Czy jest Możliwe na Palenie się Sześcioletnim Ziołem?

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Historia opowiedziana została przez człowieka, który wybrał się dwa lata temu na wycieczkę po marihuanę do stanu Waszyngton, otrzymawszy kawałek historii konopi która zaczyna się od otrzymania mylarowej torebki z dwoma gramami kwiatów zebranymi 3 lipca 2014 r. co więcej była to jedna z pierwszych legalnych konopi sprzedawanych w Waszyngtonie.

Tą legendarną odmianą okazała się być nie jaka „Pitbull, z CannaSol”, przez fakt że roślina była legalną jako pierwsza, nazwa marki na torebce brzmiała dosłownie „Legalne Weed”. Mając w rękach taki historyczny artefakt wiedział, że musi go zapalić. Gość zaplanował zapalenie jej na 3 lipca 2019 roku, by sprawdzić czy pięcioletnia marihuana nadal wywołuje haj. Natomiast zaplanowana data została przełożona na kolejny rok szósty, więc jak opisuje będąc sam we własnym mieszkaniu podczas globalnej pandemii, nadszedł czas, aby wreszcie go spróbować.

Czy THC spadło w ciągu sześciu lat?

Nim mężczyzna zapalił próbkę, pomyślał, że dobrym pomysłem byłoby przetestowanie jej na obecność kannabinoidów i terpenów, więc nie czekając długo wziął partię do Confidence Analytics, jednego z najlepszych laboratoriów testujących konopie w stanie Waszyngton. Zaszaleli, ponieważ faktycznie przetestowali tę próbkę Pitbulla, gdy została zebrana w 2014 roku. Pierwotnie próbka Pitbulla testowana była na około 14% THC, bez dostarczonych danych dotyczących terpenów. W chwili kiedy próbka była ponownie testowana 19 września 2020 roku, wykazało ją na około 8% THC, z dominującymi ilościami terpinolenu, pinenu i kariofilenu.

Pitbull to nic innego jak indica. Pochodzenie jej jest mocno znane ponieważ został wyhodowany przez skrzyżowanie P-91 z Sugar Plum, a jego pąki zwykle wytwarzają słodki i owocowy profil terpenowy. Ludzie często mówią, że dym smakuje tropikalnie i skunksowo, a recenzenci Leafly z kolei twierdzą, że czują się zrelaksowani, szczęśliwi i senni. Oczekuje się, że Pitbull będzie słodki i pyszny, ale jedno gramowy kawałek marihuany z 2014 roku, który palił, nie był tym wszystkim. W momencie kiedy zaczniesz się zastanawiać, czy wiek wpływa na smak zioła, odpowiedź brzmi: zdecydowanie. I nie w stylu „winobrania Napa Valley”, ale w stylu „O mój Boże, nie, wyrzuć to”.

Opisane doświadczenie mężczyzny z sześcioletnim ziołem jest dość konkretne jego doznania były dość nieoczekiwane opisuje to tak:

„Moje pierwsze wąchanie sześcioletniego zielska dało mi do myślenia: albo terpy zupełnie zniknęły i to tylko zapach starego, wyschniętego zielska, albo gdy Pitbull jest świeżo utwardzony, ma ziemisty aromat z lekką cytrus. Jeden pociąg pokazał mi, że to ten pierwszy” .

„Chociaż sześcioletni dym z konopi był zaskakująco gładki, smak absolutnie był do niczego. Smak był mieszanką mięty i mentolu, które są dosłownie dwoma najbardziej nielubianymi przeze mnie smakami wszystkiego, co sprawiło, że oceniłem palaczy papierosów jeszcze bardziej niż dotychczas”.

W nawiązaniu do jego wieku, mężczyzna spodziewał się, że zioło będzie smakować bardzo źle, aczkolwiek jego dzianie podobno okazało się super niespodzianką. Rzekomo gość nie był bliski mocnego haju ale odurzenie było na tyle wysokie, by stwierdzić, że kiedy Pitbull był świeży, to na pewno był to kawałek ciasta. Lecz co się okazuje efekty haju okazały się być także został z nieco senną mgiełką w głowie, która sprawiła, że chciał się zdrzemnąć. Czy zatem sześcioletnie zioło nadal może działać? Absolutnie tak. Ma w sobie THC, a THC zapewnia haj, więc nawet najmniejsza jego ilość nadal będzie powodować pewne zmiany w twoim ciele. Jednak im starsze konopie, tym mniej kannabinoidów i terpenów, co bw konsekwencji przyniesie osłabione efekty.

Ogólny okres trwałości Weeda

Mężczyzna relacjonuje to tak że już nigdy nie kupi nic co zostało zebrane ponad trzy miesiące temu. Z względu na to że zwykle, kiedy to robi, zioło jest całkowicie bez smaku, a efekty są tak płaskie, że rozmyśla nad tym, dlaczego ciągle wydaje jego ciężko zarobione pieniądze na rzucanie kośćmi apteki.

„Przeprowadziliśmy badania nad [konopiami indyjskimi], które były testowane 180 dni później, i zaobserwowaliśmy spadek czasu w przypadku kannabinoidów. Mówiono, że [Rada ds. Alkoholu i Konopi indyjskich stanu Waszyngton] nakłada roczny okres trwałości na [Certyfikaty analizy], ale nigdy nie minął ”– powiedział Pat Reynolds, dyrektor operacyjny ds. Analizy zaufania.

Niemniej jednak przeszło trzy miesiące może być w dalszym ciągu wysokiej jakości, natomiast wszyscy wiemy a ci którzy nie wiedza nich się dowiedzą kwiaty muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach, a nie w pojemnikach pod ladą lub na zapleczu.

Jak długo przechowujesz zioło?

Przechowywanie marihuany w chłodnym otoczeniu, w szczelnym pojemniku, to ruch. Zapewnia, że konopie nie wysychają, co zapobiega łuszczeniu się włosków kwiatowych. Właściwe przechowywanie zachowuje jakość, tj. Zapobiega wyczerpywaniu się kannabinoidów i terpenów, dzięki czemu nawet miesiące później nadal możesz cieszyć się wysokiej jakości ziołem. Wraz z postępem technologicznym, który nastąpił wraz z legalizacją, wielu producentów używa ciemnych pomieszczeń z kontrolowaną temperaturą do przechowywania konopi przez długi czas. W domu szklane słoiki z masonem w ciemnej szafce działają cuda na konserwację konopi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl