Harmonogram Światła Dla Odmian Automatycznych

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Ze względu na to, że coraz więcej ludzi uprawia najwyższej jakości automatycznie kwitnące nasiona konopi, debata na temat najlepszego harmonogramu oświetlenia dla automatycznie kwitnących roślin konopi trwa. Hodowcy uprawiający na wolnym powietrzu uzyskują świetne wyniki, pomimo zmieniających się dziennych godzin świetlnych z miesiąca na miesiąc.

Czasami hodowcy w pomieszczeniach mogą być zmuszeni do uprawiania kilku odmian automatycznych obok swoich feminizowanych odmian fotoperiodowych w świetle 12/12. Ale większość hodowców w pomieszczeniach stosuje harmonogram oświetlenia konopi automatycznie kwitnących, wykorzystując od 18 do 24 godzin dziennego światła.

Ile światła potrzebuje automatycznie kwitnąca marihuana?

Automatycznie kwitnąca roślina uprawiana przez 10 tygodni/70 dni z 20 godzinami dziennego światła potrzebuje około 1400 godzin świetlnych, aby wyrosnąć z automatycznie kwitnących nasion premium do zbiorów. Co ciekawe, jest to mniej więcej tyle samo godzin świetlnych, co feminizowana odmiana fotoperiodyczna uprawiana z 5-tygodniowym okresem wegetacji (cykl światła 18/6 konopi) i 9 tygodniami kwitnienia (światło 12/12).

Uwolnione od zasad uzależnienia od fotoperiodu, automatycznie kwitnące nasiona marihuany premium szybko przechodzą przez cykl wzrostu, zapewniając obfite plony i siłę dorównującą najlepszym odmianom feminizowanym. Ale automatycznie kwitnące nasiona marihuany klasy premium zazwyczaj osiągają zbiory miesiąc (lub mniej więcej) szybciej niż większość odmian feminizowanych.

Pomimo oczywistej atrakcyjności najlepszych nasion automatycznie kwitnących, odmiany feminizowane mają wiele do zaoferowania i pozostają równie popularne wśród większości hodowców.

Jaki jest najlepszy cykl naświetlania dla Twojej automatycznie kwitnącej odmiany?

Zaleca się 20 godzin dziennego światła. Od wielu lat wydaje się, że oferuje to najlepszą kombinację wzrostu. Ale można również uczciwie powiedzieć, że widzieliśmy rewelacyjne wyniki od hodowców stosujących od 18 do 24 godzin dziennego światła.

Niektórzy hodowcy w pomieszczeniach mogą czasami stwierdzić, że automatycznie kwitnące odmiany muszą uzyskać na koniec oświetlenie w konfiguracji 12/12, tak jak odmiany feminizowane. W takich przypadkach wszystkie automaty powinny oczywiście zakończyć kwitnienie, ale ich plony będą niestety zagrożone.

Wielu hodowców uprawiających na zewnątrz rutynowo sadzi teraz automatycznie kwitnące nasiona marihuany premium obok swoich zaufanych szczepów fotoperiodycznych. W zależności od klimatu możesz zebrać od 1 do 3 kolejnych upraw automatycznie kwitnących rocznie.

Godziny dzienne różnią się w zależności od kraju i pory roku. Ale automatycznie kwitnące nasiona marihuany premium udowodniły swoją odporność i zdolność adaptacji, aby bez wysiłku dostosować się do wszystkiego, co dzieje się pod względem cyklu świetlnego konopi.

Pokazuje to zdolność adaptacji odmian automatycznie kwitnących. Pokazuje również, że automatycznie kwitnące nasiona konopi premium zakończą swój cykl wzrostu niezależnie od cyklu światła. Jednak hodowcom w pomieszczeniach zaleca się stosowanie harmonogramu automatycznego kwitnienia, który obejmuje co najmniej 18 godzin dziennego światła, a najlepiej 20 godzin, co może zapewnić niewielką poprawę plonów w stosunku do 18-godzinnego cyklu światła.

Jaki jest więc najlepszy harmonogram oświetlenia dla automatycznie kwitnących roślin konopi?

Doświadczeni hodowcy z dobrze kontrolowanymi warunkami środowiskowymi mogą utrzymać kwitnienie swoich automatów w optymalnych warunkach odżywczych i optycznych, od nasion automatycznie kwitnących do zbiorów. Najlepsi hodowcy uzyskają wspaniałe wyniki dzięki automatycznym nasionom premium konopi indyjskich przy użyciu od 18 do 24 godzin dziennego światła. Ograniczenie godzin świetlnych znacznie poniżej 18 godzin dziennego światła spowoduje jednak zmniejszenie plonów.

Mniej doświadczeni hodowcy, którzy dowiadują się, jak uprawiać konopie i zmagają się ze zmiennymi wymaganiami świetlnymi swoich automatycznie kwitnących roślin na różnych etapach wzrostu, powinni wystrzegać się przeciążania zdolności fotosyntetycznych swoich roślin. Zwłaszcza w przypadku korzystania z nowych, mocnych świateł LED o wysokim poziomie PPFD z 24-godzinnym cyklem świetlnym.

Wiele osób uważa, że najlepszy cykl oświetlenia automatycznie kwitnących odmian konopi indoor to taki, który wykorzystuje 20 godzin dziennego światła z 4-godzinnym okresem „odpoczynku” w ciemności. Wydaje się, że umożliwia to niezawodnie silny wzrost, dobry rozwój roślin i doskonałą biochemię do produkcji kannabinoidów i terpenów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl