COVID-19 zmienił sposób, w jaki używamy narkotyków i alkoholu

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Wydaje się, że podczas pandemii COVID-19 nie nastąpił znaczący ogólny wzrost lub spadek spożycia alkoholu lub innych narkotyków, lecz zdarzają się pewne grupy które są narażone na zwiększone ryzyko. A dostęp do leczenia jest bardziej ograniczony niż wcześniej to było dla tych, którzy go potrzebują.

Kryzysy i katastrofy wzbudzają w nas często strach po czym, zmieniają się także stosunki do używania alkoholu i innych narkotyków. Ale zmiany nie są proste, a ich skutki mogą być różne a nawet tragiczne.

Widnieje jasnych danych, ale obraz nadal nie jest widoczny. Przekonywujące argumenty naukowców z Centrum Badań nad Polityką Alkoholową na Uniwersytecie La Trobe w opublikowanym w październiku 2020 roku artykule redakcyjnym, potrzebujemy więcej badań, aby zrozumieć wpływ pandemii na używanie. Pojawiły się pewne wczesne oznaki wzrostu spożycia alkoholu przez Australijczyków po wybuchu pandemii, podejrzewa się jednak że związany był ze zwiększonym stresem. Lecz, wskaźnik wyraźnie ustał wraz z oswojeniem się z nową normalnością.

W kwietniu badanie przeprowadzone przez Fundację na rzecz Badań nad Alkoholem i Edukacji potwierdzono, że duża część społeczeństwa, która zebrała zapasy alkoholu, przekonuje, że pije znacznie więcej. Na przełomie tego samego czasu dane Australian Bureau of Statistics wykazały, że więcej osób zwiększyło spożycie alkoholu (14,4%) niż zmniejszyło (9,5%). W maju Australian National University odkrył, że więcej osób zmniejszyło spożycie alkoholu (27%) niż zwiększyło (20%). Globalne badanie narkotyków od maja do czerwca potwierdziły podobne z wynikami wśród ankietowanych przede wszystkim młodych ludzi.

W każdym razie podejrzewa się, że spożycie alkoholu wzrosło w niektórych grupach, wśród takich, które są bardziej narażone na utratę zdrowia. Leer más istnieje 8 znaków które może wskazywać na problem Zarówno w badaniach ABS, jak i ANU co więcej, kobiety także zwiększyły spożycie alkoholu niż go zmniejszyło, co wydawało się być związane z większym stresem związanym z pracą jak i zwiększonymi obowiązkami w domu.

W przeprowadzonej ankiecie przeprowadzonej wśród osób używających nielegalnych narkotyków więcej osób zwiększyło (41%) niż zmniejszyło (33%) spożycie alkoholu. A wśród osób wstrzykujących narkotyki około 11% zgłosiło zwiększone picie. Co gorsza wzrosła wyraźnie w tym czasie przemoc w rodzinie. Alkohol i inne używki są czynnikiem ryzyka przemocy w rodzinie.

Od początku pandemii dwa badania wykazały, że używanie konopi indyjskich wzrosło, ale używanie innych narkotyków spadło lub się u stabilne. Respondenci byli w większości młodzi, wykorzystywani w celach rekreacyjnych, nie byli zależni ani nie mieli poważnych problemów. Ograniczenia w używaniu narkotyków, takich jak MDMA i kokaina, które są kojarzone z festiwalami i imprezami, nie są zaskakujące, ponieważ te duże imprezy były ograniczone od miesięcy.

Większość badań nie obejmowała osób, które są intensywnymi lub zależnymi użytkownikami, więc nie wiemy zbyt wiele o zmianach w użyciu w tych grupach. W jednym badaniu osób, które używają narkotyków po prostu częściej, odnotowano pewne zmiany w dostępności i czystości niektórych narkotyków oraz niewielkie zmiany w ich stosowaniu, ale znowu niektórzy ludzie zwiększyli, a niektórzy zmniejszyli ich użycie.

Przy fizycznym dystansie i blokadach prawdopodobnie więcej ludzi będzie używać samotnie lub z mniejszą liczbą osób. Oznacza to, że jeśli coś pójdzie nie tak, pomoc jest dalej. Badanie usług leczniczych wykazało, że wśród usług, które zgłosiły zmiany popytu, większość odnotowała wzrost. Większość placówek poinformowała również, że wśród osób korzystających z ich usług wzrosły problemy ze zdrowiem psychicznym, przemoc w rodzinie i stres finansowy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl