmowania od jakiegoś czasu powoduje, iż znajduje coraz częściej zastosowanie. Oczywiście cały czas trwają badania nad tym, aby nie tylko zmodyfikować, lecz wzbogacić nową odmianę marihuany medycznej o optymalny jej skład jaki jeszcze bardziej będzie pomocny przy nie tylko zwalczaniu objawów, ale leczeniu wielu poważnych dolegliwości, przypadłości czy też schorzeń. Dodatkowo nawiązuje się do tego, iż marihuana medyczna w wielu przypadkach daje znacznie lepsze efekty, niż dotychczasowe metody i terapie a nawet farmakologiczne środki, których działanie pozostawiało bardzo wiele do życzenia.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © NasionkaCannabis.pl