Etapy Wzrostu Żeńskich Roślin Marihuany

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Rośliny marihuany są wyjątkowe, ponieważ wykazują dymorfizm płciowy. Oznacza to, że istnieją rośliny męskie wytwarzające pyłek i rośliny żeńskie wytwarzające nasiona i kwiaty. Większość roślin kwitnących jest hermafrodytyczna, co oznacza, że kwiaty mają zarówno zdolność wytwarzania nasion, jak i pyłku. Większość roślin marihuany wykazuje oznaki swojej płci dopiero w fazie kwitnienia. Sadzonki i rośliny wegetacyjne wyglądają tak samo.

Kiedy pąki żeńskiej rośliny marihuany zostaną wystawione na działanie pyłku męskiego, wytworzą nasiona. Nie chcesz tego. Nie tylko eksplodują w Twoim joincie, ale w rzeczywistości sprawią, że pączek będzie słabszy. Gdy roślina zostaje zapylona, kieruje energię na wytwarzanie nasion zamiast THC.

Dlatego ważne jest, aby mieć wyłącznie rośliny żeńskie i dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec ich ekspozycji na pyłki. Przyjrzyjmy się wzrostowi żeńskich roślin marihuany.

Faza siewek i faza wegetatywna roślin męskich i żeńskich wyglądają dokładnie tak samo. Dopiero gdy osiągniemy okres przed kwitnieniem, możemy je rozróżnić. Oznacza to, że możesz marnować tygodnie lub miesiące na rośliny, których nawet nie będziesz mógł używać. Najlepszym sposobem, aby zagwarantować, że nie otrzymasz samca, jest wyhodowanie sklonowanej udanej rośliny marihuany. Z natury klony nie mają odchyleń genetycznych od rośliny, z której pochodzą, włączając w to płeć. Jednakże klony mogą być trudne do zdobycia.

Wybór właściwych nasion

OK, więc możesz zasadzić nasiona, które znalazłeś na dnie swojej torebki. Nie oznacza to jednak, że osiągniesz sukces, jeśli chcesz uzyskać wspaniałe zbiory. Miej co najmniej o dwa nasiona więcej niż roślin, które chcesz wyhodować. Nie każde nasiono wykiełkuje. W miarę rozwoju rośliny marihuany możesz wybrać tą najzdrowszą.

Nasiona feminizowane vs nasiona automatycznie kwitnące

Jeśli chcesz mieć pewność żeńskiej rośliny, potrzebujesz feminizowanych nasion marihuany. Jest to termin, który pojawił się w latach 90. XX wieku, kiedy hodowcy po raz pierwszy odkryli, jak genetycznie modyfikować nasiona, aby w 99% były żeńskie.

Załóżmy, że jesteś na stronie internetowej i zastanawiasz się: „czekaj… czy nasiona automatycznie kwitnące są feminizowane?” Odpowiedź brzmi tak. Większość nasion automatycznie kwitnących, jakie można kupić, to nasiona feminizowane. Główną różnicą jest to, ile godzin dziennie potrzebują światła. Nazewnictwo marketingowe wokół tego jest trochę dziwne. Dzieje się tak dlatego, że w latach 90. „feminizowane” było głównym atutem sprzedaży. Kiedy hodowcy zaczęli krzyżować konopie indyjskie sativa z konopiami ruderalis, aby stworzyć odmiany, które mogłyby wyhodować 24-godzinny cykl świetlny, termin „automatycznie kwitnący” stał się modnym hasłem.

Zatem obecnie, jeśli kupujesz nasiona „feminizowane”, kupujesz feminizowane nasiona fotoperiodyczne. Jeśli kupujesz nasiona „automatycznie kwitnące”, kupujesz feminizowane nasiona automatycznie kwitnące.

Jeśli nie jesteś pewien jakie nasiona wybrać, kup nasiona feminizowane. Są tylko nieco trudniejsze. Dają większe i silniejsze plony i mają mniej problemów z hermafrodytyzmem. Jeśli zdecydujesz się na odmianę automatycznie kwitnącą, nie ma problemu, możesz zignorować uwagi dotyczące liczby godzin światła, których potrzebuje.

Hermafrodytyzm

Czasami na roślinach konopi indyjskich rozwija się zarówno męska, jak i żeńska anatomia rozrodcza. Nazywa się je hermafrodytami lub „hermiami”. Dzieje się tak na skutek połączenia czynników genetycznych i środowiskowych. Ustalenie, które odmiany z większym prawdopodobieństwem staną się hermiami, jest w rzeczywistości dość trudne. Firmy sprzedające nasiona nie lubią rozpowszechniania takich informacji, ponieważ szkodzi to sprzedaży. To powiedziawszy, oto trzy odmiany znane z problemów z hermafrodytyzmem:

• Wszystkie warianty odmian Kush,
• Blueberry,
• Gorilla Glue.

Czynniki środowiskowe również mogą powodować powstawanie hermii. Dzieje się tak, ponieważ jest to instynkt przetrwania. Jeśli roślina zostanie nadmiernie zestresowana, rozwija zdolność do samodzielnego rozmnażania. Czynniki środowiskowe, które to powodują, mogą obejmować:

• Przegrzanie,
• Słaba wilgotność,
• Nadmierne/niedożywienie składników odżywczych,
• Złe pH w podłożu uprawowym.

Należy również pamiętać, że nasiona automatycznie kwitnące częściej wykazują te cechy niż nasiona feminizowane. Dzieje się tak dlatego, że są skrzyżowane z konopiami.

Etap sadzonek

Cykl życiowy marihuany jest mniej więcej taki sam u samców i samic na etapie siewek. Sadzonki marihuany są identyczne, niezależnie od płci. Przyjrzyjmy się procesowi kiełkowania i etapowi wzrostu sadzonek. Kiełkowanie nasion marihuany jest łatwe. Wystarczy wziąć nasiona i umieścić je w wilgotnym ręczniku papierowym. Nie potrzebują światła ani składników odżywczych, ale potrzebują wody i ciepła. W ciągu 1-7 dni powinno się otworzyć i będą gotowe.

Etap siewek trwa 2-3 tygodnie. Są gotowe, gdy pojawiają się na nich małe liście. W tej fazie potrzebują dużo światła (14-16 godzin dziennie) i niewielkiej ilości składników odżywczych. Jeśli uprawiasz na dobrej glebie, Twoje bardzo młode rośliny prawdopodobnie mają tam wszystko, czego potrzebują. Po około trzech tygodniach powinieneś zacząć widzieć 2-3 nowe zestawy prawdziwych liści. Teraz nadszedł czas, aby umieścić roślinę w głównej doniczce, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ponieważ jesteśmy teraz na etapie wegetatywnym.

Faza wegetatywna

Rośliny marihuany są dokładnie takie same na etapie wzrostu wegetatywnego, niezależnie od płci. Rozpoczyna się, gdy sadzonka wypuści kilka pierwszych prawdziwych liści, a kończy, gdy roślina marihuany otrzymuje mniej niż dwanaście godzin światła dziennie. Nie dotyczy to roślin automatycznie kwitnących, których etapy wzrostu są zakodowane genetycznie.

Wzrost wegetatywny o miejsce, w którym rozwijają się liście, łodygi i korzenie. W tym okresie odmiany z dominującą sativą osiągną bardzo wysoki wzrost. Rośliny uprawiane na zewnątrz należy podlewać nieco dalej od pnia, aby zachęcić je do rozciągnięcia systemu korzeniowego. W tej fazie zdrowe rośliny będą potrzebowały znacznie więcej składników odżywczych, zwłaszcza azotu. To powiedziawszy, chcesz delikatnie zwiększyć ilość składników odżywczych w pierwszych fazach wegetacji, w przeciwnym razie może dojść do spalenia składników odżywczych, a nawet blokady.

Etap kwitnienia

To najbardziej ekscytująca część cyklu życia rośliny marihuany. Faza kwitnienia składa się z trzech części: przed kwitnieniem, w połowie kwitnienia i późnego kwitnienia. W pierwszej fazie kwitnienia zaczynają pojawiać się różnice pomiędzy roślinami męskimi i żeńskimi.

Przed kwitnieniem: gdzie zaczyna się ujawniać płeć

W tym momencie etapy wegetatywne i kwitnienia będą wyglądać bardzo podobnie. Występuje przez pierwsze 2-3 tygodnie po tym, jak dostaje mniej niż 12 godzin światła dziennie. Jeśli uprawiasz rośliny domowe, zalecamy, aby nie przechodzić zbyt długo wegetatywnie ze względu na fazę przed kwitnieniem. Mimo że jest w fazie kwitnienia, nie zobaczysz jeszcze pąków. Zamiast tego podwoi swoją wysokość. W tym momencie warto przyjrzeć się nawozom odżywczym, ponieważ rośliny potrzebują dodatkowych dawek fosforu i potasu.

Roślina konopi indyjskich zaczyna rozwijać pierwsze części swojego układu rozrodczego, więc uważaj. Żeńskie rośliny marihuany zaczną rozwijać przedkwiaty. Wyglądają jak małe, białe włoski w kształcie litery V. V to miejsce, w którym będą rosły pąki. U samców zaczną rozwijać się małe woreczki pyłkowe.

Jeśli złapiesz samca, koniecznie usuń go ze swojej uprawy. Można z niego zrobić haszysz lub masło, ale nie będzie ono tak mocne.

Średni rozkwit

To przyjemna część wzrostu Twojej rośliny. To tam rozpoczyna się rozwój pąków. Zaczniesz widzieć coraz więcej białych włosów na swoich roślinach. Zobaczysz także, że pierwsze włosy zmienią kolor na pomarańczowy lub ciemnobrązowy. Teraz zwiększasz ilość składników odżywczych do kwitnienia, ale utrzymujesz ten sam cykl oświetlenia. Hodowcy indoor będą chcieli mieć pewność, że w obszarze uprawy nie ma wycieków światła – może to spowodować, że Twoja roślina stanie się hermią.

W tej fazie wzrostu marihuany obszary uprawy indoor również muszą być bardzo dobrze wentylowane. W połowie kwitnienia roślina wytwarza terpeny, które nadają chwastom zapach i smak. Zdrowa roślina marihuany zacznie śmierdzieć, więc musisz upewnić się, że masz działający filtr węglowy i duży przepływ powietrza.

Późne kwitnienie/żniwa

To ostatni etap, zanim będziesz gotowy do zbiorów. Jeśli chodzi o płeć rośliny, nie masz już żadnych wątpliwości, ale uważnie obserwuj pąki. Nie chcesz, aby pleśń lub szkodniki zniszczyły Twoje plony. Będziesz także chciał obserwować włoski na roślinie, w późnym okresie kwitnienia powinny one być w ponad 50% pomarańczowe. Kiedy staną się w 90% pomarańczowe, nadszedł czas zbiorów. Zbyt późne zbiory mogą spowodować, że zdrowa roślina stanie się hermią. Przed zbiorami przepłucz je przez co najmniej tydzień. W przeciwnym razie składniki odżywcze sprawią, że pąki będą miały zły smak.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl