Dlaczego Marihuana Wywołuje Podniecenie?

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Czy palenie jointa lub zjedzenie produktów z marihuaną wywołuje u ciebie podniecenie? Cóż, nie jesteś jedyny! Zapytaj 100 przypadkowych osób, jakie są skutki palenia trawki, a otrzymasz dość szeroki zakres odpowiedzi – głodny, szczęśliwy, chichoczący, śpiący, leniwy, skupiony, zrelaksowany – ale jedna odpowiedź, która może Cię zaskoczyć, to… napalony!

Dzięki obecnej fali legalizacji i otwarciu możliwości badawczych, które się pojawiły – mamy teraz całkiem solidną, recenzowaną naukę na poparcie tej tezy. W tym artykule poruszymy dlaczego marihuana może sprawić, że poczujesz podniecenie, w jakie dawki celować i czy istnieją pewne odmiany, na których powinieneś się skupić, jeśli chcesz podnieść libido.

Czy to normalne, że marihuana zwiększa pobudzenie?

Popkultura bombarduje nas stereotypami dotyczącymi palenia trawki, ale zwiększony popęd seksualny przy paleniu marihuany nie jest tematem często omawianym, a przynajmniej nie tak często, jak bycie kanapowcem. Ale znowu, dzięki zmianie ustawodawstwa dotyczącego konopi indyjskich oraz opinii publicznej na temat tego, czym właściwie jest marihuana (i ludzie, którzy decydują się nią cieszyć), zaczynamy widzieć, że staje się ona coraz bardziej mainstreamowym pomysłem.

Seks się sprzedaje i wygląda na to, że firmy produkujące konopie indyjskie zaczynają na tym zyskiwać. Ilość produktów, które w ciągu ostatnich 18 miesięcy trafiły na półki apteczne, a które propagują pogląd, że konopie indyjskie mogą mieć pozytywny wpływ w sypialni, jest dość szalona – od żelek po waporyzatory i (co nie jest zaskoczeniem) mnóstwo kremów i balsamów. Żyjemy w epoce konopi indyjskich, a wraz z nią obserwujemy wzrost popularności marihuany jako współczesnego afrodyzjaku.

Jaki jest wpływ marihuany na podniecenie seksualne?

Trawa może zwiększyć Twoje libido i sprawić, że poczujesz się napalony. Dzieje się tak dlatego, że wyostrza zmysły, sprawia, że czujesz się zrelaksowany i zmniejsza twoje zahamowania. Chociaż efekty różnią się w zależności od osoby, a niektórzy twierdzą, że powoduje to, że czują się tak zrelaksowani i senni, że ma na nich odwrotny wpływ.

Układ endokannabinoidowy

Układ endokannabinoidowy (ECS) to sieć receptorów i sygnałów chemicznych w naszych mózgach i ciałach, które regulują nastrój, emocje, ból, sen, odpowiedź immunologiczną, funkcje poznawcze i apetyt. Uważa się, że dzięki tej interferencji konopie indyjskie mogą odgrywać rolę w naszym libido.

Badania

Ok, więc badania nad tym, jak konopie indyjskie faktycznie wpływają na funkcje seksualne i podniecenie, są wciąż w powijakach, ale istnieje kilka bardzo interesujących z nich, którym możemy się przyjrzeć.

Pierwsza, publikacja z 2017 roku z Journal of Sexual Medicine, jest największą (jak dotąd) pod względem liczby uczestników. Badanie to zlecono po raz pierwszy ze względu na znaczny wzrost spożycia konopi indyjskich w tamtym czasie. Badacze chcieli dowiedzieć się, jak ten wzrost użycia może wpłynąć na funkcje seksualne okazjonalnych i regularnych palaczy konopi.

W tym konkretnym badaniu, przeprowadzonym przez Centrum Kontroli Chorób (CDC), poproszono 28 176 kobiet i 22 943 mężczyzn, których średni wiek wynosił blisko 30 lat, o udzielenie odpowiedzi na szeroki zakres pytań związanych z częstotliwością seksualną, przyjemnością i funkcjonowaniem. kiedy ukamienowany. Wyniki były bardzo jasne – po paleniu trawki (lub zjedzeniu artykułów spożywczych) nie tylko wzrosło podniecenie seksualne, ale także wzrosła satysfakcja seksualna w trakcie i po akcie.

Badanie to wykazało również, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety używający konopi indyjskich – niezależnie od tego, czy palili co miesiąc, co tydzień czy codziennie – mieli znacznie większą częstotliwość kontaktów seksualnych. Końcowe wnioski z tego konkretnego badania wykazały, że istnieje oczywisty „pozytywny związek między używaniem marihuany a częstotliwością seksualną obserwowaną u mężczyzn i kobiet we wszystkich grupach demograficznych”.

Następnie znajduje się badanie z 2019 r. opublikowane przez Narodową Bibliotekę Medycyny na stronie pubmed.gov, w którym przyjrzano się szczegółom nieco bardziej szczegółowo. Chociaż była to znacznie mniejsza grupa, w której wypełniono jedynie 216 kwestionariuszy, wyniki potwierdzają wcześniejsze badanie. Respondentów zapytano o to, jak konopie indyjskie wpływają na ich ochotę na seks, satysfakcję po seksie, intensywność orgazmu, zdolność koncentracji podczas seksu oraz poziom relaksu w jego trakcie i po nim. Podczas gdy tylko 38,7% stwierdziło, że „seks był lepszy”, 58,9% stwierdziło, że konopie indyjskie zwiększyły ochotę na seks, 65,7% stwierdziło zwiększoną intensywność orgazmów, 69,8% stwierdziło, że mogło się bardziej zrelaksować podczas seksu, a 50,5% stwierdziło, że było w stanie lepiej się skupić. Całkiem jasne wyniki.

Należy zauważyć, że 4,7% uczestników badania stwierdziło, że seks był „gorszy” po marihuanie, więc wydaje się, że połączenie marihuany i seksu może nie jest dla wszystkich, ale z pewnością dla zdecydowanej większości.

W obu badaniach zauważono znaczny wzrost wrażliwości i satysfakcji z dotyku odczuwanej przez większość uczestników, a także zdolność do poczucia pełnego relaksu i obecności podczas seksu.

Obydwa badania mocno wskazują na fakt, że konopie indyjskie spożywane w odpowiednich ilościach mogą mieć niezwykle pozytywny wpływ na czynności wykonywane w sypialni. Niezależnie od tego, czy jest to wstęp do seksu, podczas samego seksu, czy po stosunku – marihuany można używać na różne sposoby, aby zwiększyć przyjemność, relaks i pożądanie.

Oczywiście warto wspomnieć, że jak w przypadku każdego narkotyku rekreacyjnego kluczowy jest umiar – umiejętność bycia obecnym w danej chwili wydaje się absolutnie kluczowa do znalezienia przyjemności i chociaż marihuana może pomóc w wejściu w ten stan super skupienia, może również mieć odwrotne efekty, jeśli spożyje się jej za dużo.

Czy marihuana wpływa inaczej na mężczyzn niż na kobiety?

Badania pokazują dość wyraźnie, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety zauważają wyraźny wzrost podniecenia i satysfakcji seksualnej, gdy do mieszanki dodano trawkę. Może to mieć związek z faktem, że konopie indyjskie zwiększają przepływ krwi i uwalniają oksytocynę – oba kluczowe składniki przyjemności seksualnej. Sugerowano również, że zdolność konopi do zmniejszania lęku i stresu może być niezwykle korzystna w sypialni.

Ponownie, dawkowanie jest absolutnie kluczowe, podobnie jak znalezienie odpowiedniej odmiany. Każdy reaguje inaczej na różne rodzaje trawki – a jeśli nie odczuwasz odpowiednich efektów, może warto zamienić wybraną odmianę na taką, która Twoim zdaniem będzie dla Ciebie lepsza. Ostatecznie należy pamiętać, że każdy ma inną reakcję na konopie indyjskie i seks – a to, co działa na jedną osobę, może nie działać na inną. Jasne jest jednak, że konopie stosowane prawidłowo mogą mieć niezwykle pozytywny wpływ na czynności w sypialni – prowadząc do silniejszych doznań orgazmu oraz zwiększonej zdolności do relaksu i skupienia.

Czy dawka lub sposób spożycia może mieć wpływ na pobudzenie?

Tak, oczywiście. Omówiliśmy już fakt, że ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić przed skokiem do łóżka jest upalenie się do momentu, w którym nie będziesz w stanie się ruszyć, ale jak znaleźć idealną dawkę lub najlepszy sposób na uzyskanie tego doskonałego samopoczucia?

Po pierwsze, ważne jest, aby wziąć pod uwagę metodę konsumpcji — podczas gdy palenie lub wapowanie zapewnia szybkie działanie, produkty spożywcze i kapsułki potrzebują znacznie więcej czasu, aby zadziałać. Może to być korzystne dla osób poszukujących bardziej stopniowego narastania stymulacji, ale wiąże się z ryzykiem przesady, jeśli nie znasz swoich ograniczeń.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ilość, którą bierzesz – bardzo mała ilość może zapewnić pobudzenie, skupienie i relaks, natomiast zbyt duża zabić ten moment. Znalezienie idealnej równowagi pomiędzy byciem obecnym i zrelaksowanym może wymagać pewnej praktyki, dlatego ważne jest, aby zacząć od małych rzeczy i stopniowo je zwiększać, w miarę poznawania ograniczeń swojego ciała. W końcu chodzi o eksperymenty. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi, która zaspokoi potrzeby wszystkich, więc metoda prób i błędów to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, co będzie dla Ciebie skuteczne. Co więcej, prawdopodobnie odkryjesz, że dawka, z którą czujesz się komfortowo, może się nieco różnić w zależności od dnia, więc słuchaj swojego organizmu i odpowiednio to dostosuj.

Pamiętaj, że marihuana nie jest dla każdego – jeśli jesteś typem osoby, która negatywnie reaguje na trawkę, prawdopodobnie najlepiej będzie trzymać się od niej z daleka.

Najlepsze odmiany do wzmocnienia uczucia podniecenia

Dobrym pytaniem jest: czy odmiana naprawdę ma znaczenie? Prawdopodobnie tak! Możemy powiedzieć tyle, że wiemy, że określone odmiany dają określone efekty. Niektóre odmiany doskonale łagodzą ból i relaksują, inne redukują stres i pomagają w skupieniu.

Im bardziej przyglądamy się dokładnie temu, jak marihuana wchodzi w interakcję z układem endokannabinoidowym, tym bardziej wydaje się to wskazywać na fakt, że stare podejście do kwestii Sativa i Indica może być nieco przestarzałe. Ostatnie badania i opublikowane badania przedstawiły dowody wskazujące na efekt otoczenia.

Efekt otoczenia

Cóż, efekt otoczenia to teoria, która sugeruje, że różne związki zawarte w konopiach indyjskich mogą oddziaływać ze sobą, dając różne efekty. Stary podział Sativa/Indica wydaje się być trochę błędny, ponieważ tak naprawdę liczy się połączenie kannabinoidów i terpenów. I chociaż powoli zaczynamy lepiej rozumieć, w jaki sposób te kannabinoidy i terpeny oddziałują ze sobą, wciąż nie wyizolowaliśmy każdego pojedynczego kannabinoidu, co oznacza, że zanim postawimy jakiekolwiek śmiałe twierdzenia, należy przeprowadzić jeszcze wiele badań. Jednak dla tych, którzy szukają odmiany marihuany, która może zwiększyć popęd seksualny, możesz rozważyć opcje, które mają wysoki poziom limonenu i dominują w nich geny indica. Wiadomo, że limonen jest podnoszącym na duchu terpenem i może zapewnić zwiększone poczucie zmysłowej stymulacji. Wiadomo, że odmiany z dominacją Indici są bardziej relaksujące, co może pomóc w wejściu w tę chwilę i pozbyciu się zahamowań.

Jeśli zmagasz się z lękiem seksualnym, możesz poszukać odmiany pochodzącej z linii genetycznej Kush. Chociaż dowody są w tym momencie czysto anegdotyczne, istnieje wiele raportów wskazujących, że szczepy na bazie Kush pomagają w zmniejszaniu lęku. Najlepsze dostępne odmiany Kush obejmują:

• Cali Kush Feminized,
• OG Kush Fast Flowering,
• Bubba Kush Feminized.

Lub, jeśli wolisz automatycznie kwitnące odmiany:

• Pineapple Kush Automatic Feminized.

Jeśli chcesz zwiększyć swoją wrażliwość na dotyk, możesz wypróbować zbilansowaną odmianę CBD/THC. CBD było rzadkością, ale w ciągu ostatnich 2 lat zaobserwowaliśmy ogromny wzrost opcji. Naszymi ulubionymi obecnie są:

• Harlequin Feminized,
• Mandarin CBD Feminized,
• CBD Queen Feminized,
• Cannatonic Feminized.

Podsumowanie

Dowody nie mogą być jaśniejsze – w przypadku przeważającej większości palaczy konopi indyjskich to wspaniałe zioło zwiększy ich popęd seksualny i przyjemność. Najlepszym sposobem na znalezienie idealnej odmiany dla siebie jest eksperymentowanie i zapisywanie po drodze swoich doświadczeń. W ten sposób możesz uzyskać bardziej szczegółowe zrozumienie każdej odmiany.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl