Jak Zwiększyć Wydajność Roślin Konopi Indyjskiej

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Rzeczą o której marzą prawie wszyscy hodowcy czyli jak zwiększyć swoje plony marihuany; Marzenia o uprawie dorodnych i dużych roślinach a także pięknymi plonami, ale co możesz zrobić, aby aktywnie zwiększyć plony podczas uprawy?

Duża część hodowców stara się zwiększyć plony, tak by zapewnić im przyszłoroczne zbiory, a czasem jaki jest tego powód, poniższe rady mają na celu poszerzyć twoją wiedzę na temat, jak zwiększyć plony marihuany zmieniając kilka kluczowych aspektów procesu.

Najlepsze rozplanowanie wzrostu plonów

Szczepy Indica, ze względu na różnice strukturalne, mają tendencję do dawania większych plonów niż szczepy sativa. Przeważnie rosną krócej niż odmiany sativa, produkując większą ilość gałęzi, co w rezultacie daje więcej kwiatów oraz większe plony. Fakty, o których trzeba pamiętać, to podlewanie i karmienie. Ważne: karmienie roślin w nadmiarze lub zbyt duże podlewanie to wielki błąd. Nie należy mylić pojęć pamiętaj, że im więcej dajesz swoim roślinom, tym bardziej rosną, ale w tym konkretnym przypadku zawsze mniej znaczy więcej. Gdyż w przypadku przekarmienia jest znacznie trudniej je naprawić. Podstawą są trzy istotne rzeczy o której należy wiedzieć i wziąć pod uwagę: charakter danej rośliny (w tym przypadku genetyka odmiany, którą chcesz uprawiać), harmonogram składników odżywczych (podlewanie i nawożenie) i wreszcie kwestie klimatyczne (temperatura, wilgotność i światło).

Jak genetyka wpływa na wydajność roślin marihuany

Najważniejszych rzeczą, o której nie należy zapominać to aby, próbować poprawić wskaźniki plonów, trzeba skupić się na odmianach, które mają genetyczne predyspozycje do wzrostu i rozwijania większych kwiatów. Wszystkie rodzaje nasion mają swoje wady i zalety; hybrydy są generalnie znacznie bardziej odporne na typowe problemy związane z uprawą konopi, takie jak owady i zgnilizna, podczas gdy zwykłe szczepy ziemne mają tendencję do wytwarzania kwiatów wyższej jakości.

Wpływ składników odżywczych:

Prawdę mówiąc, w normalnych warunkach wzrostu rośliny konopi mogą wytrzymać całkiem sporo. Jest wiele miejsc na świecie, w których znaleziono rośliny konopi które śmiało sobie rosną dziko, bez żadnej pomocy. Poza tym nawożenie i właściwe podlewanie może oznaczać różnicę między „dzikim chwastem” a wytrzymałą rośliną, która może dawać godziwie duże plony.

– Właściwe podłoże i porządne nawozy stosowane prawidłowo na każdym etapie, a także wysokiej jakości woda od razu gwarantuje ogromny wzrost plonów w porównaniu z roślinami uprawianymi w naturze.

– Częstotliwość podlewania naszych rośliny zależy na głównie od rodzaju używanego przez nas podłoża. W momencie, gdy wyschnie lub niezupełnie wyschnie, trzeba przejść do wody. Staraj się unikać podlewania, zanim wyschnie, albo możesz przypadkowo spowodować nadmierną wilgotność, która w konsekwencji doprowadzi do zgnilizny korzeni, całkowicie zabijając roślinę.

– Jeśli chodzi o nawozy, możesz użyć nawozu do korzeni, nawozu wzrostowego, kwitnienia, tuczu, enzymów, cukrów… Najbardziej standardowym nawozem jest zwykle stymulant korzeni, obok normalnych nawozów podstawowych do wzrostu i kwitnienia. Może to znacznie zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie większego plonu rośliny marihuany.
Kiedy decydujemy się na konkretne nawozy, należy pamiętać, że istnieją dwa główne warianty nawozów: nawozy mineralne i organiczne. Nawozy organiczne wyróżniają się tym, że lepiej zwiększają aromat i smak, mineralne składniki odżywcze i uznaje się je za skuteczniejsze w zwiększaniu wielkości i plonów. Z kolei używając produktów mineralnych, zawsze pamiętaj o przemyciu korzeni roślin na dwa tygodnie przed zbiorem, aby uzyskać jak najlepsze efekty i uniknąć niepożądanych smaków.

Jak zwiększyć plony konopi

Z uwagi na to że ilość nie zawsze jest tym samym, co ilość; czasami za tem, aby zebrać większe plony naszych roślin konopi, może okazać się konieczne wyhodowanie określonej odmiany, a nie innych, których preferujesz aromat lub efekt.

Przeważająca część sposobów na zwiększenie aromatu, smaku lub efektu przynosi zwykle efekt przeciwny do zamierzonego w przypadku zwiększania wielkości plonu. Biorąc pod uwagę stosowanie składników odżywczych; organiczne składniki odżywcze są znacznie lepsze dla aromatów i smaków, podczas gdy produkty mineralne mogą zapewnić Twoim roślinom ożywienie, którego szukałeś.

Jeśli bardzo nam zależy naszym celem w tym momencie powinno być znalezienie kompromisu między dużymi plonami bez utraty smaku lub efektu. Mniej nie zawsze więcej i odwrotnie. Niestety cuda nie istnieją. Tajniki zdobycia skarbu to tylko i wyłącznie praktyka, dbanie o rośliny i cierpliwość. Najlepszym nauczycielem są nasze własne potyczki więc starajmy się wyciągać wnioski na własnych błędach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl