Jakie są Różnice Między Konopiami a Marihuaną?

Opublikowane przez Konrad Miedzik w dniu

Wiele osób słysząc słowa „konopie” lub „marihuana” ma zupełnie inne skojarzenia. Marihuana kojarzy się z jointami, zaś konopie z linami o wysokiej jakości czy papierem. Tymczasem marihuana to tak naprawdę konopie indyjskie, zaś konopie to konopie przemysłowe.

Są te dwie odmiany jednej rośliny, zwanej fachowo Cannabis sativa L.
Jakie są zatem różnice między konopiami a marihuaną? Podstawową jest genetyka. Konopie to jedna ze starszych roślin, jakie uprawiano. Stosowano przeróżne odmiany do celów przemysłowych czy leczniczych. Z czasem wszystko się zmieniało.

Tworzono zupełnie nowe odmiany konopi

Dzisiaj przybrały one znaną nam, popularną nazwę marihuana. Według naukowców obecnie możemy wyróżnić dwa, zupełnie inne rodzaje konopi indyjskich. Wszystko to stało się poprzez oddzielenie puli genów konopi.

W roślinach cannabis kryją się związki zwane fachowo kannabinoidami. Jest bardzo wiele kannaboidów, jednak to thc zdobyło największą popularność. Wiąże się to z jego działaniem pobudzającym i psychoaktywnym. Rośliny marihuany mają bardzo duży poziom tetrahydrokanabinolu, zaś konopie mają go niedużo. Konopie a marihuana mają zatem kolejną taką różnicę.

Uprawia konopi czy marihuany wygląda trochę inaczej. Wszystko zależy od potrzeb, od tego, w jaki sposób będzie potem użyta. Konopie działające psychoaktywnie są niedużym i bardzo krzaczastymi roślinami. Można z nich uzyskać całkiem sporo łodyg pełnych kwiatów. Konopie do działań przemysłowych są wysokimi roślinami. Można z nich uzyskać sztywne łodygi. Z tych sztywnych łodyg można potem budować domy czy nawet tkać dywany.

Jak wygląda w tym momencie kwestia prawna konopi?

Obecnie nie można produkować konopi czy też marihuany. W niektórych krajach jest to jednak możliwe. Według danych, obecnie konopie uprawia się nawet w 30 krajach. Jako największego producenta konopi jeszcze w 2011 roku podawało się Chiny. Sporo konopi uprawia się także w Kanadzie. W USA można importować produkty z konopi. Mówi się, że produkty zawierające konopie na terenie Stanów mogą być warte nawet 500.000.000 dolarów. Wiele krajów wciąż postrzega konopie jako zagrożenie. Jednak zdarzają się kraje, które postanawiają używać ich jako lekarstwa. Są to między innymi Włochy czy Izrael.

Co wiemy po przebadaniu konopi?

Ze względu na skomplikowany status prawny oraz trudne przepisy wciąż nie wiadomo zbyt wiele na temat konopi. Naukowcy jednak badają konopie i dochodzą do ciekawych wniosków. Mówi się, że konopie przemysłowe mogą pomóc światu, chociażby jako tani i szybko ładujący się akumulator. Włókna z konopi można także stosować jako kolejna forma odnawialnego plastiku. Nie można również zapomnieć o leczniczych wartościach konopi.

Naukowcy i lekarze coraz częściej wskazują na dobroczynne właściwości konopi.

Niewątpliwie kwestia konopi jest interesująca, chociażby ze względu na wiele kontrowersji, które budzi. Oceniając, warto znać jednak fakty i samemu wyrobić sobie zdanie na temat tej interesującej i nietypowej rośliny, znanej ludzkości od bardzo dawna.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl