Dlaczego Marihuana Powoduje Wzmożony Apetyt?

Opublikowane przez Anna Pawelska w dniu

Każdy, kto wie cokolwiek na temat trawki, może kojarzyć śmieciowe jedzenie, takie jak chipsy ziemniaczane, słodycze i słodkie napoje, z przypadkiem gastrofazy. To zabawne odniesienie może wydawać się mitem, ale w rzeczywistości jest faktem naukowym. Udowodniono, że niektóre związki występujące w odmianach konopi indyjskich stymulują apetyt. Jest to korzyść, z której korzysta wielu pacjentów cierpiących na raka lub inne schorzenia, które zmniejszają ochotę na jedzenie. Ale w przypadku każdego innego palacza może się to zdarzyć, że obudzisz się w stosie opakowań i będziesz żałować diety, którą starasz się przestrzegać. Dlaczego więc trawka powoduje, że jesteś głodny? Dzisiaj dowiemy się, co kryje się za „gastrofazą”. Dzieląc się tym, jak możesz unikać tych powszechnych niezdrowych wyborów.

Czym jest gastro?

Mówiąc prościej, gastro to termin określający nagłą potrzebę napchania się jedzeniem po paleniu trawki. Przy niskich zahamowaniach konsumenci zazwyczaj sięgają po niezdrową żywność, której pragną. Ale w rzeczywistości termin ten oznacza po prostu efekt stymulujący apetyt marihuany. Jest to udowodniona nauka, której po prostu trudno fizycznie uniknąć.

THC wchodzi w interakcję z układem endokannabinoidowym organizmu, zapewniając mnóstwo korzystnych efektów. Współpracując z wewnętrznymi receptorami, THC aktywuje i stymuluje działania, które normalnie nie byłyby odczuwalne. W szczególności neurony proopiomelankortyny (POMC) występujące w mózgu. Są to neurony odpowiedzialne za kontrolowanie pobudzenia apetytu. Neurony POMC wysyłają sygnały z mózgu do organizmu, wskazując, kiedy jesteś pełny. Po spożyciu THC sygnał ten przełącza się na stymulację endorfin, które zamiast tego zwiększają apetyt. Zamiast wysyłać wiadomość, aby przestać jeść.

THC stymuluje również kluczowy hormon odpowiedzialny za uczucie głodu. Zatem nawet jeśli nie odczuwasz głodu, THC uwalnia hormon – grelinę. Hormon ten odpowiada za uczucie głodu. Co więcej, możesz zauważyć, że po spożyciu THC będziesz czerpać przyjemność z jedzenia znacznie większej ilości. Oczywiście istnieje również naukowe wyjaśnienie tego przyjemnego efektu. Stwierdzono również, że THC stymuluje dopaminę, która jest odpowiedzialna za odczuwanie przyjemności. Dlatego też jedzenie w dużych ilościach wydaje się o wiele przyjemniejsze.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną rzeczą jest wyostrzenie zmysłów dzięki THC. Kiedy zwiększy się Twoja wrażliwość na węch i smak, prawie wszystko może być warte pragnienia i smakować lepiej. Dla większości palaczy trawki chęć jedzenia jest niczym innym jak szkodą dla utrzymania dobrej kondycji i sylwetki. Jednak nagła potrzeba jedzenia nie zawsze jest czymś złym. Zwłaszcza dla osób cierpiących na choroby takie jak rak lub wirus HIV, które zmniejszają potrzebę lub chęć jedzenia. Podczas gdy większość konsumentów uważa gastro za coś niekomfortowego, wiele osób wykorzystuje ten fakt do celów medycznych. Efekty stymulujące apetyt torują również nowe ścieżki w leczeniu zaburzeń odżywiania.

Odmiany stymulujące gastrofazę

Ze względu na to, że odmiany marihuany różnią się nieco pod względem genetycznym, niektóre odmiany powodują stymulację apetytu bardziej niż inne. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć apetyt, czy uniknąć nocnej przekąski – oto 5 najlepszych odmian, które skutecznie zwiększają ochotę na jedzenie.

• Blue Dream

Silna odmiana Blue Dream zwiększa poziom THC o około 15-18%. Hybryda z dominacją Sativy dostarcza aromaty zapachu jagód i pieprzu. Z potężnym szumem pasującym do silnych aromatów. Efekty są dobrze zrównoważone z prawie równymi cechami indica i sativa. Odmiana pobudza apetyt, działając uspokajająco i relaksująco na ciało i umysł.

• Girl Scout Cookies

Girl Scout Cookies (GSC) to słodka odmiana, która sprawi, że będziesz mieć ochotę na pudełko ciasteczek. Aromaty są pożądane same w sobie i stymulują apetyt, a także mają inne korzystne skutki. Niosąc wysoki poziom THC od 25-28%, GSC podnosi na duchu i uspokaja z dodatkiem długotrwałego szumu.

• Bruce Banner #3

Wspaniała odmiana, Bruce Banner #3 skutecznie pobudza apetyt, zapewniając jednocześnie cytrusowo-ziołowy zapach. Ta odmiana hybrydowa jest bardzo silna, a poziom THC sięga prawie 30%. Zapewnia efekty relaksujące i euforyczne, które również imponująco eliminują ból.

• Sour Diesel

Klasyczna odmiana, Sour Diesel, ma wysoki poziom THC, zwykle około 20-25%. Hybryda z dominacją indici jest mocna i ostra. Odpowiada za umysłowy haj, jednocześnie łagodząc i relaksując ciało. Sour Diesel jest idealny na ból, poprawia nastrój i pobudza apetyt.

• Amnesia Haze

Amnesia Haze, idealna do wake and bake, zapewnia energiczny i podnoszący na duchu szum. Pąki pachnące cytrusami i pieprzem są bardzo mocne i równie satysfakcjonujące pod względem efektów. Poziom THC oscyluje wokół 20% skutecznie stymulując apetyt od euforycznego haju.

Jak uniknąć gastrofazy?

Oczywiście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz uniknąć nadmiernego jedzenia. Zwłaszcza jeśli jedna z twoich ulubionych odmian ma silne działanie wywołujące apetyt. Używając władzy umysłu nad materią i dokonując kilku prostych zmian przed zapaleniem, możesz pokonać potrzebę jedzenia na haju.

Oto kilka wskazówek jak stłumić chęć poddania się podjadaniu:

• Bądź zajęty – zajmując umysł, ręce lub ciało, możesz uniknąć napychania się jedzeniem. Zasadniczo, będąc zajętym, unikasz konieczności zaspokajania głodu, który możesz fałszywie odczuwać. Spróbuj grać w gry wideo, tworzyć sztukę, ćwiczyć lub wyjść na spacer.
• Dbaj o nawodnienie – jeśli chcesz dbać o swoją talię, ale nie możesz powstrzymać chęci zjedzenia czegoś – zamiast tego spróbuj się nawadniać. Pijąc wodę lub niskokaloryczne napoje, możesz uniknąć słodkich przekąsek i niezdrowego jedzenia.
• Przygotuj się wcześniej – jeśli masz skłonność do podjadania, przygotuj się z wyprzedzeniem. Ćwiczenia lub jedzenie przed spożyciem mogą zapobiec oznakom głodu, który wkrótce poczujesz. Jeśli nie możesz zwalczyć tej pokusy, zaopatrz swoją spiżarnię w zdrowe przekąski. Wybór owoców, warzyw i innych pokarmów korzystnych pod względem odżywczym będzie jedyną opcją. Robiąc to, będziesz trzymać się diety, jednocześnie ciesząc się uczuciem podjadania.
• Inna odmiana – jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj innej odmiany. Unikając odmian znanych z pobudzania apetytu, możesz od początku uniknąć nadmiernego dogadzania sobie.

Podsumowanie

Choć wokół konopi indyjskich i ich stosowania wciąż krąży wiele mitów, coraz więcej badań potwierdza, że niektóre z nich są prawdziwe. W przypadku gastrofazy, THC jest niewątpliwie winowajcą napędzającym objadanie się. Niezależnie od tego, czy wykorzystujesz pobudzenie apetytu na swoją korzyść, czy też starasz się tego unikać – nie możemy zaprzeczyć, że jest to realne zjawisko.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl