Jak rozpoznać spalanie rośliny konopi składnikami odżywczymi

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Uszkodzenie rośliny konopi jest jednym z najczęstszym problemem popełnianym przez osoby zaczynającymi uprawę marihuany a dzieje się to gdy otrzymują za dużo nawozu. Jednocześnie ze wzrostem poziomu składników odżywczych w korzeniach, końcówki wielopaliwowych liści zaczną zmieniać kolor na żółto bądź brązowo. Co w konsekwencji doprowadza do tego, że końcówki także zaczną wysychać i zwijać się do wewnątrz. A to jest już oznaka, że roślina wysycha i może umrzeć.

Zważywszy na to, jak szkodliwe może być spalanie składników odżywczych, najważniejsze jest, abyś mógł z miejsca temu zaradzić. Więc przyszedł ten moment byś mógł zrozumieć, dlaczego i w jaki sposób dochodzi do spalania składników odżywczych w roślinach konopi, a co więcej jak je rozpoznać. W poniższym artykule opiszemy wszystko, co musisz wiedzieć jak naprawić właśnie takie spalanie i jak je zapobiegać.

Co to jest spalenie odżywcze roślin konopi?

Jest to najzwyczajniej na świecie oparzenie nawozowe jest nazywane również,oparzeniem korzenia lub po prostu oparzeniem orzecha. A wynika to ze zwyczajnego przekarmienia rośliny, czyli dodawanie zbyt dużej ilości nawozu w szczególności na bazie chemicznej lub mineralnej.

W przeciwieństwie do opcji organicznych, nawozy chemiczne i syntetyczne nie uwalniają składników odżywczych powoli z upływem czasu a tym bardziej, że nie muszą być dodawane do podłoża. W odróżnieniu do innych są bardziej w zasięgu ręki i ułatwiają szybkie wchłanianie składników odżywczych w celu uzyskania pożądanego efektu. Wszakże, wada jest taka że umożliwia rośliną pobierać znacznie większe ilości składników odżywczych, niż realnie tego wymagają.

Oznaki spalenia liści

Problemy spalenia pojawiają się w momencie, gdy przekarmisz lub podasz roślinom niezdrową dawkę składników odżywczych. Celem wyjaśnienia jest uświadomienie zainteresowanym, wiedzę na ten temat, gdy dodasz nadwyżkę nawozu składniki odżywcze gromadzą się w strefie korzeniowej, co powoduje utrudnienie przepływu wody przez roślinę. Powodując przypalone końcówki liści i wysuszone plamy, a także inne objawy, które mogą mieć ogromny wpływ na całą roślinę. Co gorsza, bez natychmiastowego leczenia rośliny mogą wysychać i umrzeć.

Jeżeli mimo wszystko udało Ci się uratować roślinę jeszcze się nie ciesz ponieważ najprawdopodobniej w najlepszym wypadku zainkasujesz kiepski zbiór. Po pierwsze, utrata liści znacznie spowolni wzrost i zmniejszy ogólne plony. Co więcej, nadmiar składników odżywczych pozostawionych po sobie nada twoim pąkom nieprzyjemny, chemiczny smak. Możemy powiedzieć, że uprawa i zbiory tych cierpiących roślin będzie po prostu stratą cennego czasu i zasobów.

Inne przyczyny oparzenia roślin konopi

Chociaż przekarmienie jest przeważnie winowajcą oparzeń orzechów, w rzeczywistości nie jest jedynym. Oto inne istniejące przyczyny spalania składników odżywczych w roślinach marihuany.

– Nie prawidłowe przygotowanie odżywki oraz wymieszanie, w

– Zbyt duże przesuszenie gleby, co powoduje wzrost stężenia istniejących składników odżywczych.

– Za częste podlewanie, które uniemożliwia korzeniom dostęp tlenu.

– Nadużywanie stymulatorów wzrostu lub przyspieszaczy kwitnienia.

Wymagania żywieniowe marihuany

Konopie jak każda inna roślina potrzebuje składników odżywczych, aby móc rosnąć i kwitnąć. Lecz należy wiedzieć że żadne składniki odżywcze nie są wystarczające. Do tego całego przedsięwzięcia należy dołożyć odpowiednią mieszankę makroelementów i mikroelementów na każdą fazę wzrostu.

Koniecznie trzeba wiedzieć, że rośliny marihuany potrzebują azotu (N), fosforu (P) i potasu (K) – trzech podstawowych makroelementów. Proporcja i zapotrzebowanie na te składniki pokarmowe zależą tylko i wyłącznie od aktualnego etapu wzrostu. Rośliny wegetacyjne zazwyczaj potrzebują większej ilości azotu i potasu. Z kolei po przejściu do fazy kwitnienia powoli obniżamy ilość azotu a podnieść poziom fosforu, aby zachęcić je do dalszego etapu czyli pączkowania.

Pomijając te trzy najważniejsze pierwiastki, rośliny będą również potrzebować dodatkowych makroskładników, takich jak wapń, magnez i siarka. Co więcej, wymagają długiej listy mikroelementów, jednakże w niższych stężeniach niż makroelementy. Czytając te wszystkie podpowiedzi może nam się wydać to takie powikłane, ale w rzeczywistości takie nie jest. Faktem Jenak jest, że jeśli rośliny otrzymają zbyt dużo którego kol wiek z wymaganych składników odżywczych, mogą ulec spaleniu.

Rozpoznanie spalenia rośliny

Uszkodzenie rośliny objawia się fizycznie na wiele sposobów, jak już wyżej pisaliśmy najczęściej wpływa na czubki liści marihuany. Ze względu na zakłócony transport wody przez roślinę, końcówki zaczną żółknąć lub brązowieć. Na szczęście istnieją znacznie wcześniejsze oznaki oparzeń nawozowych, z których niektóre nie ograniczają się do liści.

Wczesne oznaki spalania składników odżywczych:

– Liście nabierają głębokiego zielonego odcienia,
– Końcówki liści staną się jasne, wręcz prześwitujące,
– Końcówki liści tracą elastyczność i mogą zacząć zginać się pod kątem 90 stopni,
– Liście i kielichy cukru zaczną żółknąć.
– Łodygi i gałęzie mogą zmienić kolor na ciemnoczerwone, purpurowe, a nawet fioletowe.
– Po upływie pewnego czasu uszkodzone liście mogą przyjąć rdzawobrązowy odcień.

Niezależnie od tego jaki poważny problem masz ze swoimi roślinami nie martw się ponieważ, można ją jeszcze uratować. Natychmiast, gdy zauważysz jakieś oznaki choroby podejmij działanie, gdyż zlekceważenie spowoduje dużo większe obrażenie i jej śmierć.

Dlatego tak ważne jest, aby traktować rośliny konopi z troską i miłością we wczesnych stadiach spalania składników odżywczych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl